خانه / آخرین اخبار / جاماندگان دریافت یارانه نقدی ، چطور ثبت نام کنند؟

جاماندگان دریافت یارانه نقدی ، چطور ثبت نام کنند؟

با وجود این‌که قانون بودجه سال جاری به دولت تکلیف کرده تا جاماندگان از دریافت یارانه نقدی را از فروردین‌ماه ثبت‌نام و در لیست یارانه‌بگیران قرار دهد، بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، از ابتدای سال تاکنون هیچ‌ فرد جدیدی به لیست اضافه نشده و این سازمان در حال تدوین آیین‌نامه مربوط به این موضوع است و حداکثر تا تیرماه ثبت نام آغاز خواهد شد.

سایت سازمان هدفمندی یارانه ها

در حالی که در ثبت نام مجدد از متقاضیان یارانه نقدی در فروردین‌ماه سال گذشته تعدادی از متقاضیان از ورود اطلاعات خود به لیست سازمان هدفمندی جا ماندند و در ادامه فرصت مناسبی برای ثبت نام آنها وجود نداشت، مجلس در بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ دولت را مکلف کرد تا از فروردین‌ماه نسبت به ثبت نام این گروه از طریق فرمانداری‌ها اقدام کنند.

این در حالی است که کسب اطلاع از سازمان هدفمندی یارانه‌ها بیانگر آن است که این سازمان در حدود ۲۰ روز گذشته از سال جاری نسبت به ثبت نام هیچ یک از جاماندگان که طبق قانون بر آن مکلف شده بود اقدام نکرده و فرد جدیدی به لیست اضافه نشده است.

بنا بر توضیحات ارائه شده طبق قانون بودجه، سازمان هدفمندی فرصت دارد در سه ماه یعنی تا حداکثر تیرماه امسال آیین‌نامه مربوط به اجرای تبصره هدفمندی را تدوین و اجرایی کند. بر این اساس این سازمان نیز اکنون در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی برای ثبت نام جاماندگان از یارانه نقدی است و نهایتا تا تیرماه سازوکار این ثبت‌ نام تعیین و اجرایی خواهد شد. بنابراین آغاز ثبت نام حداکثر در سه ماه آینده کلید خواهد خورد.

در عین حال که ممکن است با آماده شدن آیین‌نامه مربوطه، تا یکماه آینده نیز سازمان هدفمندی نسبت به دریافت اطلاعات متقاضیان جامانده از دریافت یارانه نقدی از طریق فرمانداری‌ها اقدام کند.

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. سلام مهدی بهاری فرزندقاسم متولدتبریز هستم.۳۸ سال دارم هنوز به دلیل ضعف مالی نتوانستم ازدواج کنم.شغل کارگری هستم بدون هیچ امکانات مالی…الان تحت پوشش پدر و مادرم هستم.ودرخواست فعال شدن یارانه خودم را دارم. ممنون..

  2. باسلام من دوسال است که یارانه ندارم و بابت سهل انگاری پلیس +۱۰ازثبت نام یارانه جامانده ام واکنون یک دختریک ساله دارم که اوهم یارانه نداردومرتب مریض است بااین مخارج دارو ودکترهاکه خود میدانیدو الان هم شوهرم دیسک کمردارد ودکترعمل برایش تجویزکردوالان ازکاربیکارشده من تاتهران هم آمدم ولی من راسرکارگذاشتم وگفتن یارانتون درست شد واقعااین حق است که پولدارهابگیرن وماکه قشرضعیف جامعه هستیم واین پول حق ماست رانگیریم لطفا رسیدگی کنین وکمی هم درک مان کنین لطفا لطفا

  3. بازنشسته هستم با دریافتی حقوق کنتر از یک و نیم ملیون تومان و خانواده ای ۴ نفره که ماههاست یارانه ام را قطع کرده اند ٢ فرزند پسر ٢۵ و ٣٠ ساله بیکار هم دارم
    اگر دولت توان پرداخت یارانه ندارد چرا به کسانی با شرلیط مالی بهتر از من یارانه میدهد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*