از کودکان مراقبت کنید تا در بزرگسالی دچار اختلالات روانی نشوند

0

از کودکان مراقبت کنید تا در بزرگسالی دچار اختلالات روانی نشوند

به نقل از وبگاه مِدیکال اِکسپرس (Medical Xpress)، پژوهش جدید محققان نشان می دهد افرادی که در کودکی مورد سوء استفاده قرار می گیرند یا به آن ها بی توجهی می شود، در بزرگسالی اختلالات متعدد روانی را تجربه می کنند.

محققان کالج دانشگاهی لندن در انگلیس به تازگی این پژوهش را انجام داده اند که در نوع خود، اولین است. آن ها در این پژوهش ۳۴ پژوهش نیمه تجربی و وضعیت بیش از ۵۴ هزار نفر را تجزیه و تحلیل کردند.

مرکز مشاوره خوب در تهران مراقبت از کودکان متخصص روانشناسی روانشناسی کودک دکتر روانشناس خوب دکتر روانشناس بالینی

محققان پی بردند بدرفتاری با کودکان بر طیفی از مشکلات سلامت روان، از جمله اختلالات درون‌دار (مانند افسردگی، اضطراب، خودآزاری و اقدام به خودکشی)، اختلالات برون‌دار (مانند سوء‌مصرف الکل و موادمخدر، اختلال کم‌توجهی‌بیش‌فعالی و مشکلات رفتاری) و روان‌پریشی تأثیر می‌گذارد.

محققان هرگونه سوءاستفاده فیزیکی، جنسی یا عاطفی یا بی‌توجهی قبل از سن ۱۸ سالگی را به‌عنوان بدرفتاری در دوران کودکی تعریف کردند. آن‌ها معتقدند پیشگیری از بدرفتاری با کودکان می‌تواند از ابتلای افراد به اختلالات روانی جلوگیری کند.

تأثیر این بدرفتاری‌ها بر سلامت روان، کم است؛ اما ممکن است پیامد‌های گسترده نامطلوبی داشته باشند که بیکاری، مشکلات جسمی و مرگ‌ومیر زودرس از جمله آن‌ها محسوب می‌شوند؛ به همین دلیل، مراقبت‌هایی که از این بدرفتاری‌ها جلوگیری می‌کنند نه تنها برای رفاه کودکان ضروری است، بلکه از رنج طولانی‌مدت افراد در نتیجه ابتلا به بیماری‌های روانی و همچنین هزینه‌های ناشی از آن‌ها جلوگیری می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ