آموزش کباب قلقلی با ورقه بادمجان + مواد لازم

0

به گزارش ساتین : گوشت قرمز با بادمجان همیشه ترکیب خوبی دارند و در کنار هم یک غذای خوشمزه می شوند. از همین موضوع استفاده کرده ایم و گوشت های قلقلی را لای نوارهای بادمجان قرار داذه ایم. مطمئن باشید که خیلی بی نظیر می شود. با درست کردن این غذا طعم آن همیشه در خاطره مهمانتان خواهد ماند.

کباب قلقلی غذای خوشمزه شام خوشمزه بهترین سایت آشپزی آموزش آشپزی

مواد لازم  کباب قلقلی برای ۴ تا ۶  نفر :

گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم

 پیاز رنده شده ۱ عدد

 آرد سوخاری ۱ قاشق سوپخوری

 نمک ، فلفل و ادویه به میزان لازم

بادمجان۱ کیلوگرم

آرد سوخاری برای سرخ کردنبه میزان لازم

آرد سفید به میزان لازم

تخم مرغ۲ عدد

روغن برای سرخ کردن به میزان لازم

طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان :

ابتدا بادمجان‌ها را بشویید، آنها را پوست بگیرید و به‌صورت ورقه‌های نازک برش دهید. حال روی بادمجان‌ها مقداری نمک بریزید و آنها را داخل یک سبد قرار دهید. بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها را بشویید.

در یک ‌کاسه مناسب گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل، ادویه دلخواه و یک قاشق سوپخوری پودر سوخاری بریزید و با دست آنها را خوب ورز دهید. حالا از مخلوط گوشت به اندازه یک گردو بردارید و آن را خوب گرد کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا مایه گوشتی تمام شود.

کباب قلقلی غذای خوشمزه شام خوشمزه بهترین سایت آشپزی آموزش آشپزی

ورقه‌های بادمجان را دور گوشت‌های قلقلی بپیچید، سپس آنها را در سیخ چوبی قرار دهید.

آرد سفید را در یک‌کاسه مناسب بریزید. تخم‌مرغ‌ها را در یک‌کاسه دیگر خوب بزنید و در یک‌کاسه دیگر هم آرد سوخاری را بریزید. حالا سیخ‌ها را ابتدا در آرد بغلتانید، سپس آنها را آغشته به تخم‌مرغ کرده و در انتها آنها را داخل آرد سوخاری بغلتانید.

در یک تابه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از آنکه روغن خوب سرخ شد، کباب‌ها را داخل آن سرخ کنید. بهتر است کباب‌ها در روغن شناور باشند.

منبع : بیتوته

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ