خانه / آخرین اخبار / درآمد ماهانه تأمین اجتماعی چقدر است؟

درآمد ماهانه تأمین اجتماعی چقدر است؟

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت:‌ در سال ۹۴، حدود ۳ هزار میلیارد تومان در ماه بابت مستمری و ماهانه یک‌هزار میلیارد تومان برای درمان پرداخت شده است از این‌رو هر ماه باید بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد توسط سازمان کسب شود تا بتواند تعهداتش را انجام دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سیدتقی نوربخش در نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهادی اجتماعی اقتصادی، هم اکنون تعداد ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، افزود: تمام ابعاد زندگی این تعداد جمعیت، تحت پوشش سیاستگذاری‌های سازمان است.

وی تصریح کرد: علاوه بر پرداخت مستمری توسط سازمان، تامین امر مهم درمان از طریق مراکز ملکی و خرید خدمات از سایر مراکز و ارائه بیش از ۱۶ مورد خدمات مختلف در قانون تامین اجتماعی، پیش بینی شده است.

نوربخش با اشاره به فشارهای تحمیلی وارده بر اقتصاد کشور طی یکسال اخیر، گفت: طبیعتا تحریم‌ها بر نقدینگی و اقتصاد کشور تاثیر قابل توجهی گذارد که آثار آن در تمام دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور از جمله سازمان تامین اجتماعی نیز مشهود بود.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی، سازمانی درآمد هزینه‌ای است، افزود: در سال ۹۴، حدود ۳ هزار میلیارد تومان در ماه بابت مستمری و ماهانه یکهزار میلیارد تومان برای درمان پرداخت شده است از اینرو هر ماه باید بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد توسط سازمان کسب شود تا بتواند تعهداتش را انجام دهد.

نوربخش اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی حقیقتا یکی از سنگرهای خط مقدم مقاومت اقتصادی است بدون اینکه متکی به بودجه دولتی باشد.

وی با بیان اینکه در بخش مستمری در سال ۹۲ و ۹۳ هر کدام ۲۵ درصد و در سال جاری ۱۵ درصد افزایش داشتیم، اظهار داشت: مستمری ها طی ۳ سال، ۶۵درصد افزایش یافت و تمام تلاشمان این است که مستمری بازنشستگان عزیز را ارتقاء دهیم.

نوربخش با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در بخش درمان، گفت: هر چند کماکان مشکلات درمانی مردم پابرجاست اما وضعیت فعلی حوزه درمان قابل قیاس با گذشته نیست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیارد ریالی طی هفته گذشته برای تسهیلات بازنشستگان اشاره کرد و افزود: مستمری بگیران سازمان می توانند با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم با دریچه هایی که پیش روی اقتصاد کشور گشوده خواهد شد، بتوانیم شرایط بسیار بهتری برای مستمری بگیران و بیمه شدگان سازمان ایجاد نماییم.

وی با بیان اینکه شهرستان فشم حدود ۲۰ هزار نفر بیمه شده و مستمری بگیر تامین اجتماعی دارد، اظهار داشت: این تعداد رقم قابل توجهی است و امیدواریم بتوانیم خدماتی در خور شان مردم این شهرستان ارائه کنیم.

نوربخش با بیان اینکه در حال حاضر ساختمان تامین اجتماعی این شهرستان قدیمی و استیجاری است و نمی تواند خدمات لازم را به بیمه شدگان ارائه کند، قول مساعد داد بعد از پایان ماه صفر، شاهد کلنگ زنی شعبه و نمایندگی سازمان تامین اجتماعی در این شهرستان باشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: احداث این شعبه در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع که متعلق به سازمان است، آغاز و امکانات بیشتری را در اختیار مردم این شهرستان قرار خواهد داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*