خواص شگفت انگیز چای لیمو

0

به نقل از الکوثر، داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند در برابر بیماری‌های قلبی و سرطان ایمنی ایجاد کند. شواهد نشان می‌دهد که نوشیدن چای لیمو می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به این دو بیماری کمک کند.

مجله سلامت متخصص طب سنتی کاهش کلسترول خون با طب سنتی کاهش کلسترول خون درمان کلسترول بالا درمان کلسترول با گیاهان دارویی خواص لیمو ترش خواص چای لیمو عمانی خدمات طب سنتی پیشگیری از سرطان پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

فواید سلامتی نوشیدن چای لیمو برای قلب از توانایی این گیاه در دفع دو عامل اصلی بیماری‌های قلبی یعنی فشار خون بالا و کلسترول بالا ناشی می‌شود.

در یک مطالعه، به ۷۲ داوطلب چای لیمو یا چای سبز برای نوشیدن داده شد. کسانی که چای لیمو نوشیدند، کاهش متوسط فشار خون سیستولیک و کمی افزایش فشار خون دیاستولیک را تجربه کردند.

همچنین ضربان قلب این افراد نیز به میزان قابل توجهی پایین بود و  مشخص شد که گیاه لیموترش باعث کاهش کلسترول بالا می‌شود.

نتایج مطالعه منتشر شده نشان داد که عصاره گیاه لیمو به کاهش کلسترول در حیوانات کمک می‌کند. علاوه بر این، تحقیقات روی موش‌ها از ایمنی طولانی مدت بر اثر مصرف ۱۰۰ میلی گرم روغن لیمو در روز حکایت می‌کند.

تحقیقات بیشتری لازم است تا دریابیم آیا چای لیمو همان اثرات روغن لیمو را دارد یا نه. تحقیقات نشان می‌دهد که سیترال موجود در گیاه لیمو دارای توانایی ضد سرطانی قوی است.

در حقیقت، اعتقاد بر این است که بسیاری از اجزای گیاه لیموترش به مبارزه با سرطان کمک می‌کنند. این اتفاق یا با ایجاد مستقیم مرگ سلولی یا با تقویت سیستم ایمنی بدن رخ می‌دهد تا بدن بهتر بتواند به تنهایی با سرطان مبارزه کند.

چای لیمو گاهی به عنوان درمان کمکی در طی شیمی درمانی و پرتودرمانی نیز استفاده می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ