قتل بعد از تعرض و تجاوز جنسی به خواهر زن

0

مردی که متهم است خواهر همسرش را به قتل رسانده در جلسه دادگاه اتهامش را پذیرفت و از ارتکاب جنایت ابراز پشیمانی کرد.

نماینده دادستان در ابتدای این جلسه دادگاه که صبح دیروز در شعبه ۷۱ دادگاه مرد  ۴۰ ساله به نام حمید و مقتول را زنی ۲۷ ساله به‌نام نیلوفر معرفی کرد و گفت: «حمید ساعت ۱۰ صبح روز ۱۳ مرداد سال گذشته هنگامی که نیلوفر در خانه تنها بود به‌عنوان میهمان به خانه آنها رفت. آن روز در ماه رمضان بود اما چون حمید روزه نگرفته بود نیلوفر وسایل پذیرایی برای شوهرخواهرش برد. در این هنگام متهم ناگهان به قصد تعرض به وی حمله کرد.

همسایه‌ها شهادت داده‌اند که صدای مقتول را در حالی‌که از حمید خواهش می‌کرد او را رها کند شنیده‌اند. متهم به خواهش‌های نیلوفر توجه نکرد و او را مورد تعرض قرار داد. این مرد سپس برای اینکه خواهرهمسرش نتواند از او شکایت کند وی را خفه کرد و در ادامه برای ازبین‌بردن آثار تعرض با چاقو چند ضربه به بدن او وارد کرد. حمید ۱۱ روز بعد از قتل شناسایی و بازداشت شد. او اتهاماتش را قبول کرد و گفت روز حادثه نیلوفر به او التماس می‌کرد که رهایش کند اما او به خواهرزنش تجاوز کرد و سپس او را کشت.

متهم پس از این اعترافات بخشی از گفته‌هایش را تغییر داد و مدعی شد از مدت‌ها قبل با نیلوفر رابطه داشت. پلیس مدارک موجود از جمله فهرست مکالمات تلفنی مقتول را مورد بررسی قرار داد اما مشخص شد این ادعا صحت ندارد. حمید نیز در مراحل بعدی این حرف خود را پس گرفت و گفت دروغ گفته است. در نهایت کیفرخواست علیه حمید به اتهام تجاوز به عنف، قتل، جنایت بر میت و سرقت صادر شد و بنا به گفته دادستان او از نظر دادسرا گناهکار است به همین دلیل خواستار صدور حکم قانونی هستم.»

اولیای دم مقتول در ادامه جلسه دادگاه در جایگاه حاضر شدند و گفتند خواستار صدور حکم قصاص هستند. پدر نیلوفر گفت: «حمید داماد من بود و از او نوه‌ای چهارساله دارم. او با دخترم مشکلی نداشت و ما تصور می‌کردیم حمید مرد خوبی است و همه‌چیز طبق روال عادی پیش می‌رود تا اینکه این اتفاق افتاد و اکنون من درخواست قصاص دارم.»

در ادامه نوبت به حمید رسید تا از خودش دفاع کند. او اتهام تجاوز و قتل را قبول کرد و گفت: «از کاری که کرده‌ام به شدت پشیمان هستم. در آن لحظات کنترل خودم را از دست دادم. قبول دارم به خواهرزنم تعرض کردم. کار اشتباهی انجام دادم و درخواست بخشش دارم از اولیای دم می‌خواهم مرا حلال کنند.»

بنابر این گزارش هیات قضات بعد از شنیدن دفاعیات متهم ختم جلسه را اعلام کردند و برای صدور رای وارد شور شدند. پنج قاضی در نهایت حمید را گناهکار دانستند و او را به جرم قتل به قصاص نفس، به اتهام تجاوز به عنف به اعدام، به اتهام روزه‌خواری به ۵۰ ضربه شلاق و به اتهام جنایت بر میت به پرداخت دیه محکوم کردند. این حکم بعد از بررسی مجدد در دیوانعالی کشور در صورت تایید قابل اجرا خواهد شد.
منبع: روزنامه شرق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ