خانه / آخرین اخبار / معرفی ۱۵ شرکت آبلیموی غیراستاندارد

معرفی ۱۵ شرکت آبلیموی غیراستاندارد

رییس سازمان ملی استاندارد از توقیف ۱۵ برند آبلیموی غیراستاندارد در مهر امسال خبر داد و گفت: براساس مشاهده بازرسان استاندارد، آبلیموهای تولیدی با برندهای“هم‌نوش”، “رازقی”، “زیبنده”، “ترشمزه”، “سپنتا”، “بهینه‌نوش”، “هرمود”، “می‌گلی”، “خزر”، “ناجی”، “چینوت”، “شط”، “حاسب”، “دست‌چین” و یک برند دیگر، غیراستاندار شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، نیره پیروزبخت امروز در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی استاندارد با بیان این که تاکنون چهار بار استاندارد آبلیمو تغییر کرده و هربار سختگیرانه تر شده است، اظهار کرد: افرادی که می خواهند تخلف کنند پس از مدتی راه گریز از کنترل ها را پیدا می کنند و به همین دلیل ما مجبوریم که استاندارد ها را تغییر دهیم.

رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به طرح پژوهش اصالت سنجی مواد غذایی در این سازمان گفت: قصد داریم وارد روش های نوین اصالت سنجی شویم و دستگاه های مربوط به آن را پیدا کرده ایم که در این صورت دیگر امکان تخلف برای متخلفان ایجاد نمی شود.

پیروزبخت همچنین درباره اختلاف ایجاد شده بین سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت درباره کیفیت آب آشامیدنی دماوند اظهار کرد: من نمی خواهم وارد درگیری شوم و تاکنون نیز هماهنگی هایی با وزارت بهداشت در این مورد داشته ایم اما به طور کلی وزارت بهداشت مسئول تغذیه بهداشتی مردم و سازمان استاندارد مسئول استاندارد های مرتبط با این مواد است.

وی افزود: به موجب قانون استاندارد و تکلیفی که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی برعهده ما گذاشته اند، ناظر بر همه تولیدات داخلی هستیم؛ بنابراین وزارتخانه های اجرایی باید کار خود را انجام دهند و ما نیز نظارت کنیم؛ اگر مواردی از سوی وزارت بهداشت گفته شده نافی نظارت ما نیست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*