رنو کوئید (KWID) جایگزینی برای پراید +قیمت و مشخصات و عکس

96

فروش اقساطی رنو کوئید ، شرایط خرید رنو کوئید ، پیش فروش رنو کوئید ، رنو کوئید اتوماتیک ، قیمت رنو کوئید در ایران ، زمان فروش رنو کوئید

مدیران رنو خبر از مذاکره با یکی از خودروسازان بزرگ ایرانی برای تولید محصول جدید رنو با نام کوئید داده‌اند.

قیمت این خودرو پنج هزار دلار است و به گفته یکی از مدیران رنو قرار است در ایران با قیمت ۲۵ میلیون تومان عرضه شود تا بتوان این خودرو را جایگزین پراید کرد.

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

البته اگر قیمت خودرو را پنج هزار دلار در نظر بگیریم این خودرو را می‌توان با ساخت داخل مناسب با قیمت ۲۰ میلیون تومان هم در ایران عرضه کرد. اتفاقی که به احتمال زیاد نخواهد افتاد.

در حال حاضر رنو حتی فراتر از انتظار‌ها عمل کرده و کوئید را با شروع قیمت ۲۵۶۹۶۸ روپیه یعنی تنها ۳۸۸۵ دلار (تقریبا حدود ۱۲ میلیون و پانصد هزار تومان) در هند رونمایی کرده که گران‌ترین مدل آن هم ۳۵۳۰۰۰ روپیه (۵۳۴۰ دلار) قیمت‌گذاری شده است. راز قیمت پایین آن در این واقعیت نهفته است که کوئید در کارخانه مشترک رنو-نیسان در Chennai هند که قلب خودروسازی و درواقع دیترویت هندوستان به شمار می رود و با نرخ بومی سازی ۹۸ درصد تولید شده است.

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

البته تندر ۹۰ هم که روزگاری ال ۹۰ نام داشت قرار بود در سال ۸۳ که قیمت یورو نزدیک هزار تومان بود با قیمت شش هزار ۷۰۰ یورو جایگزین پیکان شود. اتفاقی که دست خوش تاخیر فراوان شد تا آنکه این خودرو با قیمت ۱۱ تا ۱۴ میلیون تومان در سال ۸۶ که قیمت پراید هفت میلیون تومان بود وارد بازار شود. برای همین عملا پراید بود که جایگزین پیکان شد. حالا هم شبهه‌های فراوانی وجود دارد که کوئید جایگزین پراید شود.

با این همه برخی امیدوارند پراید هم مانندپیکان در چهار سال آینده تولیدش متوقف شود.اما رنو کوئید چگونه خودرویی است. این خودرو توسط رنو در هند معرفی شده و قرار است در این کشور برای اولین بار با درصد ساخت بالا و در حدود ۹۸ درصد تولید شود. این محصول بر روی پلت فرم جدید CMF-A رنو طراحی شده است.پلت فرمی که یک کلاس کوچک تر از پلت فرم تندر ۹۰ و هم اندازه با پلت فرم پراید است.

کارلوس گون در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی هند درباره این پلت فرم گفته است که این محصول با تجربه مشترک رنو در فرانسه و نیسان در ژاپن به صورت محلی در هند و برای این بازار توسعه پیدا کرده است .وی البته سهم تجربه لوگان یا تندر ۹۰ را در این پروژه بسیار بالا می‌داند.

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

Renault KWID

 وی در پاسخ به این سوال که چرا اولین محصول روی این پلت فرم ، یک مینی شاسی بلند است اینگونه پاسخ می‌دهد نیاز بازار هند اینگونه طلب می‌کرد، البته در آینده بر رو این پلت فرم خودرو ها هاچ بک و صندوقدار هم طراحی خواهد شد.

شاید در صورتی که چنین خودرویی طراحی شود بتواند گزینه مناسبی برای جایگزینی محصولات کلاس پراید در ایران باشد.

مشخصات فنی رنو کوئید

بررسی‌ها نشان می‌دهد که رنو کوئید فعلی یک خودرو مینی کراس اوور است. خودروهای کراس اوور معمولا خودروهای شبه شاسی بلندی هستند که روی پلت فرم خودروهای هاچ بک یا سدان توسعه پیدا می‌کنند.

از نظر طراحی داخلی خودرو کوئید طراحی بسیار ساده‌ای دارد ولی با توجه به پنل میانی و قرار گرفتن یک ال سی بزرگ و سیستم مرکزی چند رسانه ای می توان این خودرو را پرچم دار خودرو های ارزان قیمت که نیم نگاهی هم به دیجیتالی شدن خودرو ها دارند دانست .مواد به‌کار رفته در داخل این خودرو از پلاستیک ارزان قیمت مانند خودرو تیبا و پراید در ایران است .

موتور این خودرو هم همانند خودرو ماتیز سه سیلندر و دارای حجم ۸۰۰ سی سی یعنی نصف خودرو تندر ۹۰ است . این موتور ۵۸ اسب بخار قدرت تولید می کند . که ۵۰ اسب بخار کمتر از تندر ۹۰ است .

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

به اشتباه برخی در بازار ایران گمان می کنند این خودرو در ایران جایگزین تندر ۹۰ خواهد شد اما کوئید با موتوری با ۵۰ اسب بخار قدرت ضعیف تر و یک سایز کوچک تر بدنه، رقیب جدی برای جایگزینی پراید و تیبا است.

رنو با این خودرو می‌خواهد سبد محصولات خود را در بازار ایران تکمیل کند. این شرکت با کوئید بازار خودروهای زیر ۳۰ میلیون تومان و با محصولات خانواده تندر ۹۰ بازار خودرهای ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی در ایران را هدف قرار گرفته است . خودروی جدید رنو برای بازار ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی رنو ساندرو است که بر روی پلت فرم تندر ۹۰ طراحی شده و یک خودرو هاچ بک در کلاس پژو ۲۰۶ با قدرت ۱۱۰ اسب بخار است . فیس لیفت و وانت تندر ۹۰ هم در ایران خودرو تولید می شود.

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

ژرار دوتوربه، نایب رئیس رنو نیسان الیانس که معماری مدل ارزان قیمت جدید Kwid را طراحی کرده است، گفته است : رنو کوئید علاقه شرکای ایرانی این شرکت را جلب کرده است.

دوتوربه توضیح داده که این نوع خودرو می تواند مناسب بازار ایران باشد. ما این خودرو را به شرکای ایرانی خود معرفی کرده‌ایم و با علاقه آنها روبرو شدیم با اینهمه بین علاقه تا تصمیم برای عرضه این خودرو اندکی زمان خواهد برد.

دوتوربه تاکید کرده که هنوز تصمیمی درباره مدلهای جدید برای ایران یا مکان مونتاژ آنها گرفته نشده است و احتمالا ظرف یک تا دو ماه آینده تصمیماتی در این باره گرفته خواهد شد.

هنوز شرکت ایرانی که قرار است این خودرو درآن تولید شود مشخص نشده ولی به احتمال زیاد سایپا خواهان این خودرو است.

معرفی خودرو مشخصات رنو کوئید قیمت رنو کوئید بررسی خودرو Renault KWID

سایپا در چند سال گذشته با اصلاح پلت فرم پراید و توسعه پلت فرم ایکس ۱۰۰ و معرفی خودروهای پراید جدید با نام های سایپا ۱۳۱ سایپا ۱۳۲ و اسم های مشابه سعی در نگه داشتن فروشش در این بخش از بازار خودرو ایران را داشته است اما با افزایش فشار ها و ایمنی پایین پراید سایپا می داند که محبور به خداحافظی با این محصول که عده ای در ایران آنرا تابوت متحرک می دانند است.

به همین دلیل کوئید می تواند این محصول جایگزین باشد . اما بزرگترین سوال چگونگی ادامه تولید تیباست به احتمال زیاد اگر این خودرو با ۲۵ میلیون تومان تولید شود کسی دیگر تیبا نمی خرد . به همین دلیل برخی معتقدند قیمت کوئید افزایش خواهد یافت و پراید هم همچنان تولید می شود و پراید با قیمت ۱۸ تا ۲۰ ، تیبا با قیمت ۲۵ و کویئد با قیمت حدود ۳۰ میلیون تومان عرضه خواهند شد .

گذشته از این حدس و گمان ها، شرکت ایران خودرو هم در حال مذاکره جدی با فیات برای تولید خودرو ارزان قیمت است .مذاکره ای که مدیر عامل ایران خودرو هم آن را تایید کرده است .

فیات پاندا احتمالا موضوع مذاکرات است ارزان قیمت ترین خودرو فیات که البته قیمت تمام شده اش ۱۵۰۰ یورو از کوئید گران تر است .

این خودرو که هم اندازه پراید است می تواند رقیب جدی برای کوئید باشد. پلت فرم این خودرو هم می تواند به ایران خودرو این امکان را دهد تا در کلاسی ارزان تر از خودرو رانا محصول جدیدی را با نشان شرکت خود روانه بازار کند .

این خودرو هم اکنون از چندین موتور بنزینی و دیزلی استفاده می کند. در نمونه های بنزینی موتور ۱.۲ لیتری توانای تولید ۶۰اسب بخار و موتور ۱.۴ لیتری تونایی تولید ۱۰۰ اسب بخار را دارد . این خودرو در دو نمونه دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل تولید می شود . نمونه دو دیفرانسیل این خودرو گزینه مناسبی برای مناطق کوهستانی ایران محسوب می شود.

از نظر ایمنی هم این خودرو وضعیت مناسبی دارد و دارای ۴ ستاره در اروپا از ۵ ستاره ایمنی است . نزدیک ترین رقیب احتمالی این خودرو در بازار ایران را اگر خودرو تیبا فرض کنیم هم از نظر فنی و هم از نظر ایمنی این خودرو بسیار جلوتر از تیبا است .

با اینکه احتمالا اگر پاندا در ایران تولید شود پنج میلیون تومان از کوئید گران‌تر تمام خواهد شد اما موتور قوی تر ، ایمنی بیشتر و کیفیت قطعات داخلی بهتر ازمزیت های این خودرو نسبت به خودرو کوئید است.

البته اگر فیات با ایران خودرو به نتیجه نرسد و رنو هم با سایپا بر سر کوئید به توافق نرسد و این خودرو سهم ایران خودرو شود داستان کاملا متفاوت خواهد بود. آنگاه ایران خودرو است که بازاری که روزگاری از آن پیکان بود و سایپا با پراید آنرا به چنگ آورد را این بار تا حدودی پس خواهد گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 96 )
 1. فرهاد می گوید

  اگر این خودرو رو زیر پنجاه میلیون دادن میبینید از محالاته…..

  1. ناشناس می گوید

   خیلی موافقم. توی این مملکت مردم هیچ ارزشی ندارند ..

  2. اوهان می گوید

   خدایی موافقم تمام امکاناتو بر میدارن به اسم آپشن جدا جدا میفروشن زیر پنجاه شصت میلیون نمیزارن دست به بوقش بزنی

  3. رضا می گوید

   آقایون داداشام امنیت واسه مسلمونای عراق و لبنان و سوریه و فلسطین و یمن و نیجریه و غیره مهمتر از مسلمونای واقعی شیعه هست تلاش زیاد نکنید ماشینای آمریکایی و ژاپنی و آلمانی زیر پای اونا باید باشه تا بتونن أهداف اینا رو اجرا کنن ما باید با ماشینای پلاستیکی اینا بریم خودکشی کنیم خودشون ماشینای آمریکایی و آلمانی ضد ضربه و ضد گلوله و ضد بمب أتم سوار میشن ماهم ماشینای تولید ملی.

   1. محمد می گوید

    با رضا موافقم

   2. محمد می گوید

    چرا چرت و پرت میگی..
    پول بده جنس خوب بگیر
    کسی نگفته بزور بگیری

 2. هایک ویژن می گوید

  بهتر نیست شرکت های خودرو ساز بیشتر به فکر پیشرفت در زمینه طراحی موتور و بدنه خودرو باشن بلاخره باید از یه جایی شروع کرد مانند کره جنوبی

 3. پوریا می گوید

  این که همون پی کی یا پراید … بابا

 4. محمد می گوید

  من نمی فهمم چرا مسولین خودروساز ایران همیشه دنبال خودروهای در سطح کلاس c(پایین ترین وزن و ضعیفترین موتور و…)که این نوع خودرو برای جاده های برون شهری طراحی نشده است و ایمنی لازم برای سرنشینان را با سرعت بالا نمی توان تضمین کرد را برای هموطنان انتخاب می کنند این یک ظلم بزرگ است اگر برای ایرانیان همچین تصمیمی بگیرند.

  1. وحید می گوید

   موافقم شدیدا

   1. ابوالفضل می گوید

    خودروهای با کفیت برای مردم اروپا باید باشه که کیفیت زندگیشون هم بالاس نه اینجا که بعد از ۳۰ سال کار کردن یه ماشین میخریم تازه واسه مسافرکشی

  2. abbas می گوید

   عزیز خودرو با موتور ۳۵۰۰ می خواهی سایپا بیاره جایگزین پراید بکنه؟ اونم بده ۳۵ میلیون؟دقت کن که می خواهیم خودرویی بیارند که اقشار فلک زده بتونن بخرن سوار بشوند. شما پولت زیاده برو لندکروزر بخر

   1. محمد می گوید

    والا

   2. نعیم می گوید

    با همون پول اقشار فلک زده بقول جنابعالی میشه یه خودرویه خوب تو اروپا یا هرجای دیگه ای بجای پراید و مرگ و درد خرید اینجاست که میگن ظلمه

  3. بهنام می گوید

   چرا ماشینی که تو سراسر دنیا به پول ایران میشه ۱۳ ملیون میخوان بدن ۳۰ ملیون به چه جرعتی چرا کسی کاری نمیکنه چرا خیلی سخته چرا مجلس جلو زیاده خواهی اینارو نمیگیره ماشبن ۸۰۰ سی سی که از پراید ضعیفتره ۳۰ ملیون بدن به ایرانی بد بخت تا کی میخوان ادامه بدن چرا هیج کس کاری نمیکنه

   1. حامد می گوید

    کوئید برزیلی به ایران خواهد آمد که ۳۱ تا۴۲ میلیون قیمت دارد

 5. میلاد می گوید

  این شرکت های خودروسازی خداوکیلی دارن چیکار می کنن ؟؟؟؟؟!
  ای بابا یه خودروی درست و حسابی با قیمت مناسب در شان یه خانواده ایرانی ساختش انقدر سخته ؟؟؟؟؟
  تو مملکت ما جووونایی امثال احمدی روشن و رضایی نژاد و … که از دل زمین انرژی هسته ای رو بیرون کشیدن پُره بخدا …(البت با این کار ندارم که به لطف …)
  من که حاضرم همون پرایدو به جای این آشغال سوار شم …حداقل یه سره میرم سینه قبرستون نمی خوام ایام جوونی نقص عضو شم !
  فرهاد جان تو تو این خودرو چی دیدی که میگی زیر پنجاه نمی دن ؟؟؟
  تبدیل دلارش میشه ۱۷٫۵ میلیون ۱۰ میلیون هم می کشن روش ۵ تومن هم اونور ۱۰ تا هم اونجا عه ۶٫۵ هم اونور ..دادا شرمنده مث اینکه حق با شماس

  1. ناشناس می گوید

   داریم نمیزارن کار کنن چون سود و منفعت تو .زدی و کلاه … هست یسری به رضوان موتورز و آرش موتورز بزنین ایرانی های هستن که در خارج از ایران دارن چیکار میکنن

  2. امیررضا می گوید

   برادر من شرکت های خودرو ساز خارجی مبالغ قابل توجهی به مدیران شرکت های خودرو ساز میدن وازشون می خوان که به جای تولید ماشین های اونارو وارد کنن اینجا سر هم کنند تمام این ظلم ها که میبینی واسه اینه که تو هر ماشین ۱۰ تا ۲۰ ملیون پول بیش تر و هزینه کم تر (کارگر) انجام بشه و برای بستن دهن مردم هر از چند سالی یه سری اشغال میدن بیرون تا دهن مردم رو ببندند

 6. Ali می گوید

  اولا این خودرو راه نمی ره چطور با تیبا مقایسه میکنید قدرت تیبا دوبرابر اینه کیفیتش هم که تو مایه ها ام وی ام ۱۱۰ اگه بالای بیست بدن فروش نمی کنه چون پراید ۱۱۱ از این قویتره بالاخره ماشین باید بتونه ۲ نفر به وزن ۷۰ کیلو را در سربالایی بالا ببره

  1. مهران می گوید

   داداش معلومه شما پراید داری ولی غصه نخور چون بازار خودرو انحصاریه و رقابت معنایی نداره پراید شما از ارزش نمی افته. اینم بیاد زیر ۳۵ نمیدن.

   1. رضا می گوید

    داداش فکر کنم شما خبر نداری موتور این ماشین ۷۰۰ سی سی هستش که داری پراید و تیبا مقایسه ش می کنی . صفر تا ۱۰۰ و توبیست ثانیه میره . الاغ مش حسن تندتر میره . شما سی و پنج میلیون بخرش

 7. فرید می گوید

  فکر کنم طراح این ماشین مهندس سایپا بوده PK ,ورژن جدید طراحی کرده اگر هم توی ایرانم تولید بشه سال دیگه به سلامتی با موتور خودروی ملی میاد بیرون به سلامتی

 8. morteza می گوید

  همون رنو پی کیه آشغاله که یه کمی ظاهرش تغییر کرده پراید از این ماشین بهتر باید باشه

  1. پدرام می گوید

   به نظر من این ماشین از چند لحاظ بهتر از پراید و تیباست ولی از یه لحاظ نه، چیزای خوبش اینه که ایمنی بیشتر، حجم کم با قدرت بیشتر نسبت به پراید دلیلش اینه که پراید ١۴٠٠ با ۶٣ اسب بخاره یعنی ماشین موتورش نسبت به پراید نصف پرایده و ۵ اسب از پراید کم تره قدرتش. این نشانه ی اونه که موتور پراید خیلی قدیمی هست. بعضی ادم ها فکر می کنن که قدرت ماشین به سی سی که نوشته شده هست است. از لحاظ بد قیمت این ماشین هست.

 9. alibatista می گوید

  جالبه… بعضی نظرات نشون میده که انگار ملت ما میخوان مرسدس بنز سی ۲۰۰ رو با قیمت پراید سوار شن!!!! خب تو این کلاس که کلاس درون شهریه این ماشین بسیار مدرن تر و بهتر از پرایده که قاعدتا با موتورهای قوی تری هم میاد!!!
  دیگه الان فرغونم با پراید مقایسه کنی ازش جلو میزنه… چه برسه ماشین ۲۰۱۵ اروپا!!!

 10. فرشاد می گوید

  تنها کسی میتونه به دادمون برسه فقط خودمونیم وگرنه هیچکی به فکر مانیست نخرید تا شرکتای بی کیفیتی که دارن خونمونو میمکن ورشکسته بشن.به حق علی به امید خدا همینجور میشه.این حق ما مسلمونای ایران نیست این ظلمه

 11. داود می گوید

  کافیه همچین خودرویی در کشورهای آلمان یا کشورهایی مثل مجارستان و اوکراین و غیره حتی عرضه بشه، تازه اونم با پول مستقیم بیت المال و مردم… بخدا قسم مردم ریشه کارخونه رو خشک میکنن…
  ایران شرکت سایپا با کمال وقاهت برلیانس چینی رو با پول نفت این ملت مونتاژ میکنه… واقعا شرم بر شما…

 12. رضا می گوید

  در تمام محصولات ایرانی یک نکته مشترکه و ان هم “عدم امنیت جانی”

 13. مسعود می گوید

  اینا همش دروغه ما لیاقتمون همون پراید دو میلیونیه که بهمون بیست میلیون بدن از اینا درغگوتر تو هیچ جای دنیا نمیبینید

 14. وطن دوست می گوید

  بابا جمع کنید این بساط ظلم و ستم رو خدا ازتون نگذره این قدر دارید شأن ملت را میارید پایین بعد از ۳۷ سال و اندی میخواهید موتور گازی به ملت قالب کنید. …. برسر ایران خودرو ……
  خجالت بکشید

  1. کورش می گوید

   شأن ملت در زمینه خودرو ۵۰ ساله که پایین اومده. از پیکان ده سال از رده خارج شده اون زمان بگیر تا الان. صحبت از کادیلاک و بیوک نکن که اونها مال افراد خاصی بودند مثل الان که عامه مردم تمی تونند خیلی از محصولات پبشرفته و کیفیت بالای فعلی رو بخرند

   1. amir می گوید

    چرت نگو پیکان اون زمان ۵۰سال پیش دست کمی از ماشینای متوسط اروپایی نداشته نمیگم بهتره ولی بد تر هم نیس

 15. علی می گوید

  متاسفانه خودرو سازهای دولتی و بدون رقیب در ایران یک خودروی پنج هزار دلاری را پنجاه میلیون دست مشتری می دهند و به نسبت آن خودروهای بی کیفیت با قطعات نامرغوب چینی را قیمت گذاری می کنند

 16. سعید می گوید

  این همه شرکت خارجی اومدن ورفتن وکلی قرارداد امضا شد
  هنوز هیچکدوم عملی نشده
  هرچی قرارداد بستند خودرو های گرونقیمت بالای ۵۰ تومان بود که خدای نکرده تیبا و پراید و سمند بتونن به حیاتشون ادامه بدن

 17. سعید می گوید

  مشکل دیگر اینکه بعضی از مدیران رده پایین خودروسازی واقعا قراردادها یی که با شرکتهارو تایید اولیه میکنند بسته به پورسانتهاشون داره

 18. مصطفی می گوید

  یه چند سالی هم بااین ماشینای آشغال که هیچ جای دنیا جز ایران خریدار نداره سرمونو گرم میکنن.تاببینیم بعدا چی پیش میاد

  1. محمد می گوید

   سلام داداش این ازمرگ میگن تابه مریضی راضی باشی تاپرایدو۴۰۵هست هرماشینی بیاد راضی هستیم

   1. بی نام می گوید

    والا ۴۰۵ شرف داره به این اسباب بازیا.

 19. سینایی می گوید

  mvm 110s صد برابر این کیفیت داره , والا تون ال ۹۰ که شبیه قوطی حلبیه رو میدن ۴۰ ملیون تازه اوتماتش ۵۰ ملیون , ببین این چقدر اشغاله که تو هند ۹۷٪ بومی سازه شده بعد ارسال شده ایران حالا شرکتای مام میخوان لابد ۹۹٫۹۹٪ بومیش کنن و اون یک درصد هم مارک رنو بندازن روش بدن دست ملیت .
  البته خداوکیلی قیافش ۱۰۰ برابر پرایده اما اکه ۲۰ اومن بدن اکه نه که ام وی ام ۱۱۰ اس اینو قورت میده ۲۹ ملیونم هست .
  تازه ساینام اومده که دیگه چه بهتر .
  من که همین امروز یه بلریانس h230 نقد نوشتم ۳۰ روز دیگه تهویل میدن تازه اوتومتاتیکه با سانروفو همه چی ۴۳ ملیون .
  نکککککتهههههه : اگه فیات پاندا بدن ۲۰ اومن میخرم D: چون در حال حاضر قیمتش تو نمایشگاه های غرب تهران ۹۰ ملیون رنگ صورتیشه !

 20. نسل سوخته می گوید

  یعنی میشه با همین قیمت تو بازار عرضه بشه؟؟؟؟؟!!!!!!
  ملت ما نه تنها حسود و بخیل ست نمیذاره که محصولات خوب وارد بازار بشه آخه پراید هم شئ ماشین که حالا واسه ما تیبا ۱ و ۲ در آوردن اُرزه ی ساختن یک ماشین خوب و ایده عال رو ندارن همش میخواند دز.. کنند تو همه چی بعدم از این دز.. سود ببرند ما ایرلنی ها مستحق بهترینا هستیم چرا باید جهان سوم بشیم چرا جهان اول نباشیم چی کم داریم از کشورهای ابر قدرت باید بگم چه زیاد داریم از کشورهای ابر قدرت…….

  1. محمد می گوید

   شعورمون داداش کمتره

 21. بابک می گوید

  شما هم لطف کنید احتمال قیمت بدهید….من می گویم ۳۵ میلیون تومان تو ایران عرضه میشه.شما چطور؟

  1. saie می گوید

   من میگم ۲۰ میلیون بیشتر یعنی خودکشی. بزارین بیاد ببینید چه آشغالیه. کجای دنیا یه ۳ سیلندر بنزینی با این قیمت ارایه میشه

  2. علی ? می گوید

   بالای ۱۰ میلون دادن به این خودرو حرام است ?????

 22. احمد می گوید

  این تست تصادف این خودرو هست
  http://www.aparat.com/v/cT7bA
  گول لوگوی رنو رو نباید خورد چون توسط رنو تولید نمیشه بلکه تولیدی هند هست با کمترین قیمت

 23. رستم می گوید

  آشغاله.هر چی حلبی کهنه است را دارند به این مملکت با قیمتهای نجومی قالب می کنند.

 24. برزگر می گوید

  بشنو باور نکن

 25. saie می گوید

  الان بیش از ۳۰ ساله که ماشین تولید میکنیم .به غیر از پیکان قبل انقلابی به نظرم یه ماشین بدون کپی کاری شده یا منتاژ نشده یا وارداتی یا تقلبی یا … هیچی تا حالا تولید نکردیم. این اهداف مسخره خودروسازا به نظرم با افق۱۴۰۴ مغایرت داره و برای استقلال ما مثل سمه. مسولین هم فقط برای این اجناس بی کیفیت قیمت بالای ۵۰ میزارن . آخه یه ماشین ۳ سیلندر کجاش ۳۰ میلیون بی زبون می ارزه. همه دارن مثل چینی ها سرمون کلاه میزارن. باید قبل این بدبختی همشونو بندازیم بیرون و خودروسازا رو هم ادب کنیم.

 26. اکبر می گوید

  سرهم بندی کردن وتنزل کیفیت خودروهای رده خارج دنیا وقالب کردن انها به چند برابر قیمیت واقعی به مردم نه نتها صنعت نیست بلکه خیانت وتوهین به جان ومال و شعور مردم است که از جهل و ..دی ودروغ ودغل وانحصار بعمل امده

 27. محمدرضا می گوید

  تو رو خدا این ماشینو نخریدد آشغاله آشغاله نه امنیت داره وزنشم ۶۰۰ کیلوعه در حالی که پراید ۹۰۰ کیلوعه حداکثر سرعتشم که ۱۳۵تاس در حالی که پراید ۱۶۰تارو پرمیکنه صفر تا صدشم که محشره ۱۷ ثانیه در حالی که پراید ۱۴ ثانیس اینا تحریمارو ورداشتن حولن اونام از خدا خواسته آشغال ترین ماشیناشونو میفرست و فقط خوشکل طراحی میکنن که ابعادشم دیدم شبیه به پراید بود انگار سایپا پلت فرم داده اونام طراحی روش کردن چراغ عقبشم که همین چرا عقب تیبا دو هستش

 28. علی ? می گوید

  اینا نمیتونن جنگ نظامی بکنن دارن با این ماشینا سرمونو میخورن ???

 29. amirhossein می گوید

  قیمتش که عالیه ولی خدا کنه واقعیت باشه

 30. حمید می گوید

  زیر ۵۰ میلیون نیست مطمئنم

  1. رضا می گوید

   آخه مگه ملت دور جون … ن این چه … ۵۰ اسب بخار با دست میگیریش۱۵میلیونم زیادششه

  2. کامران می گوید

   کجاش عالیه؟به نظر من ۱۵تا ۱۸تومن خوبه.مثل اینکه میخوان تولید ملی بشه.پراید هم ۱۵از سرش زیاده.آخه ۲۰میلیون درآوردن که راحت نیست پس انداز دوسال یه آدمه.قرار نیست آدم تا دوسال هیچی نخوره و درآمدشو بده این آشغاله بخره.
   قابل توحه کسانی که میگن ۳۰و۳۵و ۵۰میلیون پول نیست.چرا تو مناطق آزاد ابن مبالغ پوله؟چرا تو آلمان و ایتالیا و کره و ژاپن و … پول هست؟فقط چون ما ایرانی هستیم خودمونم مثل پولمون بی ارزشیم؟
   منتها اینها شرف و … ندارن و این ماشین هم مثل لوگان گرون میکنند و پایین ترین مدلشو با ۴۰تومن میدن مردم.مردم … هم میخرن.بلانسبت.
   بعد همین که دست مردم افتاد اونوقت خودشون گرونش میکنن انقد در بنگاه و تو بازار و.. روش سرمایه گذاری میکنن.
   از ماست که برماست

 31. تتتتت می گوید

  ۸۰۰ توان موتورش سه سیلندر با پراید فرقی نداره که هیچ بد تر هم هست فقط ظاهر خوشگلی داره
  مراید و تیبا رو آدم میخره میراره رو چشمش دو تفر سوار این بشن راه نمیره این برا یه دختر مناسبه که با دوستش بره دانشگاه و برگرده این ۳۰۰ کیلو بشتر سوارش بشه از زمین کنده نمیشه

 32. مصطفی می گوید

  کی میاد رنو کوئید ؟ منتظرم .

 33. ب می گوید

  این ک ماشین نیس.اسباب بازیه.از پرایدم ضعیف تره.حداکثر سرعتش۱۳۰تان.ما کی میخایم بفهمیم…..

 34. مملی می گوید

  ماشین شهریه توقع شهری هم باید از اون داشت
  نظرات دوستان جالب بود
  ولی باید بیاد بیرون یه مدت کار کنه ببینیم چیه
  اصلا نمیشه زود قضاوت کرد

 35. خودم می گوید

  اقا شما جیب مارو نزن کوییت پیشکش خودتون همون پراید سالاره

 36. سجاد می گوید

  صد رحمت به پراید این دیگه چیه؟موتور ۸۰۰ سی سی؟این باید در حد ۱۵ تومن باشه بیشتر ارزش نداره البته مردم ایران اینم از سرشون زیاده.یه زمانی ایران و کره با هم ماشین تولید میکردن با یه کیفیت الان اونا دارن اسپورتیج درس میکنن که از لحاظ کیفی تو امریکا اول میشه ما داریم پراید درست میکنیم که با هزار خواهش و التماس به برادرای عراقی و سوری و لبنانی بدیم ۱۰ میلیون اونم اگه بخرن.واقعا داریم کجا میریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 37. mohammad می گوید

  خیلی جالبه تو هند دارن ۱۳ میفروشنش بعد اینا میخوان دو برابر بچپونن به این ملت .جالب تر اینه واس هند ۱۳ ملیون سود داره براشون ولی واسه این سایپا سود نداره .میخوان بیارن بفروشنش بعد فول اپشنم نمیدن که بیشتر سود کنن … تر از اینا نیست

 38. محسن می گوید

  برای شرکت معتبری مثل رنو متاسفم که با تولید این چنین خودروهایی ارزش خودشو میاره پایین

 39. محسن می گوید

  با این اوضاع اقتصادی افتضاح کشور سوار همون پراید بشیمو زودتر راحت بشیم خیلی بهتره.فقط میترسم اون دنیا هم تو جهنمش برا شکنجه دوزخیارو سوار پراید کنن و بندازنشون تو جاده

 40. امیر می گوید

  متاسفم برا خودم و مردممکه باید از مردم هند واسه این اشغال پول بیشتر بدیم که جیب مفت خورارو پر کنیم.

 41. اسی می گوید

  ماشین آشغال واسه مردم ….! منم خودم آشغال سوارم ، نگاه کنید به دست اینا ببینید کی بهمون لقمه .. می دند

 42. جابر موذنی می گوید

  خودرویی تو بازار خارجی نزدیک به ۱۳ میلیون ولی اگه بیاد ایران کمتراز چهل و پنج میلیون نمیشه . هیچ موقع سایپا و ایرانخودرو نمیزارن این ماشین با قیمن بیست الی بیست و پنچ دسته مشتری برسه چون خط تولید تیبا و پراید میخوابه . واقعا ارزش گزاری خودرو ها داخل ایران الکیه

 43. آگو می گوید

  اگر ملت ایران با یکدیگر متحد شوند می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند. متاسفانه در ایران همه امور دست ثروتمندان و سرمایه‌داران افتاده . خدا می‌داند با طرح موضوع رنو کوئید این بازاری‌ها چه جلساتی راه می‌اندازند تا روی هر ماشین حداقل سی میلیون تومن بخورند. از اونجا که توی این مملکت هیچ مدیر مدبری نیست که به فکر مردم باشه خود مردم باید با یک برنامه‌ی سنجیده و مدیریت قوی کنترل قیمت ها را به دست بگیرند. مردم باید بدانند که با این برنامه می تونن حتی قیمت کالاهای مصرفی رو تغییر بدن.

 44. سوران می گوید

  به نظر شما در کل این ماشین باقیمت ۳۰۰۰۰۰۰۰ارزش داره؟؟؟بنویسید

  1. مجتبی می گوید

   با ۳۰ تومن مجبوری همینو سوار شی.تازه اگه نشه ۵۰تومن

 45. majod می گوید

  ایران که بیاد خود کارخونه مانیتوره وسطشو و رینگاشو برمیداره بعد به اسم آپشن جداگونه میفروشه، بعد هم میدن ۵۰ میلیون

 46. مصطفی.ش می گوید

  خودروی ۳ سیلندر ۵۰ اسب بخاری!! یاد موتور گازی های قدیمی افتادم.
  بعضیا گول قشنگیه عکس رو میخورند، ولی وقتی بیاد بازار میبینند چه مزخرف بد قواره ایه.
  فقط میتونیم بگیم خدا بیامرزدت شاه که ۵۰ سال پیش بیوک و شوورلت اتومات آمریکایی و پیکان انگلیسی رو مونتاژ میکردیم اما حالا بعد از ۵۰ سال داریم این اسباب بازی رو از هند وارد میکنیم و با قیمت ۳۰ میلیون تومان به ملت تحمیل میکنیم.
  واقعاً چی بودیم و چی شدیم؟…

 47. بی نام می گوید

  ماشین ۵۰۰۰ دلاری رو میخوان بدن ۳۱ میلیون؟؟
  والا اینا دیگه مردم رو خر هم فرض نکردن!!
  این بیشتر شبیه به اسباب بازیه تا ماشین!!
  (کیفیت و استانداردهای ایران!؟ داریم یه همچین چیزایی توی ایران مگه!؟)

 48. سعید می گوید

  این ماشین به محض ورود با استقبال خوبی روبرو میشه اونم به خاطر برندش در صورتی که از نظر فنی حرفی برای گفتن نداره مردم تو دوران تحریم انقدر ماشین چینی سوار شدن خسته شدن آینم یه روش سو استفاده خودرو سازان بهترین روش مقابله نخریدن همین .یا علی

 49. خداوكيلي می گوید

  به خدا … هر کی بخره آخه ماشین بی کیفیت هندی که فقط مارک رنو رو زدن روش ارزش این قیمّت رو نداره مثل گوشی هندی که ارزون تَر از چینیه پر واضح آشغاله شاسی بلند هم نیست مینیه امکانات نداره امنیت نداره قدرتش کمتر از پراید ابعاد pk رو داره صندوق پراید بزرگتر از اینه mvm 110s نسبت به این عالیه

 50. مهران می گوید

  وای وای گنجشگ رو رنگ میکنن به جای خروس میفروشن به مردم !

 51. علی می گوید

  تو این لینک نوشتید ستاره ایمنی صفرhttp://saten.ir/118909/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d9%86%d8%a7%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86-%d8%b1%d9%86%d9%88-%da%a9%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b9/
  بعد اینجا نوشتید چهارو پنج!؟؟؟؟؟

 52. حسین می گوید

  ایران شده نمایشگاه ماشین های درجه دو یا سه جهان …………از پراید کره ای بگیر تا پژو ۴۰۵ خود سوز و این آخریم رنو……………..خوبیش اینه که اول گفتن رقیب پرایده و قیمتش ۲۴ میلیونه دو روز بعد قیمتش عوض شد شد ۳۰ میلیون الانم شد ۳۱ میلیون ……….تا به مرحله تولید برسه یه صد میلیونی میشه …….واقعا مسخره ست جون آدما واسشون هیچ ارزشی نداره فقط جیبشون پر بشه کافیه …بجای اینکه سر کیفیت رقابت داشته باشن سر قیمت گذاری رقابت دارند

 53. abbas می گوید

  ماکزیمم ۲۰ تومن بدن فروشش خوب میشه. رحم ندارند این خودروسازها یعنی هندی ها بخرن ۱۲ تومن ما بخریم ۳۱ تومن. یکم سود کمتر بره جیبتون بخدا طوری نمی شه

 54. عرفان دهقان می گوید

  چرا ایران نمیذازه که این خودرو بیاد

 55. عرفان دهقان می گوید

  بلٱخره پراید رفت

 56. مجتبی می گوید

  با این خودرو های بی کیفیت و این همه قتل عام تو جاده ها.سالانه بیست تا سی هزار نفر که بیشترش هم به علت خودروهای بی کیفیته. واقعا دارن ظلم میکنن.مگه خدا خودش یه کاری بکنه.واقعا خودروسازی ایران فاجعه هستش.خدا کنه یه تغییر اساسی ایجاد بشه.

 57. ستاره می گوید

  ای واییییییییییییییییییی ای واییییییییییییییی
  یکی نیست به سایپا وایران خودرو بگه :جمع کنین کاسه کوزتونو نه ماشیناتونو میخوایم نه خودتونو اصلا اینها باید تبعید شن برن تو ی جزیره اونم فقط باپراید ,لیاقت ندارن با وسیله دیگه برن!!
  اصلا این وطن فروشها کی هستن که به جای ما مردم تصمیم میگیرن,ماخودمون عقل وشعور داریم میدونیم چی بخریم وسوار شیم لازم نکرده اونها واسه ما تصمیم بگیرن واز مغز آک بندشون استفاده کنن!!
  آقا ما نه محصولاتتون ومیخوایم نه فکر وایدتونو ما فقط میخوایم بکشین کناررررر وبرین تو همون جزیره که گفتم اونوقت ماهم مثل مردم تموممممم دنیا ماشینی رو که میخوایم از تو این همه برند دنیاااااا انتخاب میکنیم وسفارش میدیم وبا کلی هدایای ویژه وبه قیمت روززززز دنیا میییخریمممم وسواررر میشیمممم
  تازه با ایمنی بالاتر وطراحی زیباتر و ورژن جدیدترو قیمت مناسب تر و گارانتی و….. که عمرا سایپا وایران خودرو بفهمن اصلا چی هست!!! والا…..

  1. کامران می گوید

   خیلی خوشم اومد
   خوب محکوم و محاکمشون کردی ولی اینها اگه نظرتو بشنون میگن خوب از بین این برندها کدومو میخوای که برات وارد کنیم؟اینها پررون.
   وقتی مجوز انحصاری تولید و واردات به کسی بدی این میشه دیگه مثل بختک میافته به جون ملت.
   مرگ بر ایران خودرو مرگ بر سایپا

 58. زانتیا سوار می گوید

  اخه سه سیلندربدرد چی میخوره سه سیلندر۵۰اسب بخار!!!!!!!!!ای خدا اومدیم پراید برداریم اومدیم … کلا سیستم … ما اینجوریه اگه یادتون بیاد اومدن زانتیا نیو فیس زدن .یدن بهش دوستان میگن تقصیر مردمه مردم چیکار کردنن ماشینی که ۲ نفر شن دیگه جون نداشته باشه ماشین نیست …..گوز الاغ قدرتش بیشتر اینه که

 59. مهشاد حافظی می گوید

  من شدیدا عاشق این ماشین شدم سرسخت منتظرشم

 60. محمد می گوید

  توکه نمیدونی قدرت موتور ۸۰۰ سی سی یعنی چی مردم رو مسخره گرفتن اینا

 61. مالمير می گوید

  داداش زیاد بالاو پایینش نکنید. عکس هاش هم گولتون نزنه. ماشینی که توی هندوستان طرفدارداره و زیاد هم داره!!!
  ماشینی نیست که با ذائقه ایرانی جور در بیاد. این ماشین آخرآخرش یا مثل رنو ۵ یا تیبا ست. اگر آپشنی روش اضافه کنند برای اینکه که شما تشابشهو با مدل های قبلی متوجه نشی و بتونن فروش خوب کنن.

 62. دلشکسته می گوید

  والاچه عرض کنم قباحت داره انشاالله اقاامام زمان جوابتونوبده وحق این ملت مظلمووستمدیده رابهشون برگردونه همه چیزوازمردم گرفتید این لقمه روهم واسه دهان ملت نگرفتیدبلکه واسه دهان خودتون برنامه ریزی کردید شایداین جمعه بیایدشاید!!!!!!!!!!!!! به امیدآنروز

 63. ghost life می گوید

  سلام .تو ایران متاسفانه بجا اینکه به مردم خدمت کنیم به فکر مردم باشیم اون پولدرهایی که خودرو میارن تو کشور با قیمت ۱۳ میلیون میدن مردم ۳۰ این یعنی ظلم این فقط یه نمونه هست همه مردم رو دارن فریب میزنن .واقعلا مملکت شده فقط پول کرفتن از مردم .یه روزی میرسه اون روز دیر نیست اونهایی که پول هایی گلان بردن پس بدن حتما

 64. احمد می گوید

  سلام هی میگند میخوایم پیشرفت کنیم و تولید ملی سوار بشیم اخه این ماشین کجاش تولید ملیه این که همش طراحی انطرفه فقط به اسم جیب چهارتا آقا زاده که پر شه میشه تولید داخلی
  اخرش تا کی
  اللهم عجل لولیک الفرج

 65. مهدی می گوید

  پراید و پیکان سوار شیم بهتره از این آشغالاست با این قیمتشون،من که نمیخرم این ماشینارو

 66. علی می گوید

  خودروساز و دولت … دارن کسی زورشون بهشون نمیرسه خیلی رودارن که میگن ماشیعه علی هستیم خودوسازها بانکها تامین اجتماعی همراهه اول وایرانسل … خوارن صدرصدن

 67. زورو می گوید

  برای اینا فرقی نداره خودشون هیوندا کمترینش سوار میشن توی بی کلاسی هست کمتر از اون . مسئولین … .ای کاش مثل قدیم پرتقال و انگلیس و…چپاولمون می کرد تا یه مشت … و نقاب به صورت . امید وارم توی زندگی بعدیتون چوبشو بخورید غارتگرا

 68. محمد می گوید

  برادروخواهر عزیزم خواهشن به دنبال زیبایی وسرعت ماشین نباشید،ال۹۰-تندر۹۰ بهترین ماشین ایران،نمیدونم شرکت رنو ابن وقتا ماشین درحد پراید میساز نمیدونم مشکل چیه فقط اینو میگم ال۹۰-تندر۹۰هم از لحاظ امنیت هم ازلحاظ راحتی و جادار بودنش بهترین ماشین