خانه / بازار / قیمت سوزوکی سوئیفت، سیاز و ویتارای جدید؛ محصولات جدید ایران خودرو

قیمت سوزوکی سوئیفت، سیاز و ویتارای جدید؛ محصولات جدید ایران خودرو

سوزوکی تا پایان سال جاری سه محصول سوئیفت، سیاز و ویتارای جدید را روانه بازار ایران خواهد کرد. سوئیفت و ویتارا دو مینی شاسی بلند و سیاز سواری سدان خانوادگی است که سوزوکی برای تولید در ایران پیشنهاد داده است.

سوزوکی قصد دارد امسال سه محصول جدید خود را در ایران‌خودرو به تولید برساند.

این خودروساز ژاپنی برنامه‌ریزی کرده تا سطح فعالیت خود را در بازار ایران گسترش داده و سهم بیشتری از خودروهای مونتاژی را در این بازار از آن خود کند.

قیمت سوزوکی ویتارا قیمت سوزوکی سیاز قیمت سوزوکی سوئیفت suzuki vitara Suzuki Swift Suzuki Ciaz

 Suzuki Swift

سوزوکی سوئیفت با سه حجم موتور ۱٫۲، ۱٫۴ و ۱٫۶ هزار لیتری تولید خواهد شد که که قیمت آن بین ۴۴ تا ۷۷ میلیون تومان اعلام شده است.

سیاز نیز حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و ویتارای جدید حول و حوش ۱۳۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.

قیمت سوزوکی ویتارا قیمت سوزوکی سیاز قیمت سوزوکی سوئیفت suzuki vitara Suzuki Swift Suzuki Ciaz

Suzuki Ciaz

ایران‌خودرو قصد دارد امسال سطح همکاری خود را با دو خودروساز ژاپنی بالا ببرد از این رو با انتخاب سوزوکی به عنوان شریک چهارم خود، برنامه‌ریزی کرده تا محصولات جدیدی از این برند را روانه بازار خودرو ایران کند.

قیمت سوزوکی ویتارا قیمت سوزوکی سیاز قیمت سوزوکی سوئیفت suzuki vitara Suzuki Swift Suzuki Ciaz

suzuki vitara

بزرگترین خودروساز ایران در نظر دارد تا تولید این سه خودرو را در واحد مشهد خود آغاز کند که در این صورت بر اساس قانون ساخت داخل و خواسته وزارت صنعت باید حداقل ۴۰ درصد قطعات این خودرو را از سوی قطعه‌سازان داخل کشور تامین کند. اما با توجه به شمارگان پایین این خودروها بعید است که قطعه‌سازان داخلی تن به سرمایه‌گذاری برای ساخت داخل قطعات این سه خودرو کنند.

پیش از این قرار بود که ایران‌خودرو، سوزوکی کیزاشی را روانه بازار کند که به علت آغاز تحریم‌ها از این اقدام خود منصرف شد.

از سویی دیگر ایران‌خودرو در نظر دارد با یکی از زیر مجموعه‌های هلدینگ رنو- نیسان به همکاری بپردازد و آن را به عنوان شریک ششم خود انتخاب کند. ظاهرا بناست تا این خودروساز با شرکت داتسون به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های نیسان، تولید خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومانی را در دستور کار خود قرار دهد. گفته می‌‌شود داتسون تنها خودروساز ژاپنی است که می‌تواند با توجه به سطح درآمد ایرانیان به تولید خودروهای ارزان که زیر ۵۰ میلیون تومان قیمت دارند، بپردازد.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. باسلام باتوجه به عدم رفع انحصار در بخش خودرو،و عدم رقابتی شدن ،تمایل ایران خودرو برای سود بیشتر همچنان پابرجاخواهدبودوزمینه برای بالا بودن قیمت همچنان پابرجاست و قیمت خودروهای خارجی هم گرانتر از حدمعمول و دیگر کشور ارائه خواهد شد…. اینجا ایران است!

    • خنده دارترین و در عین حال تاسف برانگیز ترین وقایع در صنعت خودرو در حال جریان است و ونمونه واضح و تاسف برانگیز بی توجهی مسولین به جان و مال و رفاه مردم است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*