نمک ؛ راز جلوگیری از سکته مغزی و حمله قلبی

0

مصرف کمی نمک می‌تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، اما زیاده روی در مصرف نمک، می‌تواند بسیار خطرناک باشد، اکنون پژوهشگران دانشگاه استنفورد دریافته اند که کاهش مقادیر کمی نمک در رژیم غذایی می‌تواند اثراتی بزرگ روی سلامتی داشته باشد.

برای بسیاری، کاهش نمک در رژیم غذایی حتی می‌تواند تاثیری بزرگ بر کاهش فشار خون داشته باشد.

نمک مضرات نمک کنترل فشار خون فواید توقف مصرف نمک فشار خون عوارض فشار خون بالا سلامت نیوز سکته مغزی سکته قلبی درمان فشار خون درمان خانگی فشار خون بالا دانستنی سلامتی خواص نمک تنظیم فشار خون پیشگیری سکته مغزی پیشگیری از سکته قلبی بهترین مواد غذایی برای سلامت بدن افزایش سلامت قلب اخبار سلامت

تعداد زیادی از مطالعات در مورد کیفیت متفاوت مصرف سدیم و سلامتی، آونگ را به جلو و عقب چرخانده و مقررات را برای محدود کردن سدیم در اکثر غذا‌های تجاری آماده کرده است. برخی از افراد به توانایی سدیم در افزایش فشار خون حساس هستند، اما با توجه به میزان رایج فشار خون بالا و اجتناب از مصرف زیاد نمک، بسیاری از کارشناسان معتقدند که ایمن‌ترین روش، کاهش کلی سطح سدیم در بدن است.

بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی دارای فشار خون بالا هستند، اختلالی که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در آن‌ها افزایش می‌دهد و برای بسیاری از افراد با مصرف زیاد سدیم بدتر می‌شود. فقط افزایش چهار میلی متری فشار خون-مثلاً از ۱۳۰ به ۱۳۴ میلی متر جیوه-می تواند سلامت برخی از افراد را به خطر بیندازد و فشار خون کسانی که به نمک حساس هستند به میزان ۱۰ یا بیشتر میلی متر جیوه افزایش می‌یابد.

یک رژیم معمولی با نمک بالا در سال ۲۰۱۰، تیمی از دانشگاه استنفورد تخمین زدند

حدود ۳۵۰ میلی گرم سدیم در روز (کمتر از یک ششم قاشق چای خوری) فشار خون سیستولیک را تنها ۱.۲۵ میلی متر جیوه کاهش می‌دهد، اما از حدود یک میلیون سکته مغزی و حمله قلبی جلوگیری می‌کند.

منبع : انتخاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ