تاییدیه پستی چیست؟ اخذ گواهی کدپستی ده رقمی

0

کاوه دولتی مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست گفت: امکان صدور گواهی کدپستی ده رقمی به صورت الکترونیکی و غیرحضوری در سامانه پست، فراهم شد.

«کاوه دولتی» با تاکید بر اینکه پست در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی خود در کمک به افزایش سلامت شهروندان و مقابله با ویروس کرونا، بیش از پیش به دنبال الکترونیکی کردن خدمات خود و کاهش ترددهای شهروندان است، افزود: با ایجاد امکان صدور گواهی کدپستی ده رقمی به صورت الکترونیکی، تمامی افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند گواهی کدپستی خود را بدون مراجعه حضوری به واحدهای پستی دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه گواهی کدپستی نیاز به داشتن مهر پست ندارد و مردم می‌تواند این گواهی را با مراجعه به سامانه https://epostcode.post.ir/user/certification و با استفاده از اینترنت شخصی یا هر جای دیگری دریافت کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه صفر تا صد دریافت گواهی کدپستی الکترونیکی است، بنابراین متقاضیان می‌توانند پرینت (گواهی) دریافت شده از سامانه که حاوی بارکد ۲۰ رقمی است را به سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه تحویل دهند زیرا که ملاک اعتبار گواهی، داشتن این بارکد یونیک است.

مطالب کم یاب کاوه دولتی کیست شرکت ملی پست سوال از اداره پست تاییدیه پستی محل سکونت تاییدیه پستی اینترنتی تاییدیه پستی اداره پست اخذ تاییدیه پستی

به گفته دولتی، شرکت‌ها و سازمان‌ها با دریافت گواهی کدپستی خدمت گیرنده، می‌توانند به وب سرویس صحت‌سنجی که در اختیار دارند مراجعه کرده و تاییدیه اعتبار بارکد درج شده در گواهی را دریافت کنند.

او تداوم برنامه‌های پست در تسهیل دریافت گواهی کدپستی ده رقمی را مورد تاکید قرار داد و افزود: پرتال جامع GNAF. POST. IR نیز به زودی با هدف ارائه خدمات مرتبط با سرویس‌های دولت به مردم، دولت به کسب و کارها و دولت به دولت به صورت یکجا، راه‌اندازی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ