فورد با معرفی وانت کلاسیک دهه‌ی ۷۰ زیبایی‌شناسی خودروهای الکتریکی را دگرگون کرد

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین- وانت پیکاپ الکتریکی جدید «فورد» (Ford) که ظاهر خود را از مدل کلاسیک ۱۹۷۸ F-100 وام گرفته است، با نام «اف-۱۰۰ ایلومینیتور» (F-100 Eluminator) شناخته می‌شود و ۴۸۰ اسب بخار قدرت دارد.

اخبار خودرو

البته باید گفت که این مدل فقط یک طراحی مفهومی است و هم‌اکنون برای عرضه در نمایندگی‌ها دردسترس نیست. اما در هر صورت این خودرو نمونه‌ای از توجه به پیشرفت، یا به عبارت بهتر در این زمینه نگاه به گذشته، در زمینه‌ی جنبه‌های زیبایی شناختی در خودروهای الکتریکی است.

اخبار خودرو

«اریک سین» (Eric Cin) مدیر شخصی‌سازی محصولات و صدور مجوز کمپانی فورد گفت: مفهوم F-100 Eluminator نشانه‌ی حمایت ما از مشتریان است در حالی که آن‌ها به سمت تمام‌الکتریکی شدن حرکت می‌کنند و عملکرد با آلایندگی صفر را حتی برای خودروهای قدیمی ما می‌خواهند.»

اخبار خودرو

درون کاپوت مانند هر خودروی الکتریکی دیگری است.
Credit: Ford

شاید F-100 Eluminator بتواند با رنگ‌های شاخص‌تری هم معرفی شود زیرا رنگ خاکستری فعلی جذابیت کمی دارد. هرچند جذابیت واقعی در اینجا لذت بردن از ظاهر شیک و کلاسیک دهه‌ی ۷۰ میلادی است بدون اینکه هر بار که آن را استارت می‌زنید، نگران ایجاد آلایندگی و آسیب به لایه‌ی ازون باشید.

اخبار خودرو

درون خودرو هم با وجود شباهت به نسخه‌ی دهه‌ی ۱۹۷۰ از امکانات مدرن بهره می‌برد.
Credit: Ford

هم‌اکنون کسانی که کمی در مکانیک خودرو سررشته دارند و آماده‌ی ۳۹۰۰ دلار هزینه‌ی اضافه هم هستند، می‌توانند یک موتور Eluminator بخرند تا خودروی قدیمی خود را الکتریکی کنند اما برای داشتن یک خودروی الکتریکی نو با ظاهر کلاسیک، همچنان باید منتظر عرضه‌ی احتمالی این رندر جدید فورد بود.

  • تبدیل فورد برانکو کلاسیک به یک خودرو الکتریکی قدرتمند

اخبار خودرو

 خودروهای الکتریکی برای محیط زیست بسیار بهتر از خودروهای بنزینی و گازسوز قدیمی هستند اما اغلب این اتومبیل‌ها ظاهر آینده‌نگرانه‌ی دارند که می‌تواند برای همه جذاب نباشد؛ بنابراین باید امیدوار باشیم که طراحی مفهومی فورد F-100 Eluminator به گسترش مفهوم خودروهای الکتریکی کمک کند و همه را تشویق کند که به دور از سوخت‌های فسیلی سواری کنند.

عکس‌ها: فورد F-100 Eluminator
Credit: Ford

فورد با معرفی وانت کلاسیک دهه‌ی ۷۰ زیبایی‌شناسی خودروهای الکتریکی را دگرگون کرد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ