مرکز سلامت جنسی برای بیماران مزمن راه اندازی شد

0

رئیس انجمن نورولوژی ایران از آغاز به کار اولین مرکز سلامت جنسی برای بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن و صعب العلاج در کشور خبر داد.

مهری مهراد رئیس انجمن نورولوژی ایران گفت: بیمارانی که دچار دیابت، پارکینسون، ام اس، ضایعات نخایی و بیماری‌های عصبی و عضلانی و دیسک کمر هستند یا مثانه آن‌ها دچار فلج عصبی است، مشکلات جنسی دارند که با مراجعه به مرکز سلامت جنسی می‌توانند، درمان شوند.

وی با بیان اینکه این مرکز با همکاری این انجمن، دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت راه اندازی شده است، افزود: مرکز سلامت جنسی بیماران خاص یک مرکز پزشکی شامل روانشناس، کارشناس سلامت باروری، متخصص اورولوژی و پزشک مربوطه به این بیماری‌ها است و خدمات درمانی ارائه می‌دهد. مهراد هدف از ایجاد مرکز سلامت جنسی را آموزش و ارتقای آگاهی بیماران در زمینه درمان مشکلات جنسی بیان کرد و گفت: این مرکز آماده ارائه خدمات در زمینه آموزش و آگاهی سلامت جنسی به افراد سالم و غیر بیمار است.

وی با بیان اینکه ۴۱ درصد افراد مبتلا به دیابت که پنج سال از بیماری آنان گذشته، دچار ناتوانی جنسی هستند، اظهار داشت: مشکلات جنسی بسیاری از این بیماران با درمان به موقع رفع می‌شود.مهراد افزود: این مرکز جلسات مشاوره نیز برای افراد برگزار می‌کند و تمام درمان‌ها به روش غیر تهاجمی (بدون جراحی) خواهد بود.

رئیس انجمن نورولوژی ایران گفت: برخی افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، یا در حالت کما بوده و بهبود یافته اند نیز دچار ناتوانی جنسی می‌شوند که باید به موقع درمان شوند.مهراد خاطرنشان کرد: زنانی که دچار سرطان سینه شده یا جراحی سنگینی را انجام داده اند نیز ممکن است با ناتوانی جنسی رو به رو شوند که باید با آموزش و درمان، سلامت آن‌ها بهبود یابد.

وی در مورد بی اختیاری ادراری نیز گفت: این بیماری در زنان شایعتر است و افراد باید به طور متوسط بین ۵ تا ۶ دفعه در روز ادرار کنند، زیرا در غیر این صورت مثانه آنان بزرگ می‌شود و مشکلات بسیاری برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ