خانه / جالب و خواندنی / آخرین اخبار از اعدام “ریحانه جباری” + عکس

آخرین اخبار از اعدام “ریحانه جباری” + عکس

وزیر دادگستری در بازدید از روزنامه ایران گفت: از انجایی که تلاش هایی برای اخذ رضایت صورت می گرفت با رئیس قوه قضاییه صحبتی داشتیم و مهلتی داده شد تا در این پرونده صلح و سازش صورت گیرد.

ریحانه جباری بیوگرافی ریحانه جباری اعدام ریحانه جباری اخبار قتل اخبار جنایی

شامگاه دوشنبه ۷ مهر ماه سال جاری ریحانه جباری دختر جوان محکوم به اعدام از شهرری به زندان رجایی‌شهر منتقل شد تا سحرگاه دیروز به دار مجازات آویخته شود. اما ساعت ۸ شب اجرای حکم اعدام ریحانه متوقف و تا ۱۰ روز مهلت غیرقابل تمدید صادر شد تا خانواده این دختر بتوانند در این فرصت رضایت‌ خانواده قربانی جنایت را به دست آورند.

در حالی که پدر، مادر و بستگان ریحانه این لحظات سخت و دلهره‌آور را پشت دیوارهای زندان رجایی شهر می‌گذراندند تماس‌هایی با آنان گرفته شد که در آن وعده داده می‌شد اعدام متوقف شده است و ریحانه در زندان رجایی‌شهر حضور ندارد. هیچ‌کس این وعده‌ها را باور نمی‌کرد و همه گریان بودند که زنگ موبایل مادر ریحانه به صدا درآمد و دختر جوان از پشت گوشی به مادرش اطلاع داد که وی را به شهرری بازگردانده‌اند و اعدام متوقف شده است.

قتل مرموز
۱۶ تیرماه سال ۸۶ دختر ۱۹ ساله‌ای به نام «ریحانه» دست به قتل یک مرد آشنا زد و از آن روز به بعد گرفتار تحقیقات قضایی شد و در خط پایان در برابر حکم قصاص نفس –اعدام– قرار گرفت.

این دختر جوان از سوی پنج قاضی شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شد و قضات دیوانعالی کشور این حکم را تأیید کردند. این پرونده در پیچ و خم‌های قضایی بسیاری افتاد، ریحانه چند‌بار محکوم شد اما همچنان خانواده وی چشم انتظار رضایت گرفتن از خانواده قربانی جنایت بودند اما آن‌ها هنوز رضایتشان را اعلام نکرده‌اند و خانواده ریحانه چند بار با حمایت افراد سرشناس و عادی تا مرحله رضایت از خانواده قربانی پیش رفتند اما خانواده قربانی جنایت منصرف شدند تا اینکه روز گذشته قرار بود پرونده زندگی ریحانه بسته شود اما یک تماس تلفنی خانواده ریحانه را از نگرانی درآورد و خبر داد حکم اعدام متوقف شده و قوه قضائیه تا ۱۰ روز مهلت غیرقابل تمدید به وی داده است.

تلاش ۲ وزارتخانه
به گزارش خبرنگار ایران، وقتی اعدام سحرگاهی «ریحانه» یک روز پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی انتشار یافت واکنش‌های زیادی را در پی داشت تا اینکه دو وزارتخانه ارشاد و دادگستری به تلاش ویژه‌ای دست زدند. یک مقام ارشد وزارت ارشاد اسلامی در این‌خصوص گفت: «وقتی ساعت ۵ عصر در جریان اجرای حکم اعدام ریحانه قرار گرفتیم با رایزنی‌ها در سطح وزرا و با همت قابل ستایش حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری ۱۰ روز مهلت غیرقابل تمدید گرفته شد تا خانواده ریحانه بتوانند تلاش کنند و رضایت بگیرند.

۱۶ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. مگه مجبور بودی این غلط و بکنی که حالا به این روز بیافتی

 2. درسته قصاص حق خانواده مقتوله ولی از ته دل دعا میکنم گذشت کنند در شرایطی که می تونی انتقام بگیری و گذشت میکنی یعنی واقعا خلیفه اللهی

 3. سلام.اون کارمند … باس قصاص میشد ک شدش.ریحانه گناه کرد از خودش دفاع کرد؟باید میزاشت ک هر بلایی میخاد سرش بیاد؟

 4. ای کاش یه طرفه به قاضی نریم ،ما که از هیچی خبر نداریم چرا یک نفر را بیگناه و طرف دیگر را سراپا گناهکار خطاب میکنیم،خدا بهتر از همه چی با خبره،پس با یک قضاوت عجولانه و یک طرفه خودمون رو توی این گناه شریک نکنیم،فقط از ته دل آرزو میکنم که خانواده مقتول رضایت بدن چون فکر کنم توی این هفت سال به اندازه کافی ریحانه جباری زجر کشیده حالا نباید حتما با اعدام کار تموم بشه

 5. هیس… دختر ها فریاد نمیزنند … 🙁

 6. به امید روزی که قوانینی هم برای دفاع دخترانمان از ناموس و عفتشان وضع شود

 7. مه اصلاً هیچ نفهمدم که قضیه چه است و چرا این دختر را اعدام میکنند، ای دختر چه کرده یک سوانح واضع باید ارائه شود در غیر آن این خبر رسان تبدیل شوم، عقلا باید محل زمان، اسباب یا سبب قضیه که دخیل در قتل شخص مقتول میباشد ذکر شود، خبرای ما همچنان وضاحتِ گفتار را مدنظر نمیگیرند یا که این خبر را نشر نکنند، اگر نشر میکنند واضح مضمون قتل قاتل را نشر و تحریر کنند، در آخر ولله این دختر بسیار زیبا است کشتن این نمیزیبد، باید بحیث بد این دختر را بگیرند، یک دختر ۱۹ ساله جوان و قتل میکند با این زیبایی، به فکر من باید اعدام نشود، کسی که رفت رفت، اما ما چرا خر شویم، باید خود زندان از این خانم برای ملاحضه دوا ها، یا دیگر شعبات آزمایشی از این خانم استفاده به عمل آوَرَد، یا در یکی از سرزمین ها دور از ایران که مثل فلپین یا افریقای مرکزی، سودان رها شَوَد، حیف از این دختر ولله، مره خفه ساختی، اگر مه میبودم در جایش برای پسرم بحیث نگهبان خانه یا به پاداش بچیم استفاده مفیدی را سر دست میگرفتم، نکشین این خانم را به فکر من بهتر است، این سخن را از یاد نبریم که خداوند تعین کننده زندگی و مرگ یک انسان میباشد یا در حدود ۳۰ تا ۴۰ سال یک خانم را در زندان نگهداری کنند، امکان میتوان داشته باشد که این خانم بی گناه و همان مرد گنهکار باشد، درامه ها و سریال ها شاهد اینقسم مشاکل نا خوشگوار بوده است، لطفاً اگر خانم غلطی کرد کشت کسی را پس قضا نباید این کار را طوری دنبال کنند که آن دختر ۱۹ سالۀ کم عقل انجام داد
  با عرض سپاس حامد ابدالی از اسلام آباد پاکستان برای شما نوشتم

 8. دختره تیغ زن بوده،میخواسته خودشا نشون بده،یه خونه ای ،ماشینی،چیزی ازش بگیره،ولی یه ذره عقل نداشته،دخترای خیلی خوشگل با یه لواشک خر میشن،دخترا میرن سراغ مردای متاهل که تیغشون بزنند،بعد دیده اون مرحوم با این چیزا گول نمیخوره،بیچاره را کشته،اعدام حقش بود تا درس عبرتی باشه که دخترا به فکر زندگی شون باشند،مال مفت تو …

 9. سر نماز از پشت چاقو زده!
  اونی که. میگه دفاع شخصی بوده بره گوشاشو تو آیینه نگا کنه مخملی نباشه

 10. خیلی زشته که قاضی نباشی و قضاوت کنی..کی بالا تر از خدا؟ این خانم باید حدوحدود کاری رو رعایت میکرده (اگه واقعا قصد مقتول خود کشی بوده)اگه ماها دم از این میزنیم که تو جامعه امنیت نیست پس باید برا روابطمون حد و مرزی قائل باشیم و امیدوارم که همه چیز عادلانه صورت میگیره ولی لطفا اون طرفی هم نگاه کنین که اگه خانم جباری برای فرار خودش از اعدام یه همچین اتهام به مقتول زده باشه چه ابرویی از خانواده ی مقتول میره..

 11. بنظر من ما قاضی نیستیم.والان داریم یک طرفه قضاوت میکنیم.چون نفر دوم مرده.پس تنها کاری که بنظرم درسته اینه که به قضات اعتماد کنیم واز خدا بخوایم حق اجرا بشه.البته اگه خونواده مقتول ببخشند که خیلی خوبه.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*