خوردن چندتا نارنگی در روز برای بدن مفید است

1

گروهی از پزشکان اتفاق نظر دارند که هر فردی می‌تواند روزانه چهار قرص نارنگی بخورد و باید آن را با رگه‌های سفید موجود در آن مصرف کند.

نارنگی چه ویتامینی دارد مواد معدنی در بدن منبع غنی ویتامین ب b منابع غذایی ویتامین C منابع غذایی ویتامین A مجله سلامت متخصص تغذیه خواص نارنگی بهترین متخصص تغذیه

پزشکان افزودند که این نوع مرکبات به طور کلی مفید و سالم است ، زیرا حاوی مقدار زیادی ویتامین C است، در حالی که مقدار کالری نارنگی کم است.

«فاطمه دغویغا»، متخصص تغذیه در مرکز تحقیقات پزشکی ملی غدد درون ریز وزارت بهداشت روسیه در پاسخ به پرسشی درباره تعداد نارنگی‌های قابل خوردن در روز گفت: روزانه چهار نارنگی.

«یکاترینا بورلیوا»، متخصص تغذیه مشهور اظهار کرد که نارنگی کالری کمی دارد و آن را به افرادی که به دنبال حفظ وزن و عدم افزایش آن هستند، توصیه کند.

بورلیوا توضیح داد که نارنگی حاوی مقدار نسبتاً زیادی ویتامین C است ، علاوه بر این حاوی ویتامین های گروه B و ویتامین A و همچنین کاروتن، کلسیم ، منیزیم و فسفر است – در کل حدود ۱۰ تا ۱۵ ویتامین و مواد معدنی در نارنگی وجود دارد.

چه تعداد نارنگی در روز برای بدن مفید است؟

او بر لزوم خوردن رگه‌های سفید در مرکبات تاکید کرده است، زیرا این فیبرها به روند ساده جذب کربوهیدرات کمک می کنند و این به ویژه برای بیماران دیابتی مفید است.

این پزشک تاکید کرد: افرادی که به بیماری‌های گوارشی همچنین بیماری های آلرژیک مبتلا هستند، به طور کل نباید نارنگی و مرکبات بخورند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. الی می گوید

    در بعضی مقالات نوشته شده نارنگی آهن دارد آیا صحت دارد؟