نحوه پول پارو کردن از این برف زمستانی ( ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان ) !

0

به گزارش ساتین : سال‌های دهه ۶۰ و قبل از آن شوخی رایج بود مبنی بر این‌که در خیابان‌های تهران پول ریخته شده و کسی نیست آن را جمع کند،شوخی و جدی همین ماجرا و مسائل اقتصادی بود که به مهاجرت‌های بی‌حد و حساب آن دوره به پایتخت دامن زد.

 حالا اگر هنوز دلتان می خواهد پول های ریخته شده را جمع کنید، آدرس جدیدش چند صد کیلومتری دورتر از تهران و در شهرهای شمالی کشور است.

این روزها آسمان همه دق و دلی خشکسالی و مشکلات کم آبی زمین را بر سر شهرهای شمالی کشور و استان های گیلان و مازندران خالی کرده است.

در برخی از شهرهای شمالی تا ۱۵۰ سانتی متر هم برف آمده و مشکلات قطعی برق و آب و عبور و مرور مردم را گرفتار و هراسان کرده است.

این وسط داستان مدیریت بحران متاسفانه مانند دیگر امور غیرمترقبه همان روند قابل انتقاد را طی می کند. هر چند که سابقه چنین برفی در استان مازندران به سال های نزدیک برنمی گردد، اما دست کم در استان گیلان طی ۱۰ سال اخیر دو بار برف به بحران تبدیل شده است.

برف در سال های ۸۳ و ۸۶ در رشت و برخی از شهرهای دیگر استان گیلان به حادثه تبدیل شد که خسارت مالی برف سال ۸۳ رقم ۳۳۳ میلیارد تومان اعلام شد و البته هیچ گاه آمار رسمی از تعداد قربانیان حادثه رسانه ای نشد.

با این تفاسیر نمی توان از ستاد مدیریت بحران در این استان و سازمان های مربوط توقع داشت نسبت به بارش برف در این روزها غافلگیر شده باشند.

گزارش های مردمی نشان می دهد نبود خودروی برف روب و حتی ماشین آلاتی مانند گریدر در شهرداری و سازمان های مربوط در این استان سبب شده عبور و مرورهای اورژانسی و واجب مردم با مشکل روبه رو شود.

اما برگردیم به صحبت ابتدایی این یادداشت، حالا پول در همین شهرها پارو می شود.با تجربه اتفاقات برف سنگین سال های قبل،مردم این شهرها نگران ریزش سقف منازل خود هستند و کسانی که حاضرند برف روبی منازل مردم را انجام دهند،قیمت های گزافی را پیشنهاد می دهند.

گفته می شود در شهرهای این استان بنا بر متراژ منازل از ۲۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان برای برف روبی سقف منازل مطالبه می شود، ظاهرا این روزها برف ریخته شده در این شهرها منجر به پول پارو کردن برخی ها منجر شده، در حالی که برخی از مسئولان مربوط سرهایشان را زیر برف کرده اند.

جام جم / مستوره برادران نصیری

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ