خانه / آخرین اخبار / دستگیری سومین عامل تیراندازی یاسوج

دستگیری سومین عامل تیراندازی یاسوج

سردار غلامعباس غلامزاده در گفت‌وگو با ایسنا افزود: از این سه نفر تحقیقات لازم در حال انجام است و نتیجه آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: سلاح و خودروی این افراد در خارج از شهر یاسوج کشف و به مرکز استان انتقال داده شدند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دو نفر از عاملان این حادثه که متواری بودند در شهرستان گچساران و یک نفر دیگر نیز در شهرستان بویراحمد دستگیر شدند.

غلامزاده تصریح کرد: نیروی انتظامی عاملان این حادثه را شناسایی کرده و با استفاده از روش‌های پلیسی و فنی توانسته آنها را دستگیر کند و هم اکنون در اختیار نیروی انتظامی هستند که باید مشخص شود شلیک کننده کدام یک از این سه نفر بوده؟ راننده چه کسی بوده و چه کسانی در این حادثه نقش داشتند؟ و علت و انگیزه آن مشخص شود.

وی ادامه داد: امیدوارم علت و انگیزه وقوع این حادثه تیراندازی تا فردا مشخص شود و به اطلاع عموم مردم برسانیم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسئولان استانی هرکجا که لازم بود حمایت و همکاری لازم را در خصوص بررسی پرونده این حادثه داشتند و نیروی انتظامی اکیپی از کارآگاهان آگاهی و پلیس اطلاعات امنیت عمومی تشکیل داد و مقامات قضایی اختیار تام به این اکیپ داده بود که این حادثه را پیگیری و بررسی کنند.

غلامزاده افزود: با توجه به رعب و وحشت ایجاد شده در سطح استان باید طوری عمل شود که عاملان این حادثه در کوتاه‌ترین زمان به اشد مجازات برسند تا برای دیگران که قصد اخلال در امنیت استان را دارند، درس عبرتی شود.

وی تأکید کرد: در این حادثه ۶ نفر زخمی شدند که یک نفر حین انتقال به بیمارستان فوت کرد، سه نفر بعد از انجام کار درمان مرخص شدند و دونفر نیز تحت مداوا هستند که یکی از این دو نفر وضعیت مناسبی ندارد و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: وجود سلاح در دست افرادی که مسئولیت قانونی ندارند می‌تواند پایه ناامنی باشد، به طوری که که در برخی موارد موجب خودکشی، دگرکشی شود و حتی با استفاده از سلاح در مراسم‌های عزا و عروسی باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه می‌شود.

غلامزاده گفت: ساماندهی سلاح‌های مجاز و غیرمجاز در دستور کار مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، البته اگر سلاح غیرمجازی وجود داشته باشد جمع‌آوری و برخورد لازم صورت می‌گیرد، اما در رابطه با حمل سلاح مجاز باید صلاحیت داشتن افراد برای استفاده از اسلحه مشخص شود و بازنگری لازم صورت گیرد.

وی با بیان این‌که نزاع‌های دسته جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش چندانی نداشته است، تصریح کرد: اختلافات گذشته باقی مانده و حل و فصل نشده، پایین بودن آستانه صبر و تحمل، وجود برخی مسایل فرهنگی و برخورد نشدن قاطع و بازدارنده با عاملان نزاع‌ها از جمله دلایل بروز نزاع دسته جمعی در این استان هستند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: البته مسئولان دستگاه قضایی استان بر برخورد جدی و بازدارنده در رابطه با عاملان نزاع دسته جمعی تأکید دارند که امیدواریم با همکاری دستگاه قضایی استان برخورد بازدارنده‌ای در این زمینه انجام شود.

غلامزاده اضافه کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات استان ضمن انجام رسالت اطلاع رسانی خود جوانب امر را در زمینه اطلاع رسانی و انتشار اخبار رعایت کنند. رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در زمینه امور فرهنگی، آموزش و آگاهی مردم ایفا کنند و پیامدها و تبعات این مسایل را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

به گزارش ایسنا، ساعت سه بامداد چهارشنبه، ۱۷ تیرماه و همزمان با شب قدر در بلوار امام خمینی(ره) یاسوج سرنشینان یک خودروی سواری سمند سفید رنگ که سه سرنشین داشت با اسحله ساچمه‌زنی شکاری، ۶ نفر را مورد هدف قرار دادند که یکی از آنها در حین انتقال به بیمارستان فوت کرد، دو نفر از مجروحین هم اکنون تحت مداوا هستند که حال یک نفر آنها وخیم اعلام شده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری و تحت درمان قرار دارد و سه نفر دیگر نیز بعد از انجام مراحل درمان مرخص شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*