خانه / بورس و سهام / مصاحبه های سریالی مدیر عامل “آکنتور” و ادعاهایی که محقق نشد

مصاحبه های سریالی مدیر عامل “آکنتور” و ادعاهایی که محقق نشد

شرکت کنتورسازی ایران از جمله شرکت هایی است که علیرغم معاملات کم رمق این روزهای بورس، با رشد قیمتی و حجم معاملاتی قابل توجهی همراه شده و موجب حیرت بسیاری از فعالان بازار سرمایه گردیده است.

براساس گزارش بورس نیوز، حجم معاملات بیش از دو میلیونی یعنی بیش از 12 برابر حجم مبنای 160 هزار سهمی ” آکنتور” در حالی طی روز گذشته در معاملات این شرکت رقم خورده که با نگاهی به معاملات روزهای گذشته آن، روند رو به رشد قیمت سهام تک سهم فعال در گروه ابزار پزشکی مشاهده می شود.

این مجموعه طی هفته گذشته با وجود تحقق بازدهی منفی اغلب مجموعه های بورسی، بازدهی مثبت 9.52 درصدی را به سهامداران خود اعطا کرد که رشد این چنینی قیمت سهام شرکت کنتورسازی ایران علیرغم حاکمیت روند منفی بر کلیت بازار سرمایه و نیز عدم انتشار خبرهایی مثبت از وضعیت سودآوری این مجموعه جای سوال دارد و شفاف سازی از سوی مدیریت این شرکت لازم به نظر می رسد.

براساس اطلاعات موجود، بررسی سابقه معاملاتی سهام شرکت کنتورسازی ایران و اظهارات مدیر عامل آن در نشست خبری طی آبان و آذر ماه سال گذشته به خوبی بیان کننده عدم تقارن اطلاعاتی در مجموعه مذکور است. اظهارات و ادعاهایی که علی عاملی، مدیر عامل “آکنتور” طی نشست خبری آذر ماه خود عنوان کرد و  تا کنون محقق نشده است.

چرا که در حالی طی آبان ماه 92 زمزمه های برنده شدن شرکت کنتورسازی ایران در مناقصه 24 میلیون یورویی تا جیکستان و پتانسیل های آن برای اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی از این محل میان فعالان بازار سرمایه شنیده می شد که مدیر عامل مجموعه مذکور با انجام مصاحبه ای با رسانه ها که در پنجم آذر ماه همان سال منتشر شد، به وضوح اعلام کرد که “آکنتور” برنده مناقصه تاجیکستان شده و از پتانسیل های این مجموعه برای اعلام تعدیل مثبت سود بر آوردی از این محل سخن گفت.

علی عاملی در مصاحبه مذکور که در یک سایت خبری منتشر گردیده، اظهار داشت: “با توجه به نیاز کشور تاجیکستان به یک میلیون و دویست هزار کنتوربرق، شرکت کنتورسازی بنابه توافقاتی که با این شرکت داشته موفق به انعقاد قرارداد ارسال یکصد هزار دستگاه به این کشور شده که پس از صدور این محموله نسبت به انعقاد قراردادهای جدید در این زمینه اقدام خواهد شد.

عاملی همچنین خبر از راه اندازی قریب الوقوع خط تولید بردهای الکترونیک در این مجموعه داده و اظهار داشته که با راه اندازی این خط تولید گام های بزرگی برای ورود به بازار های صادراتی دنیا با پنج برابر شدن ظرفیت تولیدی شرکت برداشته خواهد شد.

براساس این گزارش، سهام شرکت کنتورسازی از زمان انتشار مصاحبه مذکور یعنی پنجم آذر ماه تا چند روز پی در پی در درصد های مثبت معامله می شد، به گونه ای که “آکنتور” به مدد رشد قیمتی سهام خود، از پنجم آذر ماه تا نوزدهم همان ماه و به عبارت بهتر طی 10 روز معاملاتی بازدهی مثبت حدود 37 درصدی را برای سهامدارن خود به ارمغان آورد.

جالب است بدانید که بالاترین قیمت سهام آکنتور” طی 19 آذرماه 92 با قیمت پایانی 17.483 ریال رقم خورده است و پس از آن با تداوم روند نزولی در نهایت طی 21 اردیبهشت ماه سال جاری به قیمتی کمترازهزارتومان کاهش یافت و البته از 20 آذر ماه 92 تا 25 مرداد ماه امسال بازدهی منفی حدود 35 درصدی را محقق ساخت.

برهمین اساس، توجه به این نکته لازم به نظر می رسد که با گذشت حدود هشت ماه از بیانات مدیر عامل شرکت هنوز هیچ خبری مبنی بر آمار صادرات تولیدات آکنتور به کشور همسایه و روند اجرای مناقصه مذکور منتشر نشده و از تعدیلات مثبت سود برآوردی آکنتورنیز خبری نیست.

این در حالی است که اکنون بار دیگر شاهد شروع روند رو به رشد قیمت سهام شرکت کنتورسازی ایران هستیم، بر همین اساس بهتر به نظر می رسد نسبت به شفاف سازی در خصوص آخرین وضعیت سودآوری این شرکت اقدام شود تا اگر اتفاق مثبت تأثیرگذار بر وضعیت سودآوری آن در حال رخ دادن است، به اطلاع عموم سهامداران برسد .

یک نظر ثبت شده

  1. این شرکت هیچگونه صادراتی ندارند چند سالی است که وضعیت شرکت در حالت بحرانی می باشد و حقوق و کارکنان رو نداده هست و خط تولید به صورت کامل خوابیده است .

    این شرکت میلیاردی به پیمانکار شرکت + بیمه + سرویس حمل و نقل + بازنشستگان + کارکنان بدهکار هست .

    هر روز طلب کاران با حکم توقیف اموال می ایند و اموال شرکت را میبرند . آقای علی عاملی یک دروغ گو بزرگ میباشد که فقط این حرفها را میگوید که بازی کثیفش را در بورس انجام دهد .

    http://nedayealborz.ir/%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%9B-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9/

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*