خانه / حوادث / مرگ متهم سابقه دار در تعقیب و گریز پلیس +عکس

مرگ متهم سابقه دار در تعقیب و گریز پلیس +عکس

ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه شامگاه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت، مأموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد هنگام گشت در خیابان با یک خودرو پژو ۲۰۶ رو به رو شدند که شماره پلاک آن از سوی مرکز پلیس به‌عنوان خودرو یک متهم فراری اعلام شده بود. نخستین بررسی‌ها نشان داد این خودرو متعلق به یک متهم ۳۸ ساله سابقه دار است که از ماه‌ها قبل با صدور حکم جلب از سوی دادگاه عمومی و انقلاب و دادسرای یافت آباد تحت تعقیب بوده است. با مشخص شدن این موضوع مأمور کلانتری و سرباز جوان سوار بر خودرو سمند اقدام به تعقیب خودرو متهم کردند اما راننده پژو وقتی با دستور ایست پلیس روبه‌رو شد به‌جای اینکه تسلیم شود پایش را روی گاز گذاشته و بدین ترتیب تعقیب و گریزی عجیب در خیابان‌های شهر آغاز شد.

فرار متهم سابقه دار

مأموران چندین بار دیگر به راننده پژو دستور ایست دادند اما وی بدون توجه به اخطارها به‌ فرار ادامه داد. او ابتدا وارد ۱۵ متری یافت آباد شده و از آنجا وارد بزرگراه فتح شد. در این تعقیب و گریز خودرو پلیس چندین بار به خودرو متهم فراری رسید اما او با تصادف‌های عمدی توانست از دام پلیس فرار کند.

تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه مأموران موفق شدند در بزرگراه فتح راه را بر خودرو متهم ببندند اما مرد جوان با تغییر مسیر ناگهانی در خلاف جهت خودروها شروع به رانندگی کرد ولی دقایقی بعد مجبور به توقف شد و این بار با پیاده شدن از خودرو در میان خودروهای عبوری شروع به دویدن کرد.

مأموران نیزبا دیدن این صحنه به ناچار پای پیاده به تعقیب متهم پرداختند. مرد جوان خود را به نرده‌های وسط بزرگراه رساند و از نرده اول عبور کرد. در این هنگام مأمور کلانتری مدام تیر هوایی شلیک کرده و از متهم می‌خواست که خود را تسلیم کند، اما مرد سابقه دار بی‌توجه به هشدارهای مأموران خود را به فضای سبز بین اتوبان رسانده و از نرده دوم نیز عبور کرد. در این میان مأمور کلانتری به سمت او نشانه گرفته و دو تیر شلیک کرد.

مجرم فراری فرار از دست پلیس حوادث تهران تعقیب و گریز پلیس با قاچاقچی اخبار نیروی انتظامی (ناجا) اخبار تهران

شلیک دوتیر به قفسه سینه و پهلوی متهم فراری او را زمینگیر کرد. در همین هنگام یک خودرو پراید که در مسیر سرعت بزرگراه در حرکت بود به‌دلیل تاریکی شب ناگهان با خودرو پژو متهم فراری برخورد کرد و از آنجایی که سرعت خودرویش زیاد بود تصادف شدیدی در بزرگراه رخ داد و راننده پراید به علت شدت جراحاتی که دیده بود به بیمارستان انتقال داده شد.

مواد مخدر داخل خودرو ۲۰۶

پس‌ از مرگ مرد سابقه دار هنگام فرار، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. با حضور بازپرس جنایی و تیم تحقیق در محل حادثه جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد.از سویی در بازرسی از خودرو پژو ۲۰۶ متهم فراری، ۳۱ بسته شیشه، مقداری شیره تریاک، شمشیر و سه قمه کوچک کشف شد.

بازپرس جنایی دستور بررسی تخصصی این حادثه و همچنین این موضوع را که مأمور پلیس هنگام تیراندازی قوانین به‌کارگیری سلاح را رعایت کرده یا خیر صادر کرد.

منبع: روزنامه ایران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*