خانه / استخدام و بازار کار / هزینه ایجاد هر شغل 300 میلیون تومان!

هزینه ایجاد هر شغل 300 میلیون تومان!

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار متوسط هزینه ایجاد یک شغل را 300 میلیون تومان ذکر کرد و از اجرای دستور العمل طرح کارورزی از مهرماه سال جاری خبرداد.

حسن طایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از روز گذشته دستور العمل طرح کارورزی را به جهت بررسی و ارائه نقطه نظرات به تمام استانها ارسال کردیم و پیش بینی می کنیم که از ابتدای مهر ماه قابل اجرا باشد.
وی درباره هزینه ایجاد یک شغل در کشور گفت: البته در بخش تعاون این هزینه پایین تر و ارزان‌تر از سایر بخشها است ولی به طور کلی در ایجاد یک شغل عوامل متعددی همچون آموزش، مهارت و تخصص دخیل است که سرمایه یکی از این عوامل به شمار می‌رود.
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال درباره شغل های خالی و تغییر ذائقه جوانان جویای کار اظهار کرد: توصیه ما به جوانان و کارجویانی که می خواهند وارد بازار کار شوند این است که شرایط موجود را درک کنند و بپذیرند ممکن است که یک شغل جذابیت لازم را درابتدا برای آنها نداشته باشد ولی با ورود به آن حرفه و افزایش بهره وری زمینه های بهتری برایشان فراهم می شود.
به اعتقاد طایی هیچ فرد شاغل موفقی با فراهم بودن همه امکانات در ابتدا کار خود را شروع نکرده است و فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان کارجو بهتر است که از فرصتهای موجود استفاده کنند و خود را ارتقا دهند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*