خانه / بورس و سهام / مفسد اقتصادی معروف در خرم‌ آباد اعدام شد

مفسد اقتصادی معروف در خرم‌ آباد اعدام شد

داداستان عمومی شهرستان خرم اباد از اعدام مفسد اقتصادی که پول های بسیاری از مردم خرم اباد اخذ کرده خبر داد.
ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد گفت: باباخان ولی پور که سال‌های گذشته پول زیادی از مردم اخذ و مشکلات فراوانی برای آن‌ها ایجاد کرده بود پس از رسیدگی قضایی و به موجب قانون اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور، به اعدام محکوم و حکم صادره صبح چهارشنبه ۶ اسفندماه در زندان خرم‌آباد اجرا شد.
مفسد اقتصادی حوادث خرم آباد باباخان ولی پور اخبار خرم آباد اخبار اعدام

سعید رازانی افزود: این اخلال‌گر اقتصادی سال ۱۳۸۵ به جرم ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کلاه‌برداری از یک‌هزار و ۳۲۳ نفر دستگیر و روانه زندان شده بود.

دادستان خرم‌آباد گفت: این مجرم همچنین از سال ۱۳۷۹ تا زمان دستگیری به فروش خودرو اشتغال داشت و به ازاء دریافت پول، به مشتری‌های خود انواع خودروهای صفر کیلومتر زیر قیمت بازار تحویل می‌داد که با همین ترفند اعتماد تعداد زیادی از مردم را به خود جلب کرده و مبالغ کلانی از آن‌ها گرفته بود اما به تدریج از عمل به تعهدات خود سر باز زد که با طرح دعوی شاکیان دستگیر و روانه زندان شد.
رازانی بر عزم جدی دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی و احقاق حقوق مردم تاکید کرد.

قابل ذکر است سال ۱۳۸۵ پس از رسیدی به پرونده اختلاس این شخص و اطرافیانش، ۲ تن از همدستان وی به ترتیب به ۱۰ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و دو تن دیگر تبرئه شدند.

متهمان به اتهام اختلاس، ارتشاء و کلاه‌برداری در شعبه ۱۰۲ دادگاه خرم‌آباد محاکمه شدند که براساس رای صادره “باباخان- و” به اعدام محکوم شد و همسر وی به ۶ ماه حبس و فرزندش به نام آیت نیز به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

حکم اعدام این متهم مهرماه ۱۳۸۹ اعلام شده بود که به دلیل اعتراض وی به این رأی و رسیدگی به مجدد به موضوع، تاکنون توسط دیوان عالی کشور تایید نشده بود، اما پس از تأیید نهایی (باباخان- و) صبح امروز در زندان مرکزی خرم‌آباد به دار مجازات آویخته شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*