این ۳ نفر در انتظار اجرای حکم کور شدن خود هستند

0

ساتین نیوز: پرونده دو مرد و یک زن که در دادگاه‌های کیفری استان‌های کرمانشاه، قم و فارس به قصاص چشم محکوم شده‌اند برای تعیین تکلیف در اجرای حکم به تهران ارسال شد.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از خبرفوری، یکی از این پرونده ها مربوط به درگیری دو زن جوان در یکی از شهرهای استان کرمانشاه بود که سال ۹۰ رخ داد و یکی از آنها به روی دیگری اسید پاشید که این حادثه اسیدپاشی منجر به کوری چشم راست زن جوان شد. پس از دستگیری زن اسیدپاش وی مدعی شد برای انتقامجویی اسیدپاشی کرده است که پس از اعتراف و محاکمه در دادگاه به درخواست قربانی حادثه از سوی قضات به قصاص چشم محکوم شد، این حکم در دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد.

دومین محکوم، مرد جوانی است که سال ۹۶ در جریان درگیری، باعث کور شدن چشم راست یک مرد شده بود. قضات دادگاه استان فارس پس از محاکمه متهم حکم بر قصاص چشم وی داده و این حکم در دیوانعالی کشور تأیید شد. اما سومین محکوم مرد جوانی است که سال ۹۷، با اسلحه شکاری در استان قم به مردی شلیک کرد و باعث کوری چشم چپ او شد. وی پس از محاکمه در دادگاه به درخواست شاکی پرونده به قصاص چشم محکوم شد.

از آنجایی که هر سه پرونده در مرحله اجرای حکم قرار گرفته بود اما امکانات و شرایط لازم برای اجرای حکم در این سه استان وجود نداشت، هر سه پرونده برای تعیین تکلیف در نحوه اجرای حکم به استان تهران فرستاده شد تا در این باره تصمیم گیری شود.

عملیات پلیس برای نجات زنی که توسط شوهرش گروگان گرفته شد

پایگاه خبری ساتین نیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ