مرد جنین کش زیر زمینی در مشهد بازداشت شد

0

ساتین نیوز: مردی که سه سال قبل به اتهام توزیع گسترده داروهای غیرمجاز در مشهد دستگیر شده بود و ردپای وی در ماجرای جنین کشی های زیرزمینی به چشم می خورد، درحالی دوباره با تلاش پلیس مشهد به دام افتاد که در یک اتاق منزل، تخت بیمارستانی به همراه دارو و تجهیزات پزشکی سقط جنین فراهم کرده بود.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از رکنا، مدتی قبل ماموران کلانتری سپاد مشهد از طریق رصدهای اطلاعاتی به اخبار موثقی از سقط جنین های زیرزمینی و توزیع گسترده داروهای غیرمجاز دست یافتند که بیانگر فعالیت غیرقانونی افرادی در این زمینه بود.
بنابراین با دستور ویژه سرهنگ حسین دهقان پور (رئیس پلیس مشهد) عملیات غیرمحسوس و ردیابی های اطلاعاتی در دستور کار نیروهای انتظامی قرار گرفت و گروه مشترکی از افسران زبده دوایر تجسس و اطلاعات کلانتری سپاد، با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد عامری (رئیس کلانتری) به تجزیه و تحلیل های کارشناسی پرداختند.

آنان پس از بررسی ابعاد و زوایای گوناگون این ماجرا، تصمیم گرفتند عملیات شناسایی را به صورت «نفوذی» ادامه دهند.

نیروهای انتظامی در اولین مرحله از این عملیات نامحسوس و در پوشش خریدار داروهای سقط جنین وارد عمل شدند و مراتب را به قاضی «فرهمندنیا» گزارش دادند.

مقام قضایی که در جریان رصدهای اطلاعاتی قرار داشت و بر اهمیت شیوه «نفوذی» نیروهای انتظامی تاکید می کرد با صدور دستورات قاطع قضایی به راهنمایی افسران عملیاتی پرداخت و از آنان خواست عملیات مذکور را با رعایت موازین شرعی و قانونی به نتیجه برسانند.

به همین دلیل گروه مشترک انتظامی ابتدا جوانی را در میدان سپاد مشهد دستگیر کردند که از چند روز قبل او را زیر نظر داشتند.

این جوان که مدعی بود پیک موتوری است به تقاضای یکی از نیروهای پوششی کلانتری، تعدادی قرص سقط جنین را در محل قرار تحویل مشتری (مامور انتظامی) داد و بلافاصله به مقر انتظامی هدایت شد. این جوان درحالی که بیان می کرد در فروش قرص های سقط جنین نقشی ندارد و به عنوان پیک موتوری فعالیت می کند، نشانی داروخانه ای در منطقه قاسم آباد را داد که داروهای سقط جنین را از آن جا تحویل گرفته بود.

با اظهارات این جوان، تحقیقات پلیس وارد فاز عملیاتی شد و نیروهای انتظامی به سرپرستی سرگرد قنبری (جانشین کلانتری سپاد) با نسخه پیچ داروخانه قرار صوری گذاشتند و با همکاری پیک موتوری عازم داروخانه مذکور شدند.

همزمان با دستگیری جوان نسخه پیچ که «م- ج» نام دارد، پیک موتوری با دستور قاضی فرهمندنیا آزاد شد چرا که او از محتویات و نوع قرص های غیرقانونی اطلاعی نداشت.

در همین حال با کشف ۱۰ عدد قرص سقط جنین از نسخه پیچ داروخانه، دامنه عملیات نیروهای انتظامی گسترده تر شد. «م- ج» که تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود به مرد ۵۸ ساله ای اشاره کرد که به صورت تلفنی انواع داروهای سقط جنین و مخدردار را در مشهد توزیع می کند.

این گونه بود که نیروهای عملیاتی کلانتری سپاد برای خرید ۱۰ بسته قرص سقط جنین وارد مذاکره تلفنی شدند و با همکاری جوان نسخه پیچ، قراری را برای دریافت دارو و پرداخت وجه درکنار دستگاه خودپرداز گذاشتند، طولی نکشید که «م- الف» وارد بولوار شهید قره نی شد و در حالی که سوار بر یک دستگاه خودروی میلیاردی بود کنار مجتمع تجاری توقف کرد.

این مرد میان سال که در کمین نیروهای انتظامی افتاده بود، تعداد ۱۰ بسته قرص سقط جنین را تحویل افسر نفوذی پلیس داد و بدین ترتیب در میان بهت و ناباوری حلقه های قانون بر دستانش گره خورد.

این مرد که کارمند بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی است، بلافاصله به کلانتری انتقال یافت و بازجویی از وی آغاز شد. در این شرایط قاضی «فرهمندنیا» که یقین داشت ماجرای توزیع داروهای غیرمجاز ریشه ای گسترده دارد، بی درنگ دستور ورود به منزل و مکان های احتمالی اختفای داروهای مذکور را صادر کرد و از نیروهای عملیاتی خواست، این پرونده را با دقت بررسی کنند.

با این دستور قضایی، نیروهای انتظامی عازم واحد آپارتمانی محل سکونت «م- الف» شدند و به بازرسی منزل پرداختند. آنان اتاقی را کشف کردند که تخت بیمارستانی مخصوص عمل جراحی به همراه تجهیزات پزشکی سقط جنین در آن قرار داشت.

حجله بدبختی برای دختر۲۰ساله ای که با مرد۷۰ساله صیغه محرمیت خواند

در ادامه بازرسی نیز مقادیر زیادی انواع داروهای تزریقی بی حسی، مخدردار، سقط جنین و … کشف شد که حکایت از ردپای متهم در جنین کشی های زیرزمینی داشت.

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و مشخص شد که متهم مذکور در سال ۹۷ با همین اتهام توسط نیروهای اطلاعات سپاه حر مشهد دستگیر شده و تنها در سه حساب بانکی خود ۱۰۰ میلیارد ریال پس انداز کرده بود . بررسی های بیشتر نشان داد که در زمان دستگیری این مرد میان سال که دارای تحصیلات لیسانس است باز هم تجهیزات و لوازم سقط جنین و هزاران قرص و داروی غیرمجاز کشف شده بود.

همچنین تحقیقات افسران تجسس و اطلاعات کلانتری سپاد بیانگر آن است که متهم یاد شده ، پرونده دیگری به اتهام فروش گسترده شربت ترک اعتیاد در شعبه ۹۰۱ دادسرای انقلاب مشهد دارد که در حال رسیدگی است بنابراین با دستورات ویژه قضایی، بررسی های تخصصی برای کشف دیگر جرایم احتمالی این متهم و عوامل مرتبط با آن درحالی ادامه دارد که وی ادعا می کند داروهای غیرمجاز را از خیابان ناصرخسرو تهران خریده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ