آیا مجردها میتوانند مسکن ملی ثبت نام کنند؟

0

شرایط ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها ، وام مسکن مجردها ۱۴۰۰ ، سامانه ثبت نام مسکن ملی برای مجردها

وام مسکن به مجردها تعلق میگیرد

وزارت راه شرط عجیبی برای مجردهایی که متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن هستند در نظر گرفته است.

طبق اعلام روز گذشته وزیر راه، مجردها می‌توانند در طرح جدید دولت برای مسکن ثبت‌نام کنند اما شرط عجیبی که برای مجردها در نظر گرفته شده این است که باید تا زمان تحویل خانه‌ها ازدواج کنند.

وزیر راه گفته است: امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای ۱۸ سال احتمالا در هفته آینده به تصویب شورای عالی مسکن می‌رسد اما گفته می‌شود این افراد تا زمان تحویل واحد که احتمالا حدود دو سال طول می کشد، باید ازدواج کنند.

اما مشخص نشده که اگر ازدواج نکنند آورده‌ مجردها چه می‌شود و این واحد‌ها به چه کسانی می‌رسد؟

کدام مجردها صاحبخانه می‌شوند؟

گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

زنان خودسرپرست نیز به شرط این که سن آنها بیش از ۳۵ سال باشد نیز می‌توانند از طریق این طرح صاحبخانه شوند.

گروه دیگر مجردها افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی است. گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

نخبگان علمی با تایید بنیاد ملی نخبگان هم می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ