خانه / آخرین اخبار / “بی _۲۰۰” قاتل زیر دریایی‌ها در راه است

“بی _۲۰۰” قاتل زیر دریایی‌ها در راه است

یک وبگاه خبری از عزم مسکو در بهینه سازی بنیه نظامی این کشور و خرید انواع هواپیماها بویژه جت‌های دو منظوره آبی – خاکی خبر داد.

به گزارش فارس، نیروی دریایی روسیه قصد خرید هواپیماهای موسوم به قاتل زیر دریایی «بی _۲۰۰» (Be-۲۰۰) آبی – خاکی را تا سال ۲۰۲۰ دارد. بنوشته وبگاه انگلیسی «اینترنشنال بیزینس تایمز» ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه قصد دارد جنگنده‌های روسیه را به عنوان اولویت تا قبل از خاتمه دهه جاری نو کند.

بر اساس این گزارش، هواپیماهای دو منظوره آبی _ خاکی بی_ ۲۰۰ ضد زیر دریایی جایگزین نسل فعلی هواپیماهای دو منظوره بی_ ۱۲ که قدیمی شده‌اند، می‌شود. هواپیماهای بی_‌۲۰۰ برای حمله به زیر دریایی‌ها یا حمل و نقل پرسنل نظامی با گنجایش ۷۲ مسافر هستند. از سوی دیگر شرکت روسی «راشن هلی کاپترز» اوائل ماه جاری اعلام کرد که قصد تولید مجدد بالگردهای نظامی «Mi-۱۴» را دارد.

ولادیمیر پوتین در ماه مارس سال جاری از هزینه بیش از ۲۱ تریلیون روبل معادل ۳۴۰ میلیارد دلار برای بهبود نیروی نظامی کرملین تا قبل از سال ۲۰۲۰ خبر داد. بخشی از این مبلغ قرار است در ارتقای دفاع هوایی روسیه و دریافت ۱۲۶ هواپیمای جدید نظامی قبل از خاتمه سال جاری باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*