خانه / بورس و سهام / خبرهایی از 2 شرکت سیمانی “سبهان” و “ساراب”

خبرهایی از 2 شرکت سیمانی “سبهان” و “ساراب”

شرکت سیمان بهبهان با سرمایه ای بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه مبلغ 9336 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه موفق به تحقق 56 درصد از این مبلغ شده است.

“سبهان” که در گزارش اخیر خود تعدیل مثبت نزدیک به 1 درصدی داشته است اعلام کرده تغيير پيش بيني عمدتاً به علت افزايش نرخ فروش سيمان صادراتي و کاهش هزينه سوخت مي باشد که نرخ فروش صادرات براساس آخرين نرخ هاي فروش صادرات در سه ماهه اول منتهي به 31 خرداد92 در نظر گرفته شده و لذا در صورت تحقق صادرات با شرايط مذکور اين پيش بيني تحقق خواهد يافت.

این شرکت اعلام کرده تمامی مبلغ حاصل از فروش صادراتی خود به ریال دریافت کرده و این در حالی است که نرخ هر دلار را برای صادرات 60 درصدی محصولات در دوره 6 ماهه 1226 تومان در نظر گرفته است.

از طرف دیگر شرکت سیمان داراب که 37 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه دارد برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 مبلغ 923 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که دوره 6 ماهه را با تحقق 63 درصد از این مبلغ به پایان رسانده است.

“ساراب” که نرخ دلار برای تسعیر ارز حاصل از فروش صادراتی 19درصدی در دوره 6 ماهه را مبلغ 2479 تومان در نظر گرفته در دوره مذکور با کاهش نزدیک به 5 درصدی در تولید نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل روبرو بوده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*