خانه / آخرین اخبار / وکیل اصلی‌ترین شاکی حمیدرضا سیاسی ؛ ۱۰ میلیارد ضرر کرده‌ایم

وکیل اصلی‌ترین شاکی حمیدرضا سیاسی ؛ ۱۰ میلیارد ضرر کرده‌ایم

اوضاع باشگاه پرسپولیس هرروز پیچیده‌تر از قبل می‌شود. این باشگاه مثل همه سال‌های اخیر در این فصل نیز درگیر مسائل ریز و درشت حاشیه‌ای بوده است.

تازه‌ترین مشکل سرخپوشان نیز بازداشت حمیدرضا سیاسی مدیرعامل باشگاه بوده که گفته می‌شود به‌خاطر برخی مسائل اقتصادی و البته موضوع فسخ قرارداد پرسپولیس با اسپانسر خود یعنی «شرکت بهنام پیشروی کیش» رخ داده است؛ پرونده‌ای که سیاسی در قامت رئیس هیات‌مدیره وقت، یکی از اصلی‌ترین افراد تصمیم‌گیرنده در مورد آن بوده است. در همین بین، نمایندگان شرکت بهنام پیشروی کیش که گویا اصلی‌ترین شاکی سیاسی محسوب می‌شود، مدعی شده‌اند مدیرعامل پرسپولیس به دلیل قراردادی که آن را «کاغذ پاره» خوانده بود، بازداشت شده و بازداشت وی هم یکی، دو ماه به طول می‌انجامد!

 داستان از کجا شروع شد؟
قهرمان شجاعی، وکیل این شرکت در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» در مورد مسائل به وجود آمده پیرامون فسخ قرارداد که منجر به بازداشت سیاسی شد، می‌گوید: «مشکل از آنجا آغاز شد که باشگاه بعد از قرارداد با موکل من همزمان به‌صورت موازی با چند شرکت دیگر از جمله شرکت sis و شرکت جنسیس نیز قرارداد بست. این کارمثل این است که ماشین یا آپارتمانی به چند نفر فروخته شود. ما به محض فهمیدن این موضوع نامه‌ای سه صفحه‌ای برای سیاسی نوشتیم تا درباره اتفاقات رخ داده تعیین تکلیف کنیم حتی رونوشتی از این نامه را به امیر خادم و وزارت ورزش فرستادیم ولی این‌گونه به نظر می‌رسید که اراده‌ای برای ارائه پاسخ در نزد آقایان وجود نداشت.»

پاسخ به یک ابهام قدیمی
شجاعی درخصوص این سوال که گفته می‌شود شرکت بهنام پیشروی کیش قبل از عقد قرارداد با پرسپولیس وجود خارجی نداشته و بعد از بستن قرارداد به ثبت رسیده می‌گوید: «اینکه این موضوع مطرح شده اهمیت چندانی ندارد و مشکلی را حل نمی‌کند، چرا که وزارت ورزش و نماینده آن و حتی باشگاه پرسپولیس باید قبل از عقد این قرارداد شایستگی این شرکت را احراز می‌کردند که این اتفاق نیفتاد و آنها در این مورد اهمال کرده‌اند.» او در توضیح حرفش، مثالی را هم مطرح می‌کند: «چطور وقتی که شخصی می‌خواهد آپارتمانی که هنوز ساخته نشده را پیش‌خرید کند بابت این موضوع پول پرداخت می‌کند؟ در این شرایط لابد خریدار هم باید بپرسد من بابت چه چیزی باید در این مرحله پول پرداخت کنم؟»

  ۱۰ میلیارد ضرر کرده‌ایم
شجاعی با تاکید براینکه از بازپرسی و روند کلی رسیدگی به تخلف سیاسی چیزی نمی‌داند، می‌گوید: «قطعا تا زمان روشن شدن موضوع و تکمیل تحقیقات، ایشان در بازداشت به سر می‌برد. طبق شرایط صدور بازداشت موقت، قانون می‌گوید آن شخص باید حدود یک ماه در بازداشت باشد.» وکیل بهنام پیشرو درخصوص تخمین ضرر و زیان این شرکت از ناحیه باشگاه پرسپولیس نیز گفت: «طبق قراردادمان قرار بود ما چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان به این باشگاه تزریق کنیم، اما با توجه به شرایط پیش آمده چیزی حدود ۱۰ میلیارد تومان ضررو زیان ما از بابت فسخ این قرارداد می‌شود که درصورت احراز این موضوع از طرف دادگاه ما این رقم را از این باشگاه درخواست خواهیم کرد.»

 چرا دادگاه فرهنگ و رسانه؟
از لحظه بازداشت حمیدرضا سیاسی، این سوال برای بسیاری از علاقه‌مندان به حوزه ورزش به وجود آمد که چرا این پرونده توسط دادگاه فرهنگ و رسانه پیگیری می‌شود؟ این مساله باعث شده بود شایعات زیادی در مورد ماهیت پرونده نیز به وجود بیاید. وکیل اصلی‌ترین شاکی سیاسی اما در این مورد توضیح می‌دهد: «چون ما با باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس طرف هستیم و این باشگاه پیشوند فرهنگی دارد، شکایت مزبور در این دادگاه رسیدگی می‌شود.»

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*