خانه / بورس و سهام / خبرهایی از 2 شرکت سیمانی “سبهان” و “ساراب”

خبرهایی از 2 شرکت سیمانی “سبهان” و “ساراب”

شرکت سیمان بهبهان با سرمایه ای بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه مبلغ 9336 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه موفق به تحقق 56 درصد از این مبلغ شده است.

“سبهان” که در گزارش اخیر خود تعدیل مثبت نزدیک به 1 درصدی داشته است اعلام کرده تغيير پيش بيني عمدتاً به علت افزايش نرخ فروش سيمان صادراتي و کاهش هزينه سوخت مي باشد که نرخ فروش صادرات براساس آخرين نرخ هاي فروش صادرات در سه ماهه اول منتهي به 31 خرداد92 در نظر گرفته شده و لذا در صورت تحقق صادرات با شرايط مذکور اين پيش بيني تحقق خواهد يافت.

این شرکت اعلام کرده تمامی مبلغ حاصل از فروش صادراتی خود به ریال دریافت کرده و این در حالی است که نرخ هر دلار را برای صادرات 60 درصدی محصولات در دوره 6 ماهه 1226 تومان در نظر گرفته است.

از طرف دیگر شرکت سیمان داراب که 37 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه دارد برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 مبلغ 923 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که دوره 6 ماهه را با تحقق 63 درصد از این مبلغ به پایان رسانده است.

“ساراب” که نرخ دلار برای تسعیر ارز حاصل از فروش صادراتی 19درصدی در دوره 6 ماهه را مبلغ 2479 تومان در نظر گرفته در دوره مذکور با کاهش نزدیک به 5 درصدی در تولید نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل روبرو بوده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*