خانه / آخرین اخبار / پسر بچه نابغه ، ۳ تا مدرک دانشگاهی گرفت + عکس

پسر بچه نابغه ، ۳ تا مدرک دانشگاهی گرفت + عکس

پسربچه آمریکایی توانست در سن یازده سالگی با دریافت سه مدرک دانشگاهی عنوان نابغه را از آن خود کند.

تونیش آبراهام کودک با استعداد کالیفرنیایی، به خاطر دریافت پیام تبریک از طرف «باراک اوباما» در صدر اخبار جهان جای گرفت؛ چرا که او توانست در سن ۱۰ سالگی دبیرستان را تمام کند و تنها در مدت یک سال سه درجه دانشگاهی کسب کند.

او در سه رشته ریاضی و فیزیک، علوم کلی (خود دانشجو واحدهای آن را انتخاب می کند) و مطالعات زبان، مدرک کاردانی گرفت.

پدر و مادر تونیش که دامپزشک و مهندس نرم افزار هستند، هفته پیش فارغ التحصیلی فرزندشان را از کالج «آمریکن ریور» ساکرامنتو جشن گرفتند.

تونیش در این مراسم شال رنگارنگی که مادربزرگش برایش بافته بود، به تن داشت و همچنین کلاهی به سر کرده بود که روی آن نقل قول عروسک مورد علاقه اش حک شده بود: «تا بی نهایت و فراتر از آن» سخنگوی این کالج آمریکایی درباره تونیش می گوید: «او جوان ترین دانشجو و فارغ التحصیل امسال این کالج بود.»

تونیش می گوید اینکه اکثر همکلاسی هایش دوبرابر او سن داشته اند، به هیچ وجه او را نترسانده؛ به ویژه که او در دریافت مباحث درسی به خوبی بقیه بوده است: «خیلی از آن ها از اینکه یک کودک در کلاسشان باشد، واقعا خوشحال بودند.» مادرش می گوید: «حتی در مهدکودک هم از هم سن وسال هایش جلوتر بود.»

خود تونیش درباره استعداد ویژه اش می گوید: «روشی که مغز من با آن کار می کند به این صورت است که شما وقتی چیزی به من می دهید، اطلاعات مربوط به آن سریع وارد ذهنم می شود؛ در حالی که خودم هم نمی دانم آن چیست!»

نکته جالب توجه درباره این کودک این است که او توسط مادرش در خانه آموزش می دیده است؛ سپس در هفت سالگی به کالج امریکن ریور می رود و به خاطر هوش بالایش عضو گروه بین المللی آی کیوسنجی «Mensa» که متعلق به افراد با هوش بالاست، می شود.

خواهر او هم در سن چهار سالگی به این گروه می پیوندد تا جوانترین خواهر و برادر عضو این گروه به حساب بیایند.

نابغه دنیا نابغه جهان تونیش آبراهام پسر نابغه Tanishq AbrahamTanishq Abraham

برای پیوستن به «Mensa» افراد باید در آزمون مخصوص آن نمره بالای ۹۸ را به دست بیاورند. در این آزمون، تونیش نمره ۹۹.۹ و خواهرش تیارا، نمره ۹۹ را کسب کرد.

شاید فکر کنید که که تونیش با این مدارک دانشگاهی، دیگر سراغ کتاب هایش نخواهد رفت؛ اما او به هیچ عنوان قصد ندارد آموختن را تعطیل کند!

نابغه دنیا نابغه جهان تونیش آبراهام پسر نابغه Tanishq Abraham

او درباره برنامه هایش در آینده می گوید: «می خواهم دکتر شوم؛ گرچه بیشتر دوست دارم به یک محقق رشته پزشکی تبدیل شوم یا حتی رئیس جمهور آمریکا!».

تونیش امیدوار است که در آینده بتواند در رشته پزشکی نوبل دریافت کند.

او آنقدر برای رسیدن به آرزوهایش مصمم است که قرار است تعطیلات تابستانه اش در کنار خانواده را با مطالعه انتگرال و دیفرانسیل بگذراند! (مهر)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*