اسلیو معده چیست ؟ + بهترین متخصص اسلیو معده

0

بهترین متخصص اسلیو معده به شما کمک می‌کند تا به راحتی با یک عمل بتوانید به وزن دلخواه خود برسید. جراحی اسلیو معده یک روش لاپاراسکوپی برای کاهش وزن است که از کل معده شما به اندازه یک موز کوچک باقی می‌گذارد. در این روش متخصص بخشی از معده را که مسئول تولید هورمون گرسنگی است، خارج می‌کند. بدین ترتیب کمتر احساس گرسنگی به مغز فرستاده می‌شود. همچنین حجم معده بسیار کم می‌شود که از خوردن پیش از حد و خورده خوری جلوگیری می‌کند. به لطف اثرات ترکیبی گرلین کمتر و معده کوچکتر، افرادی که جراحی اسلیو معده انجام می‌دهند وزن اضافی زیادی را در مدت زمان کوتاهی از دست می‌دهند. توصیه می‌شود به دلیل حساس بودن این عمل حتماً به بهترین متخصص اسلیو معده مراجعه کنید تا خطرات و عوارض این عمل سلامت شما را تهدید نکند.

هزینه اسلیو معده مشکلات معده مجله سلامت متخصص اسلیو معده کاهش وزن سلامت معده روش های کاهش وزن جراحی اسلیو معده جراح لاغری بهترین متخصص اسلیو معده اسلیو معده در تهران اسلیو معده

روش کار بهترین متخصص اسلیو معده

بهترین متخصص اسلیو معده بعد از ازریابی بیمار و تشخیص صلاحیت بیمار برای انجام این عمل ابتدا بیمار را بیهوش عمومی می‌کند. سپس برش‌های کوچکی در دیواره شکم ایجاد می‌شود. رگ‌های خونی سمت جانبی معده تقسیم می‌شوند. لوله بوگی که اندازه معده جدید را مشخص می‌کند وارد معده می‌شود. سپس از دستگاهی به نام منگنه برای تقسیم معده به دو قسمت کامل استفاده می‌شود و قسمت اضافی برداشته می‌شود. معده باقی مانده موز شکل است که حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد حجم اصلی دارد. دقیقاً یک پنجم حجم اصلی معده باقی می‌ماند. در این صورت حجم معده کاهش می‌یابد و باعث می‌شود افراد پس از جراحی خیلی سریعتر احساس سیری کنند.

پیدا کردن بهترین متخصص اسلیو معده

اگر قصد جراحی دارید، باید بهترین متخصص اسلیو معده را پیدا کنید. زیرا عمل اسلیو معده یک عمل حساس است که نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد. اگر این عمل توسط متخصص اسلیو معده انجام نشود عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد. همچنین ممکن از در طی عمل جان خود را از دست دهید. توصیه می‌شود حتماً برای انتخاب بهترین متخصص اسلیو معده تحقیقات لازم را انجام دهید. برای این کار کافی است:

  • لیستی از بهترین جراحان را داشته باشید.
  • مدارک تخصصی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.
  • حتماً مطمئن شوید که تجربه‌های موفقی از عمل اسلیو معده داشته اند.
  • کیفیت بیمارستان مورد نظر را بررسی کنید. بهترین متخصصان عموماً در بیمارستان‌های معتبر حضور دارند.
  • با بیمارانی که توسط متخصص مورد نظر عمل شده اند گفتگو کنید و نظرشان را در مورد عملکرد جراح بپرسید.

در نظر داشته باشید که متخصصان برای انجام عمل اسلیو معده آزمایش‌های مختلفی را از شما می‌گیرند تا مطمئن شوند که جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است. همچنین در مورد هر گونه تغییری که باید در دارو‌ها و رژیم غذایی خود در هفته‌ها یا روز‌های قبل از جراحی ایجاد کنید، شما را آگاه می‌کنند. یکی از نکاتی که جراح متخصص باید به شما بگوید این است که که بر خلاف برخی از جراحی‌های چاقی دیگر، جراحی اسلیو معده غیر قابل برگشت است. اگر از نتیجه راضی نباشید، معده شما نمی‌تواند به حالت قبل برگردانند.

هزینه اسلیو معده مشکلات معده مجله سلامت متخصص اسلیو معده کاهش وزن سلامت معده روش های کاهش وزن جراحی اسلیو معده جراح لاغری بهترین متخصص اسلیو معده اسلیو معده در تهران اسلیو معده

از دیدگاه بهترین متخصص اسلیو معده چه کسانی کاندید این عمل هستند؟

جراحی اسلیو معده نوعی جراحی چاقی است که به آن جراحی کاهش وزن نیز می‌گویند. بهترین متخصص اسلیو معده این جراحی را برای افرادی که بسیار چاق هستند یا مشکلات سلامتی ناشی از چاقی دارند، توصیه می‌کنند. در واقع افرادی برای این عمل کاندید هستند که تلاش‌های بسیاری برای بهبود رژیم غذایی و عادات ورزشی و استفاده از دارو‌های کاهش وزن داشته اند که هیچ کدام مؤثر واقع نشده است. حتی در این صورت نیز برای واجد شرایط بودن برای عمل چاقی، باید معیار‌های خاصی رعایت شود. این معیار‌ها بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) افراد و شرایط سلامتی مرتبط با چاقی افراد است. برخی از این معیار‌ها عبارتند از:

  • چاقی شدید (بیماری) (نمره BMI ۴۰ یا بالاتر)
  • چاقی (نمره BMI از ۳۵ تا ۳۹) با حداقل یک بیماری مهم مرتبط با چاقی
  • گاهی اوقات افراد اضافه وزن دارند، اما معیار‌های چاقی را ندارند، اما یک وضعیت سلامتی مهم مرتبط با اضافه وزن به خطر افتاده است. در این صورت جراحی اسلیو معده انجام می‌شود.

هزینه اسلیو معده مشکلات معده مجله سلامت متخصص اسلیو معده کاهش وزن سلامت معده روش های کاهش وزن جراحی اسلیو معده جراح لاغری بهترین متخصص اسلیو معده اسلیو معده در تهران اسلیو معده

از دید بهترین متخصص اسلیو معده بعد از جراحی چقدر وزن کم می‌شود؟

بعد از عمل معده توسط بهترین متخصص اسلیو معده به طور متوسط افراد حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از وزن اضافی خود را از دست می‌دهند. همچنین در هفته‌های متوالی بعد از عمل نیز وزن به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. اکثر افراد ۱۲ تا ۲۴ ماه پس از جراحی به کمترین وزن خود می‌رسند. کاهش وزن بعد از عمل جراحی در ۲ هفته اول: ۴-۹ کیلوگرم کاهش وزن و ۳ ماه اول: ۳۵-۴۵ درصد کاهش وزن اضافی و ۶ ماه اول: ۵۰-۶۰ درصد کاهش وزن اضافی و یکسال پس از جراحی ۶۰-۷۰ درصد کاهش وزن اضافی صورت می‌گیرد.

البته به یاد داشته باشید که این کاهش وزن تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که شما متعهد به رعایت رژیم غذایی و برنامه ورزشی توصیه شده توسط جراح متخصص خود باشید. با حفظ این تغییرات در سبک زندگی، می‌توانید وزن خود برای مدت طولانی حفظ کنید. کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده می‌تواند به کاهش مشکلات دیابت نوع ۲، دوره‌های آسم و فشار خون و همچنین به بهبود سلامت قلب نیز کمک کند.

از دید بهترین متخصص اسلیو معده عوارض این عمل چیست؟

تاثیر جراحی اسلیو معده در کاهش وزن تقریباً ۸۰-۹۰ ٪ است. این عمل از دو راه باعث کاهش وزن می‌شود:

  • در این عمل قسمت بیشتر معده برداشته می‌شود، بنابراین خیلی سریع احساس سیری می‌کنید و بیش از حد غذا نمی‌خورید.
  • بخشی از معده که هورمونی که با گرسنگی مرتبط است را ترشح می‌کند، برداشته شده است، بنابراین گرسنه نمی‌شوید.

هزینه اسلیو معده مشکلات معده مجله سلامت متخصص اسلیو معده کاهش وزن سلامت معده روش های کاهش وزن جراحی اسلیو معده جراح لاغری بهترین متخصص اسلیو معده اسلیو معده در تهران اسلیو معده

اگر این عمل توسط بهترین متخصص اسلیو معده انجام شود، عوارض نگران کننده‌ای ندارد. البته در صورتی که این عمل توسط متخصص انجام نشود ممکن است خونریزی در خط منگنه رخ دهد. یکی از شایع‌ترین عوارض عمل اسلیو معده افتادگی پوست است. بدلیل اینکه در زمان کوتاهی وزن زیادی از دست داده می‌شود، مقدار زیادی پوست اضافی، باقی می‌ماند.

این یک عارضه جانبی رایج جراحی اسلیو معده است. اگر داشتن پوست اضافی شما را آزار می‌دهد، می‌توانید آن را با جراحی از بین ببرید. اما به خاطر داشته باشید که بعد از عمل جراحی زمان می‌برد تا بدن شما به ثبات برسد. به همین دلیل معمولاً بهتر است قبل از انتخاب روش برداشت پوست اضافی، بخواهید تکنیک‌هایی را برای سفت کردن پوست شل را امتحان کنید.

منبع : برترین ها

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ