خانه / آخرین اخبار / از 30 هزار تا 12 میلیون‌ تومان / قیمت انواع پرنده زینتی در تهران

از 30 هزار تا 12 میلیون‌ تومان / قیمت انواع پرنده زینتی در تهران

قیمت‌ها در بازار پرندگان از هیچ قاعده‌ای پیروی نمی‌کند. یک پرنده بسته به میزان پرهای رنگی یا نوع تن صدایی که دارد و تعداد کلمات آموخته‌شده در سخنگوها می‌تواند با جهشی غیرمتعارف همراه شود؛ جهشی که از نظر دوستداران پرندگان چندان هم غیرطبیعی نیست. شاید در هیچ بازاری نتوانید این میزان تفاوت قیمت را ببینید اما در بازار پرندگان فقط با یک دستکاری ژنتیکی در حیوان قیمت‌ها از 30 هزارتومان به چهارمیلیون‌تومان می‌رسد!

قیمت طوطی کاسکو قیمت طوطی عروس هلندی قیمت پرندگان زینتی قیمت انواع طوطی فروش طوطی کاسکو فروش طوطی عروس هلندی فروش جوجه کاسکو فروش پرندگان زینتی آموزش طوطی کاسکوطوطی عروس هلندی

در گفت‌وگو با حمید عطایی، پرنده‌فروش خیابان شریعتی ریز قیمت‌ها و نحوه این قیمت‌گذاری‌ها را پرسیدیم که در ادامه خواهید خواند:

‌ در بازار پرندگان کدام نوع بیشترین آمار فروش را دارد؟
انواع قناری از جمله مرغ عشق و یاکریم بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص داده‌اند که قیمت پایین‌ آنها در مقایسه‌ با انواع طوطی و هزینه نگهداری کمتر این پرندگان از جمله دلایل بالای آمار فروش آنهاست.
اما فعالان این حوزه معتقدند قناری به علت قیمت مناسب، زیبایی و آوازخواندن بیش‌ترین تقاضا را دارد. کبوتر نیز تقاضای فراوانی داشته و پس از آن فنچ، مرغ‌عشق و سپس کاسکو و مینا با قیمت‌های بیشتر در رتبه‌های بعدی تقاضا قرار دارند.

قیمت طوطی کاسکو قیمت طوطی عروس هلندی قیمت پرندگان زینتی قیمت انواع طوطی فروش طوطی کاسکو فروش طوطی عروس هلندی فروش جوجه کاسکو فروش پرندگان زینتی آموزش طوطی کاسکوطوطی کاسکو

‌از قیمت پرندگان سخنگو بگویید. گویا این دسته از پرندگان جزو پرمتقاضی‌ترین پرندگان هستند.

ارزش مالی پرندگان سخنگو به تعداد کلماتی که می‌توانند تقلید کنند، بستگی دارد. طوطی کاسکو که قادر به تقلید 70 کلمه است با قیمت پنج‌ میلیون‌ تومان به فروش می‌رسد. برخی از پرورش‌دهندگان، طوطی کاسکو را آموزش می‌دهند که حرف بزند و شعر مولای در‌ویشان را تکرار کند تا این قیمت را به 12 میلیون برسانند.

در بین پرندگان زینتی، طوطی‌ها گران‌ترین نوع هستند. بین سخنگوها طوطی عروس هلندی قیمت بالایی دارد. کاسکو همیشه روی بورس است. مثل بانک عمل می‌کند. اگر یک جوجه کاسکو خریداری کرده و روی آن کار کنید تا چند کلمه یاد بگیرد، اگر از نگهداری آن خسته شدید، خیلی گران‌تر می‌توانید آن را به فروش‌ برسانید.

اما سایر اعضای خانواده طوطی که قیمت‌های بیشتری نیز دارند به‌راحتی در بازار خریدوفروش نمی‌شوند.

قیمت طوطی کاسکو قیمت طوطی عروس هلندی قیمت پرندگان زینتی قیمت انواع طوطی فروش طوطی کاسکو فروش طوطی عروس هلندی فروش جوجه کاسکو فروش پرندگان زینتی آموزش طوطی کاسکوطوطی عروس هلندی

یک جوجه کاسکو یک‌میلیون‌وصدهزارتومان قیمت دارد. پرنده‌ها بر حسب اینکه حرف بزنند یا خیر و تعداد کلماتی که بر زبان می‌آورند، قیمت‌های متفاوتی دارند. یک «کاکادوی بارتا» به قیمت دومیلیون‌تومان در بازار پرندگان معامله می‌شود اما اگر همین پرنده چند کلمه صحبت کند، چهارمیلیون‌تومان قیمت دارد.

طوطی «ملنگو» که حرف نمی‌زند 110 هزارتومان قیمت‌گذاری شده اما اگر همین پرنده 60 کلمه یاد گرفته باشد باید برای خرید آن 700هزارتومان هزینه پرداخت شود. کاسکوی سخنگو نیز بیش از 5/1میلیون‌تومان قیمت دارد. اگرچه بعضی از اعضای خانواده طوطی‌ها مثل «آرا» گران بوده و بین سه،چهارمیلیون‌تومان قیمت دارند اما همه آنها را نمی‌توان در دسته گران‌ها طبقه‌بندی کرد؛ مثلا طوطی «فندقی» 800هزارتومان قیمت دارد یا «کاکادو مولوکان» که دارای تاج قرمز یا سفید است بین 700 تا دومیلیون‌تومان معامله می‌شود. «بارتای ملوکان» 300،400هزارتومان، «کوتوله» برزیلی جفتی 200هزارتومان، طوطی آفریقایی سفید یا آبی جفتی 600هزارتومان در بازار پرنده فروشی قیمت خورده است.

قیمت طوطی کاسکو قیمت طوطی عروس هلندی قیمت پرندگان زینتی قیمت انواع طوطی فروش طوطی کاسکو فروش طوطی عروس هلندی فروش جوجه کاسکو فروش پرندگان زینتی آموزش طوطی کاسکوطوطی عروس هلندی

‌ به غیر از طوطی، پرندگان دیگر سخنگو چه قیمتی دارند؟

در بین پرنده‌های پرزرق‌وبرق مناطق گرمسیری با آن رنگ‌های خیره‌کننده، پرندگان کوچکی که آنها نیز استعداد یادگرفتن کلمات را دارند، هستند. بلبل اهوازی یکی از این پرنده‌هاست که اگر سخنگو باشد یک جفت آن را می‌توان به قیمت 300هزارتومان خریداری کرد. مرغ‌ مینا که داستان خاص خود را در بازار پرنده فروشان دارد. یک مینای سخنگو در این بازار 600 هزارتومان قیمت دارد. اگر مایل به خرید مینای هلندی سخنگو باشید، باید 700 هزارتومان هزینه کنید. اما یک جوجه مینا را می‌توان به قیمت 90 هزارتومان خرید و به آن سخن‌گفتن آموخت.

‌ یک پرنده سالم را چگونه تشخیص دهیم؟

در هنگام خرید پرنده باید به ترکیب صورت و پا و مدفوع حیوان دقت شود زیرا اینها عوامل تعیین‌کننده سلامتی پرنده است. اگرچه مالکیت پرندگان زینتی بدون خطر نیست، اما بسیاری از خانواده‌های ایرانی در منزل خود از پرندگان زینتی مراقبت می‌کنند و به این ترتیب ممکن است در معرض بسیاری از بیماری‌های مشترک باکتریایی، پروتوزوایی، قارچی، ویروسی یا انگلی قرار گیرند.

قبل از انتخاب و خرید هر گونه پرنده توجه داشته باشید که پرنده نیازمند جای مناسب، نگهداری صحیح و توجه کافی بوده و حصول این موارد مستلزم صرف وقت، صبر، حوصله و هزینه ککافی است. همچنین برخی توصیه کرده‌اند قبل از انتقال پرنده جدید به محلی که از قبل پرندگانی در آنجا نگهداری می‌شدند، حتما به مدت دوماه در محلی جداگانه قرنطینه تا از تندرستی آن کاملا اطمینان حاصل شود. همچنین گفته می‌شود محل استقرار قفس پرنده نباید محیط شلوغ و پرهیاهو یا در فاصله نزدیک از دیوار یا تلویزیون یا روبه‌روی دریچه کولر یا باد پنکه یا مجاور بخاری یا شوفاژ باشد.

۲۸ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. قیمت عروس لوتینو مولد تضمینی نطفه دار چنده؟با پست چن درمیاد به یزد

 2. سلام من یک طوطی ملنگو و طوطی برزیلی نر و جوجه ۱ سالشو دارم برای فروش گزاشتم قیمت ۳۵۰۰۰۰٫

  با تشکر

 3. سلام یک قرقی دارم برای فروش از بچگی پرورش دادم ۴ماهش…

 4. اگه قصد خرید دارید همینجا ابلاغ نمائید

 5. قیمت یک مرغ دریایی چنده

 6. کاسکوی سخنگو کاملا دستی قیمت ۲۵۰۰۰۰۰ تومان
  شماره تماس ۰۹۳۹۹۵۳۹۳۲۳

 7. سلام خسته نباشی.قیمت کاسکو سرلاکی چنده؟من با ۳۰۰ تا۵۰۰ هزار تومن میتونم یکی بخرم یا ن؟

 8. تخم نطفه دار طوطی

  سلام ساییتتون خیلی زیباست

  • سلام خسته نباشید.من یک جفت تخم کاسکو دم قرمز میخوام.لطفأ اگر موجودداریدازنتفه دار بودنش مطمئن هستید لطفأ بعم جواب بدید.سپاسگزارم

 9. تخم نطفه دار طوطی

  سلام من یه جفت عروس هلندی البینو میخوام موجود دارین؟

 10. سلام
  قیمت عروس هلندی سفید چقدره؟سخن گو هم نباشه

 11. سلام یک عدد قرقی (دلوجه)جوجه فروخته می شود تماس بگیرید

 12. سلام من یه جفت طوطی منگو میخوام اماده تخم

 13. قیمت طوطی ها ۱۰ برابر قیمت واقعی شون هست واقعا که دزدید

 14. سلام و خسته نباشید، شما جوجه ملنگو برای فروش دارید؟ سرلاکی یا دون خور

 15. اگه میشه یه شماره موبایل برام بذارید واسه هماهنگ کردن

 16. آقا عروس هلندی که گرون نیست!! دویست و پنج هزار تومان البته سفیدش اگه رنگ دیگه مثل خاکستری و قهوهای بخواید صد و خورده ای .

 17. جواد. یک جفت عروس هلندی سفید ارزون قیمت میخواهم .با هزینه پستی چقدر در میاد (تایباد)

 18. سلام من یدونه کاسکودم قرمز دارم چون گرفتنی ازخونه گرفتم خودشم اطلاع نداشت که چن وقتشه میخوام بفروشم ۰۹۰۳۲۶۸۹۰۶۹ اگه ممکنه فقط پیام وتلگرام

 19. سلام من ی جفت مرغ عشق میخوام خوش خط وخال باشن بامن تماس بگیرین

 20. سلام خسته نباشیدمن یه جوجه طوطی آرا آبی کاملا رام ودستی که چندکلام یادگرفته باشه میخاستم لطفا اگه هست قیمت بهم بگیدممنون میشم

 21. با سلام به دوستان عزیز من امیررضا اسلامی هستم از مازندران کارم خرید و فروش انواع پرنده ها از قبیل مرغ وخروس لاری و انواع طوطی قرقاوول طاووس و حیوانات دیگر و در این باره یک گروه تلگرامی هم دارم قیمت ها هم کاملا منصفانه هستش شماره تماس و تلگرامم رو میزارم هرکسی چیزی خواست میتونه روی من حساب کنه

 22. سلام اقای امیررضا شماره تماس و تلگرام نذاشتی

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*