خانه / آخرین اخبار / مهدی صبایی: تنها یک عمه داشتم که می‌توانستم با او تمرین کنم

مهدی صبایی: تنها یک عمه داشتم که می‌توانستم با او تمرین کنم

«مهدی صبایی» بازیگر تلویزیون و سینما در گفت‌وگو با فارس گفت: خلاف عقیده بسیاری که می‌گویند آثار تلویزیونی بی‌محتوا شده، من این نظر را ندارم و معتقدم آثار سینمایی امروزه خیلی بی‌محتوا شده و سریال‌های تلویزیونی‌مان با کیفیت بهتری تولید می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سینما طوری شده که فقط لباس‌های بازیگران تغییر می‌کند و بازیگرها همگی یکسان هستند و اگر اسم فیلم را ندانید فکر می‌کنید همان فیلمی است که دو هفته پیش آن را دیدید.

 

این بازیگر با اشاره به کیفیت سریال‌های تلویزیونی گفت: کیفیت سریال‌ها به کارگردان و قصه ربط مستقیم دارد. برخی افراد کارهایی می‌سازند که برای خودشان برند هستند و همیشه مخاطب دارند.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه تعدادی افراد همین طوری و به واسطه تله فیلم‌ها وارد تلویزیون شدند و کیفیت آثار تلویزیونی را پایین کشیدند. اگر دوباره افراد کار درست به این مدیوم بیایند، دیگر با چنین مسائلی مواجه نخواهیم بود.

صبایی درباره حضورش در سریال «روزگار جوانی» و موفقیت این سریال به عنوان اولین سریالی که در آن نقش آفرینی کرده بود، گفت: این سریال برای اولین بار پنج جوان ایرانی از پنج نقطه کشور را دور هم جمع کرده بود که هر یک از یک قومیت بودند. ترک، کرد، اصفهانی، تهرانی و جنوبی در کنار هم جذابیتی ایجاد کرده بود و کلیت گروه طوری بود که کار خوبی را در آن برهه از زمان رقم زد و توانست افراد زیادی را از دلِ این کار به سینما معرفی کند.

وی با بیان گله‌ای گفت: متاسفانه در حال حاضر طوری شده که اغلب تهیه کننده‌ها برای هر نقشی چهار گزینه دارند و اگر گزینه‌های اول و دوم قیمت پیشنهادی بالایی داشته باشند به سمت گزینه چهارم می‌روند. امروزه از هر قشری در هنر سینما تعداد بسیاری داریم که دو سال خانه نشین شده‌اند و این خیلی بد است و باعث بی انگیزگی شده است. همین افت کارها و عدم اعتماد مردم از تلویزیون را شامل شده است.

بازیگر سریال «دولت مخفی» ادامه داد: هنوز «روزگار جوانی» را خیلی دوست دارم و معتقدم همه افراد دراین کار، ‌حرفه ای بودند. حتی چندی پیش که سریال «دولت مخفی» در حال پخش بود، مردم هنوز هم در کوچه و خیابان مرا با روزگار جوانی می‌شناختند و کار جدیدم را آنقدر دوست نداشتند!

این بازیگر با بیان خاطره‌ای از روزهای بازی در سریال «روزگار جوانی» نیز بیان داشت: یادم است برای بازی در این سریال زبان کردی بلد نبودم و برای ادای درست لهجه تمرین‌های زیادی داشتم. پدرم کرمانشاهی و مادرم ترک بود و پدرم را که از دست داده بودم و تنها یک عمه داشتم که می‌توانستم با او تمرین کنم. از طرفی کردها دوست دارند تا لهجه‌شان خوب ادا شود و می‌خواستم که رضایتشان را جلب کنم و به همین خاطر استرس هم داشتم. همین شد تا قبل از پخش سریال در کوچه و خیابان با لهجه کردی حرف می‌زدم و می‌دیدم که مردم از من می‌پرسیدند که شما اصالتا کرد هستی؟ و همین سوالشان مرا خوشحال می‌کرد که خیالم راحت شود.

همسر مهدی صبایی مصاحبه بازیگران خانواده بازیگران بیوگرافی مهدی صبایی

عکس مهدی صبایی در کنار مادرش

وی در ادامه نیز گفت: مردم با تلویزیون لج ندارند و اگر کار خوبی پخش شود حتما می‌بینند. زمانی‌که کار خوبی ساخته نشود مردم هم انگیزه‌ای برای تماشا کردنش ندارند. گاهی برای خودم هم پیش آمده که در کاری بازی کردم و نتوانستم آن را ببینم و دوست نداشتم.

ازدواج و همسر مهدی صبایی

مهدی صبایی سال هاست که ازدواج کرده ویک پسر نام علی دارد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*