خانه / آخرین اخبار / ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی حسین هدایتی + سند

۵۰۰ میلیارد تومان بدهی حسین هدایتی + سند

رد صلاحیت شرکت استیل آذین ایرانیان برای خرید باشگاه پرسپولیس، باعث شد دوباره پرونده بدهی‌های بانکی حسین هدایتی در رسانه‌ها مطرح شود.

مسئولان شرکت استیل آذین ادعا کرده بودند هیچکدام از سهامداران‌شان بدهی بانکی ندارند. ادعایی که با توجه به انتقال سهام شرکت چند روز قبل از مزایده به فرزندان حسین هدایتی حقیقت داشت اما سازمان خصوصی‌سازی هدایتی را به عنوان مالک اصلی شرکت می‌شناخت.

بررسی اسنادی که یک سال قبل منتشر کردیم نشان می‌دهد خریدار فعلی سرخپوشان، فقط ۵۰۰ میلیارد تومان به بانک پارسیان بدهکار است:

بدهی وی به فقط بانک پارسیان، ۵۰۰ میلیارد تومان (۵ هزار میلیارد ریال) است.

حسین هدایتی دولابی تا سال ۱۳۸۶ اقدام به خرید ملک از افراد مختلف با شیوه ای خاص می کرد. وی با پرداخت حداکثر ۲۵ درصد از ارزش ملک اقدام به نوشتن مبایعه نامه می کرد و بقیه ارزش ملک را به صورت قسطی و در قالب چک های بلند مدت پرداخت می کرد. وی با نفوذی که در سیستم بانکی داشت پس از عقد مبایعه نامه بلافاصله آن ملک را در رهن بانک قرار می داد و بر اساس آن وام های ملانی دریافت می کرد.

در واقع هدایتی با جعل عنوان تولید و با ترهین املاکی که هنوز پول آنها را کامل دریافت نکرده است وام هایی را با بهره های کم دریافت می کرد. از دیگر اقدامات جالب توجه هدایتی فروش مجدد املاک در رهن بانک به افراد غیر می باشد. وی با استفاده از برخی اقدامات، اقدام به فروش این املاک به افراد دیگر می کند و بدون باز پرداخت اقساط، وام های دریافتی را صرف خرید املاک جدید با همین روش و فعالیت های تجاری می کند.

هدایتی با پرداخت نکردن اقساط بانک و پس از سررسید وام با اعمال نفوذ و سایر روش های خود اقدام به عقب انداختن اقدام قانونی بانک ها می کند و از فعالیت بانک در جهت مصادره اموال قبلی خود جلوگیری می کند.

عمده بدهی های بانکی هدایتی مربوط به بانک پارسیان، اقتصاد نوین و ملی است که بر طبق اسناد تنها بخشی از بدهی وی به بانک پارسیان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان( تا تاریخ ۳۱/۳/۹۲) می باشد.

در حال حاضر ادارات حقوقی بانک های طلبکار از هدایتی و بعضی از افرادی که با هدایتی معامله کرده اند از وی شکایت کرده اند.

هدایتی بواسطه این شکایت ها چند بار هم بازداشت شده است که هر بار از زندان آزاد شود.

در یکی از این پرونده ها، هدایتی اقدام به خرید پنت هاوس و یک واحد در برج دیپلمات در فرمانیه، دیباجی شمالی خیابان سنبل می کند و بلافاصله آنرا در رهن بانک قرار می دهد و پس از مدتی که از موعد چک های وی می گذرد و با فشار طلبکاران ۲ واحد مسکونی را در نیاوران خیابان بوکان به عنوان بدهی خود به مالک تحویل می دهد. اما هر باز از سند زدن این آپارتمان ها طفره می رود و بدین ترتیب مالک جدید و قدیم و مستاجران را وارد یک چرخه فرسایشی و زیان ده می کند. جالب تر اینکه مالک جدید قبل از اینکه ملک خود را به طور کامل دریافت کند در تاریخ ۲۴/۰۳/۹۱ با اخطاریه هایی از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر بدهی ملک و قیمتگذاری برای مصادره آن روبرو می شود. (اسناد فروش، تعویض و ترهین این املاک موجود است)

همچنین لیست بعضی از املاک در رهن بانک وی در ادامه آمده است:

حال به جز سئوالات مختلفی که از مسئولین این بانک ها می توان داشت، باید پرسید که چگونه هدایتی که در حا حاضر ادعای خرید باشگاه های خارجی و تزریق پول به باشگاه پرسپولیس را دارد، ادعا می کند که پولی برای پرداخت بدهی خود به سیستم بانکی و سایر افراد ندارد؟

اسناد را در ادامه می بینید:

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

مالک استیل آذین خریداران پرسپولیس ثروت حسین هدایتی بیوگرافی حسین هدایتی

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. اینها همه مزخرفه برای خراب کردن هدایتی.
  …..
  ….
  ما پرسپولیسیها تا آخرش پشت هدایتی هستیم.
  ضمنا این اس دق لالیها که دارن بیخود جلز و ولز میکنند بهتره برن یه مشتری برای تیمشون پیدا کنند تا از دربه دری در بیان!!!

 2. خبر داغ داغ
  شرکت بهنام پیشرو کیش که ایپانسر ویکی ازخریداران پرسپولیس در مزایده اخیر میباشد متعلق به شرکتی است بنام اقتصاد جهان صنعت که اسم شرکت رو پیراهن این فصل پرسپولیس چاپ شده بود حال جالب است بدانید همین شرکت اعشای هیات مدیره ای دارد بنام محست معماری واحسان خادم !!!! که محسن معماری پسر دایی جناب احمدی نژاد ویار دبستانی وی میباشد که بعد از انتخاب ایشان کلید شرکت عظیم سرمایه گذاری غدیر را به ایشان داد.
  برای تابید اخبار فوق میتوانید اسامی را در سایت روزنامه رسمی شرکتها وگوگل سرچ کنید
  یاحق

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*