خانه / بورس و سهام / افزایش ۴ برابری صدور کد سرمایه‌گذار خارجی در بورس

افزایش ۴ برابری صدور کد سرمایه‌گذار خارجی در بورس

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اعلام اینکه صدور کد معاملاتی سرمایه‌گذاری خارجی در بورس ایران نسبت به ۴ ماه ابتدایی سال گذشته افزایش ۴ برابری داشته است، گفت: تا پایان خرداد امسال یک میلیون سهامدار جدید اضافه شده است.

حامد سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در 4 ماه ابتدایی سال جاری 37 کد معاملاتی سرمایه‌گذار خارجی صادر شده است، اظهار داشت: این میزان نسبت به 4 ماهه ابتدایی سال گذشته که تنها 8 کد معاملاتی بوده است، افزایش 4 برابری نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: معمولا سرمایه‌گذاران خارجی پس از بازدید از بورس ایران و آشنایی با بازار سرمایه درخواست کد معاملاتی می‌کنند.

مدیرعامل سمات میزان کل سرمایه‌گذار خارجی در کشور را 295 کد معاملاتی اعلام کرد که روند صدور آن رو به رشد بوده است.

سلطانی نژاد با اشاره به اینکه هم‌اکنون 7 میلیون و 617 هزار و 564 کد معاملاتی در کشور صادر شده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون 250 هزار و 365 کد صادر شده است.

وی افزود: تا پایان خرداد امسال میزان کد معاملاتی صادر شده 7 میلیون و 575 هزار و 381 بوده است که سال گذشته این میزان 6 میلیون و 570 ثبت شده بود، بر همین اساس یک میلیون کد معاملاتی جدید طی یک سال گذشته افزوده شده است.

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با تاکید بر اینکه صدور کد معاملاتی به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد، تصریح کرد: برخی کد‌های معاملاتی ناشی از پذیرش شرکت‌ها در بورس و فرابورس، کارگزاری‌ها و عده کمی هم به دلیل انتقالات قهری و حق تقدم اوراق تسهیلات خرید مسکن صادر شده است.

سلطانی‌نژاد در پاسخ به این سوال که میزان تقاضا برای اوراق تسهیلات خرید مسکن چقدر بوده است، افزود: طبق آخرین آمارها تقاضا برای اوراق تسهیلات خرید مسکن بیش از 200 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: متقاضیان طی این مدت از طریق شعب بانک مسکن کارگزاری‌ها و به صورت آنلاین اقدام به خرید اوراق تسهیلات خرید مسکن کرده‌اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*