خانه / آخرین اخبار / دو سورپرایز “بابک زنجانی” برای وزارت نفت و بانک مسکن

دو سورپرایز “بابک زنجانی” برای وزارت نفت و بانک مسکن

بابک زنجانی، روز دوشنبه ۱۸ آبان، در ششمین جلسه دادگاه خود با اعلام این‌که برای یک شرکت نفتی وابسته به شرکت ملی نفت ایران و هم‌چنین بانک مسکن حکم توقیف اموال گرفته‌است گفت که «اگر بخواهید اذیت کنید من هم اذیت می‌کنم».

به گزارش خبرگزاری فارس وی در این جلسه دادگاه گفت که «من امروز دو سورپرایز برای وزارت نفت و بانک مسکن آورده‌ام تا شاید با من همکاری کنند».

بابک زنجانی با بیان اینکه «می‌خواهم کار انجام شود»، گفت: «من اگر می‌گویم شاید قوی‌تر باشم منظورم این است کسی که با هزاران میلیارد تومان کار می‌کند عقلش هم به اندازه هزاران میلیارد کار می‌کند. اگر بنا بر دعوا باشد، قطعاً نمی‌توانید نسبت به من برنده باشید».

این میلیاردر نفتی افزود: «می‌گویند بابک زنجانی فرار رو به جلو دارد، من که سرجایم ایستاده‌ام شما به من نمی‌رسید».

حکم توقیف اموال بانک مسکن

بابک زنجانی روز دوشنبه در دادگاه گفت: «در خصوص بانک مسکن هم بارها گفتم شما پول‌تان را ریجیکت کنید [پول را نپذیرید]، پول تامین اجتماعی هم ریجیکت شود و بحث تمام شود، اما آنها در پاسخ من گفتند ما جواب دندان‌شکنی برای زنجانی داریم. من هم برای آنها حکم توقیف اموال گرفتم و حتماً برای آنها هم در صورت عدم همکاری اتفاق نادرستی پیش می‌آید. منظورم این است که اگر بخواهید اذیت کنید من هم اذیت می‌کنم».

آقای زنجانی در پنجمین جلسه دادگاه خود گفته‌بود که برای کمک به مدیران بانک مسکن سوار هواپیما شده، به کیش رفته و ۶۷ میلیون یورو به بانک ملت فروخته‌ است و آن را در اختیار بانک مسکن گذاشته‌ است و بانک مسکن تا به امروز پولش را پس نداده‌است.

وی در پنجمین جلسه دادگاه خود خطاب به بانک مسکن گفت که «شک نکنید هر طور شده پولم را پس می‌گیرم و اگر زورم به ایران نرسد؛ در هر جای دنیا که پول داشته باشد پولم را پس می‌گیرم».

حکم توقیف ۱۰ میلیاردی اموال شرکت وابسته به شرکت ملی نفت

بابک زنجانی روز دوشنبه در ادامه ششمین جلسه دادگاهش گفت: «من هر حرفی که می‌زنم می‌گویند زنجانی می‌خواهد پول ما را ندهد، من هم مجبور شدم از طرف ‘فرست ایزلمیک بانک’ از شرکت اچ‌کی شکایت کنم و ۱۰ میلیارد خسارت خواستم و توانستم حکم توقیف اموالش را بگیرم و می‌توانم همین الان هر جایی که باشد اموالش را ضبط کنم».

وی افزود: «این چوب من است، به محض اینکه نخواهید با من همکاری کنید ۱۰ میلیارد وصول می‌کنم».

شرکت «اچ‌کی» وابسته به شرکت ملی نفت ایران است که به گفته رسانه‌های ایران کار انتقال پول مربوط به صادرات نفت را به نمایندگی از دولت ایران تسریع می‌کند. اما این شرکت در فهرست تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران قرار دارد.

 

مسئله ارائه شماره حساب برای پرداخت بدهی نفتی

وزارت نفت ایران می‌گوید، بابک زنجانی در جریان دور زدن تحریم‌های ایران دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار حاصل از فروش نفت ایران را به این وزراتخانه پرداخت نکرده است و بیژن زنگنه، نیز پیش از این بار‌ها اعلام کرده که اموال آقای زنجانی «جوابگوی بدهی‌های او نیست».

بابک زنجانی پیش از این در جلسات دادگاه خود اعلام کرده بود که شرکت ملی نفت ایران حسابی را برای پرداخت بدهی‌ها به او ارائه نکرده است.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران گفته‌های بابک زنجانی و وکیلش درباره تحریم بودن حساب های این شرکت را «بهانه‌جویی» خوانده و گفته‌است که این شرکت حاضر است طلبش از آقای زنجانی حتی به حساب‌هایی که تحریم است واریز شده و «بلوکه شود».

بابک زنجانی روز دوشنبه در این زمینه گفت: «معاون وزیر نفت در مجلس می‌گوید اگر زنجانی می‌خواست پول بدهد حتی اگر ما شماره حساب ندادیم می‌توانست از قوه قضائیه شماره حساب بگیرد. آخر قوه قضائیه حساب ارزی‌اش در اروپا کجا بود؟»

این متهم نفتی در ادامه اظهارات خود گفت: «کارهای ضمانت‌نامه تا حدودی انجام شده و لازم است وزارت نفت بدون اینکه حاشیه‌سازی کند برای رفع مشکل با ما همکاری کند نه اینکه حرف‌هایی را در روزنامه‌ها بنویسد که برای خودشان فقط اعتبار دارد».

وی افزود: «اگر می‌خواهند کار سیاسی کنند من خودم را کنار می‌کشم و می‌گویم باشد من گناهکارم و شما زور و قدرت دارید».

وی ادامه داد: «من می‌گویم زورگویی نکنید. پول نفت شما در حسابی که داشته‌اید واریز شده، حالا حساب‌تان تحریم شده، من که مقصر نیستم».

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*