هدیه کریسمس داعش به مسیحیان!

0

گروه تروریستی داعش همزمان با سالروز جشن های میلاد حضرت مسیح (کریسمس) و گرامی داشت تولد حضرت عیسی مسیح از سوی مسیحیان سرتاسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی، قوانین جدید محدود کننده ای علیه اقلیت مسیحی ساکن در قلمروهای تحت تسلط این گروه تروریستی در سوریه و عراق وضع کرده است.

عکس داعش جنایات داعش اخبار داعش
سی ان ان گزارش داد؛ در قوانین جدید داعش که مقر آن شهر رقه سوریه اعلام شده است ، بلند خواندن ادعیه وسرودهای آیینی مسیحیان به نحوی که به گوش مسلمانان برسد جرم اعلام شده است.
همچنین مسیحیان تنها باید مراسم های آیینی خود را در اماکن مسقف برپا دارند و برگزاری مراسم آیینی آنها در اماکن عمومی و در مقابل چشم مسلمانان جرم اعلام شده است.
همچنین اهانت و توهین اقلیت های مسیحی به گروه داعش جرم محسوب خواهد شد. در این دستور العمل به مصادیق مشخص اهانت اشاره ای نشده است.
طبق قوانین جدید ساخت کلیسای جدید و تعمیر و بازسازی کلیساهای قدیمی در قلمرو تحت تسلط داعش جرم محسوب می شود.
بر اساس قوانین جدید نصب هر گونه بنر یا علامت مذهبی مسیحیان در مکان هایی که مسلمانان اجتماع می کنند از جمله بازارها و اماکن عمومی جرم محسوب می شود،
داعش همچنین مسیحیان را از جلوگیری از تغییر دین غیر مسلمانان به دین اسلام منع کرده و اقدام آنها را در این زمینه جرم تلقی کرده است.
گروه داعش دیدگاهی به شدت منفی نسبت به اقلیت های مسلمان، مسیحی و یهودی و باورمندان به دیگر مذاهب و آیین ها دارد و هنگامی که این گروه از سال ۲۰۱۳ بر شهر رقه در شرق سوریه مسلط شد با نوشتن حرف درشت ” ن” روی خانه های مسیحیان (به معنای نصارا) آنها را مجبور به کوچ و فرار از شهرهای تحت تسلط خود کردند.
قوانین محدود کننده داعش علیه مسیحیان در حالی است که مسیحیان در کشورهای اسلامی قرن هاست با صلح و صفا در کنار مسلمانان زندگی می کنند و از بسیاری از حقوق مذهبی خود از جمله حق برپایی آیین های مذهبی برخوردارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ