خانه / آخرین اخبار / احسان بیاتی ،وزنه‌بردار ایرانی در نیوزلند ناپدید شد!

احسان بیاتی ،وزنه‌بردار ایرانی در نیوزلند ناپدید شد!

تیم ملی وزنه برداری پیشکسوتان ایران که در رقابت‌های جهانی پیشکسوتان نیوزیلند شرکت کرده بود، بعداز ظهر پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت به ایران بازگشت.

احسان بیاتی، وزنه‌بردار دسته ۶۹ کیلوگرم که در رده سنی ۳۵ – ۴۰ سال موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود، پس از کسب مدال از کاروان ایران جدا شد و به ایران باز نگشت.
این در حالی است که مسئولان وزنه برداری در این باره اظهار نظری نداشته اند و این موضوع را تایید یا تکذیب نکردند.
آنچه که مسلم است این وزنه بردار هنوز دلایل خود را برای  بازنگشتن به ایران عنوان نکرده است اما به نظر می رسد وی از قبل برای این موضوع برنامه ریزی کرده است.
این چندمین بار است که کاروان های ورزشی ایران با این مشکل مواجه می شوند.
پناهندگی ایرانیان بیوگرافی احسان بیاتی اخبار وزنه برداری
**
احسان بیاتی وزنه‌بردار طلایی ایران در المپیک پیشکسوتان با کاروان ایران بازنگشته است تا شایعه پناهندگی وی بیشتر قوت بگیرد و این در حالی است که برخی از منابع آگاه در مورد ویزای ۳ ماهه وی قبل از اعزام خبر می دهند.
 طبق شنیده‌های ما از یک منع نزدیک به وزنه‌برداری کشور، داستان از این‌ قرار است که کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه‌برداری برای ورزشکاران اعزامی به نیوزلند ویزای ۳ ماهه گرفته است و این موضوع بسیار واضح و مبرهن است که از قبل برای موضوعات این‌چنینی برنامه‌ریزی‌شده است وگرنه ورزشکاران در رقابت‌هایی مثل المپیک و جام جهانی فقط چند روز قبل و بعد مسابقات مجوز حضور در کشور میزبان را دارند.
حال اینکه ویزای ۳ ماهه دلیلش چه بوده را باید مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری جواب بدهند.
به‌ هرحال به دلیل تاریخ ویزای احسان بیاتی به‌ احتمال فراوان شاید فدراسیون وزنه‌برداری وی را مجاب کند دوباره به ایران برگردد، اما اصل موضوع باید از سوی مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار بگیرد و مسببین این بی‌احتیاطی در قبال ویزای ۳ ماهه باید جوابگو باشند.
منبع : باشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*