خانه / آخرین اخبار / شرکت کیونت Qnet چیست؟ + نحوه کار و لیدرها

شرکت کیونت Qnet چیست؟ + نحوه کار و لیدرها

کیونت (به انگلیسی: QNET)، پیشتر شناخته شده با عنوان گلدکوئست، یکی از زیر مجموعه‌های شرکتی، به نام کیو آی (Qi)است. این شرکت در سال ۱۹۹۸ در هنگ کنگ تأسیس شد.  بنیان‌گذار آن نابغه کلاهرداری مالزیایی، ویجی اسواران، و مدیران آن عمدتاً از اهالی کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند. شرکت کیونت دارای بازاریابی چند سطحی بوده و در فروش محصولات متعدد فعال است.  این شرکت در برخی از کشورها مانند اندونزی، تاجیکستان، امارات متحده عربی، مالزی، فیلیپین، رواندا، سنگاپور، ویتنام، هند، الجزایر، بورکینوفاسو، ساحل عاج، گرجستان، اردن، قزاقستان، مراکش، میانمار و تونس نمایندگی‌ها یا دفاتری دارد.

  ویجی اسواراندر ۷ اکتبر ۱۹۶۵ به دنیا آمد، ‌این مالزیایی هندی‌تبار چند تابعیتی! در مالزی، هنگ کنگ، ‌سیدنی و لندن زندگی می‌کند و برای مدتی هم در صومعه‌ای در Umbria ی ایتالیا حضور یافته و به مدت ۳۳ روز، روزه سکوت می‌گیرد. ویجی در سال ۱۹۸۴ بعد از چندین بار شکست شغلی و اقتصادی در زمینه‌های بنایی در بلژیک، فروش انگور در فرانسه و رانندگی تاکسی در لندن، تحت دوره‌های آموزشی مؤسسه‌ای با موضوع روانشناسی و آنتولوژی قرار گرفت. ویجی از طریق این آموزش‌ها با سیستم‌های هرمی تحت عنوان بازاریابی شبکه‌ای آشنا می‌شود. این آموزش‌ها از طریق CIMA‌ در انگلستان انجام می‌شود. حضور اسواران در انگلستان تا سال ۱۹۸۶ ادامه می‌یابد. اما در مورد بخشی از زندگی وی در این دوران در انگلستان به هیچ اطلاعی در دست نیست، که این مسئله قابل تأمل و توجه است. ویجی اسواران از انگلستان به آمریکا سفر می‌کند و پس از آن برای اولین بار یک سیستم هرمی را در کشور فیلیپین راه‌اندازی می‌کند. این سیستم منجر به تشکیل شرکتی شد که امروز در ایران به عنوان QI شناخته می‌شود. شرکتی کهه عامل خروج ۸ میلیارد دلار سرمایه از کشور است. این نابغه‌ کلاهبرداری پس از جهش مالی قابل توجهی که به خاطر دریافت ۸ میلیارد دلار از ایرانیان به دست آورده، سعی در ارائه چهره‌ای علمی، خیّر و بشردوستانه در مجمع جهانی دارد. ویجی اسواران با استفاده از ثروت هنگفت و به تاراج رفته ایرانیان در مجمع خیریه بین‌المللی حضور یافته و با بذل و بخشش پول بادآورده حاصل دست رنج ایرانیان برای خود اعتبار کسب می‌کند، ویجی در مالزی به عنوان فردی خیّر و دوستدار بشر شهرت دارد.

این مرد مرموز (QI) در حال معرفی خود به عنوان یک چهره مدافع حقوق بشر است و در نشست‌های مختلف حضور یافته و خود را حامی مردم جا می‌زند. ویجی بعدها همسرش را به ریاست بنیاد خیریه بزرگی به نام پدرش منصوب کرد که این بنیاد به عنوان یک بنیاد بین‌المللی حقوق بشر فعال است. اسواران در سال ۲۰۰۷ برای مدتی هم تحت تعقیب اینترپل قرار می‌گیرد. اما بعدها مشخص می‌شود که بازداشت وی در مانیل کاملاً صوری و در حقیقت یک مانور حقوقی بوده است.ویجی بعد از بازداشت قاضی مانیلی را با ارتشاء مجاب به اعلام برائت درباره وی می‌کند. سپس حکم تبرئه آن دادگاه را توسط وکلای قدرتمند کوئست به تمامی نمایندگی‌های اینترپل ارسال می‌کند. مستندات آن شکایت و اتهاماتی در مورد پولشویی و کلاهبرداری در مورد دو شریک و همدست وی موجود است.

دادگاه‌های دیگری نیز در جاکارتا و هند در مورد اتهامات ویجی اسواران برگزار شد که هر بار به دلایل مشخصی از اعمال فشار و تهدید به سرانجام نرسید. ویجی اسواران در مانیل ۳هفته در زندان به سر برد و به مدت ۲ ماه در وضعیت زندان در منزل قرار داشت، وی پس از آزادی از زندان در مصاحبه‌ای ادعا می‌کند که تحت یک جریان هدایت یافته امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شده، بازداشت و ارتباطی با فعالیت‌های QI نداشته است. * گستاخی ویجی به خلیج فارس و سکوت ایرانیان هرمی «امروز در کنار ساحل زیبای خلیج‌العربی در دبی، منطقه جمیرا گرد هم آمدیم…» این سخنان کلاهبردار بزرگ هرمی‌هاست در جمعی که سران ایرانی کوئست حضور داشتند.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

فعالیت‌های این شرکت هم اکنون توسط دولت برخی از کشورها از جمله ایران به عنوان ترفند هرمی و غیر قانونی شناخته شده‌است. به نظر مراجع تقلید فعالیت در اینگونه شرکتها جایز نیست و حرام است.

نحوه کار

عضویّت در این شرکت با خریدن یک جنس شروع می‌شود و هرکس که بتواند دو نفر دیگر را وارد این تجارت (یا به اصطلاح: گلدکویست) کند مبلغی از طرف شرکت به عنوان پورسانت دریافت خواهد کرد.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

هر فرد با خرید یک محصول ۳ تا ۶ امتیازی به قیمت ۶ میلیون تومان وارد کار می شود

که در حقیقت محصولی در کار نیست بلکه این پول به عنوان پورسانت به بالاسری ها تعلق می گیرد

پول به ریال از فرد گرفته می شود سپس به حساب شرکت در دبی واریز می شود و سپس خرید فرد با ایکارد (Ecard) به دلار انجام می شود تا پول به هیچ عنوان قابل استرداد نباشد

لازم به ذکر است که فقط در شرکت های هرمی حق عضویت دریافت می شود در شرکت های بازاریابی شبکه ای حق عضویت دریافت نمی شود در صورتی که در شرکت های هرمی تنها با پرداخت مبلغ (خرید ) وارد چرخه می شوند

پلن کمپانی Qi بر اساس باینری است و هر فرد باید دو نفر دیگر را وارد کار کند و این چارت با افراد ساخته می شود نه محصول

این سیستم بر پایه انسانی است و هرکدام از این دایره ها را یک انسان پر میکند.

تعاریف لول های کاری:

۰-۰ صفرو صفر: فردی که خرید انجام داده و هنوز فروشی نداشته است.

۰-۱ صفر و یک: کسی که فرد اول خود را معرفی کرده

۱-۱ استیج: اولین تعادل کسی که دو نفر خود را به سیستم معرفی کرده است.

۲-۲ دودو: کسی که هر دو دایرکتش ۰-۱ هستند.

۳-۳ شرایط آفیسری: کسی که هر دو دایرکتش استیج زده اند

۴-۴ آفیسری:کسی که تعداد افراد مجموعه اش به ۸ نفر رسیده است و در دوطرف چارت خود ۴ نفر زیر مجموعه دارد.

پرزنتور: کسی که یکی از دایرکت هایش آفیسر باشد.

ساپورتر: کسی که هردو دایرکتش آفیسر باشند.

لیدر : کسی که دو دایرکتش ساپورتر باشند.

سقف اول: شخصی که سه هفته پیاپی سقف اول خرید کمپانی را بشکند هفته ای ۵ هزار دلار پورسانت خواهد گرفت.

سقف دوم: شخصی که سه هفته پیاپی سقف دوم خرید کمپانی را بشکند که هفته ای ۱۰هزار دلار پورسانت خواهد گرفت

سقف سوم: شخصی که سه هفته پیاپی سقف سوم خرید کمپانی را بشکند که هفته ای ۱۵هزار دلار پورسانت خواهد گرفت

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

شرکت دسیسه هرمی کوئست حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عضو دارد، که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر این تعداد عضو را ایرانیان تشکیل می‌دهند. شرکت کوئست طی سال‌های گذشته بیش از ۷ هزار میلیارد تومان ارز از کشور خارج کرده است.

اسامی ۲۶ نفر از لیدرهای اصلی کوئست که توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر و هم‌اکنون در زندان اوین هستند در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است، در مقابل نام هر یک از این افراد مبلغ کلاهبرداری‌شان درج شده است. قابل توجه اینکه در آمریکا اگر کسی ۱۰۰ دلار در شرکت هرمی سرمایه گذاری کند ۵ سال حبس در انتظار اوست.

این ۲۶ نفر بیش از ۴٫۱۰۶٫۰۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان کلاهبرداری انجام داده‌اند که اسامی آنان به شرح ذیل است:

۱- ع. بوشهری ۱٫۲۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲- ا. شکیبا ۴۶٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۳- م. عوض‌خانی ۶٫۳۲۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۴- ت. کرباسچی ۴۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۵- خانم ر.احمدی ۳٫۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۶- ف. حسنی ۳۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۷- ح. غفوریان ۶۷۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۸- ک. محمدی‌جهانی ۱۵۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۹- م. محمدی جهانی ۱۴۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۰- م. شاکری ۱۰۰٫۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۱- ر. غفرانی ۴۷۸٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۲- ج. شاملو ۲۶۸٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۳- م. ت. رستمیان ۸۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۴- ف. برجعلی‌لو ۶٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۵- س. نقدی‌فرد ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۶- خانم ک. ابراهیمی ۲۰٫۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۷- م. حسین‌فرد ۶٫۹۷۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۸- م. صفرپور ۳٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۱۹- ن. سبزی گلگین ۵٫۶۹۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۰- م. زینعلی ۱۷۰٫۷۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۱- ش. امیری ۳۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۲- م. عنقایی ۳۳٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۳- ش. امیری ۱۹۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۴- د. صداقت ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۵- ع. خوش‌رونسب ۱۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

۲۶- پ. علیار ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰ تومان

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی برای ضربه زدن به ایران از این شرکت‌های هرمی حمایت می‌کنند. شرکت‌های هرمی قادر نیستند در کشورهای اروپایی حتی یک عضو پذیرش کنند اما در کشورهای جهان سوم به عضوگیری گسترده روی آورده‌اند، سرور برخی از این شرکت‌ها از آمریکا پشتیبانی می‌شود و این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها برای فروپاشی اقتصاد کشورهای جهان سوم، مشارکت دارند.

طی ۴ سال اخیر ۷۹ درصد منابع درآمدی شرکت‌های هرمی دنیا با پول ایرانی‌ها بوده که از طریق صرافی‌های غیرمجاز و رابطان ایرانی از کشور خارج شده است.

به عنوان مثال، حسین غفوریان تاپ لیدر کوئست بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان ارز نیز به خارج از کشور منتقل کرده و ۵ میلیارد تومان نیز در این رابطه پورسانت دریافت کرده بود. غفوریان ۳۰۰ هزار نفر از جوانان شهرستانی را فریب داده و خسارات اقتصادی و فرهنگی جدی را به کشور تحمیل کرده است.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

پاتمن

روایتی از زندگی مرد اول کوئستی ها حاج حسین غفوریان
همشهری ماه در ویژه نامه نوروزی خود به شرح زندگی حسین غفوریان، یک بچه روستایی که مرد اول کوئستی‌های ایران شد و حالا حکم اعدام انتظارش را می‌کشد پرداخته است.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaranحاج حسین لقبی است که بچه‌های کوئست به او داده‌اند، او را بزرگ‌ترین لیدر کوئست در کشور و حتی خاورمیانه می‌دانند اسم حسین غفوریان آشنا‌ترین اسمی است که هر فردی که وارد کوئست می‌شود به گوشش می‌رسد و تمام اعضای کوئست عالیترین مقام را جایگاه حسین غفوریان می‌دانند.

حسین که برای خیلی‌ها یک اسطوره است ۳۱ ساله و متولد روستای پیرژن در اطراف مشهد است. از سال ۸۲ دانشجوی دانشگاه آزاد شد و به تهران آمد، جاه طلب بود و بلند پرواز، خیلی زود هم پیشرفت کرد و توانست جایگاه خود را در کوئست ارتقا دهد.

تز «پول و پتو» متعلق به او است؛ یعنی با یک پتو به تهران بیایید و پولدار شویدو بر همین اساس غفوریان از یک زندگی دانشجویی در خوابگاه دانشگاه آزاد با چرب زبانی و پشتکاری که داشت خیلی زود افزاد زیادی را به خود و شرکت جذب می‌کند.

غفوریان پس از آنکه توانست عده زیادی از افراد و به خصوص شهرستانی‌ها را به این شرکت جذب کند به عنوان یکی از مهره‌های اثر گذار کوئست در شهر تهران شناخته می‌شود. او به علت مشغله‌ای که برایش در شرکت کوئست به وجود آمده بود در ادامه تحصیل دچار مشکل می‌شود و تقریبا قید آن را می‌زند.

حسین برای جلب اعتماد افراد، شغل خود را طلا فروش عنوان می‌کند تا افرادی که جذب می‌شوند بر این باور باشند که درآمد کوئست به مراتب از یک طلافروشی در بازار تهران بهتر و بیشتر است وآنقدر در کار خود پیشرفت می‌کند که به عنوان یکی از مدیران ارشد کوئست در ایران شناخته می‌شود.

  • محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

غفوریان چنان در این سیستم پیشرفت می‌کند که تعداد افرادی که توسط او جذب شده‌اند از شمارش خارج می‌شود و به همین علت شرکت کوئست اورا بازنشسته اعلام می‌کند و در هفته حقوق چند ۱۰ میلیونی برایش در نظر می‌گیرند.

این همه ماجرا بود، چراکه شرکت کوئست از طریق حسین غفوریان و چند نفر دیگر توانسته بود ۷ هزار میلیارد تومان از ایران درآمد بدست آورد و این مبلغ را به صورت ارز از کشور خارج کند.

طبیعی بود که برای کوئستی‌های تازه وارد و به خصوص شهرستانی‌ها حسین غفوریان به یک الگو تدبل شود و روش‌های جذبی که از زبان حسین گفته می‌شد در تمامی جلسات مختلف کوئست از طریق فیلم نمایش داده می‌شد.

در این فیلم حسین غفوریان را از یک خانواده اصیل و حتی سطح بالا از نظر مالی معرفی می‌کنند که بدون تکیه به دارایی‌های پیشینش توانسته به موفقیت‌های بزرگ مالی در شرکت کوئست برسد.

به قول خودشان حساب همه چیز را کرده بودند، خط‌های موبایل بدون اسم، دفا‌تر متعدد و حتی نام‌های مستعار، شاید خود حسین غفوریان و خیلی از کوئستی‌ها هم متوجه شده بودند که حلقه محاصره در حال تنگ شدن است ولی افکار وهم آلود و شاید هم شیرینی پول‌ها و سرمایه‌های انباشته شده مانع از آن می‌شد که از راه رفته بازگردند.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

حاج حسین یا‌‌ همان بت هرمی‌ها در اوج فروریخت و شکست. غفوریان سال گذشته توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد، خیلی‌ها از او شکایت کرده‌اند و خیلی‌ها هم هنوز باور نکرده‌اند و با خود مرور می‌کنند همه ارتباطات خیالی با مقامات مختلف و القاب و وعده‌ها را غافل از آنکه همه‌اش حبابی بیش نبوده است.

شاید حسین غفوریان در روز‌های زندگی‌اش در شهرستان و خوابگاه دانشجویی ثروت میلیاردی را آرزو می‌دانست ولی از وقتی وارد کوئست شد آنقدر مغرور بود که خط پایانی را برای خود متصور نشود و به مسیر خود ادامه داد تا به نقطه آخر رسید؛ دادسرای جرایم رایانه‌ای و کوهی از پرونده‌های شکایت.

دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای خانه آخر تمام کوئستی‌ها است، هزاران شاکی و برگه‌های سفید شکایت که قرار است سیاه شوند، فرقی هم نمی‌کند شاکی یک کارگر باشد یا دانشجوی شهرستانی، خانواده‌ای که همه دار وندارشان را از دست داده‌اند و کارمندی که حتی شغلش را هم برای کوئست فدا کرده است.

در این دادسرا اکثر مراجعه کنندگان تنها نامی که با آن آشنا هستند حسین غفوریان است. خیلی‌ها فقط نامش را شنیده‌اند و تصویرش را دیده‌اند، بعضی‌ها هم از نزدیک با اور در ارتباط بوده‌اند ولی اصل موضوع این است که همه شاکی‌اند و حاج حسین را کلاهبردار می‌دانند.

حاج حسین حالا تنها است، بت کوئستی‌ها شکسته و از آن همه رویا فقط خاطره‌ای مانده و خیالی! جرمش سنگین است.

۱۹ سال زندان و ۵۰ میلیارد جریمه برای سلطان کوئست ایران حاج حسین غفوریان

حسین غفوریان تاپ لیدر کوئست معروف به حاج حسین، روزگاری سلطان کوئست ایران بود و برای خود برو بیایی داشت. حاج حسین برای تازه واردهای کوئست یک ویژن بود.

محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

حسین غفوریان نه تنها لیدر شرکت هرمی کوئست بود که در مقام یک نظریه پرداز روند فعالیت و اساس کار کوئست در ایران را متحول کرد و با ابتکار عجیب خود برای شهروندان تهرانی و بسیاری از ایرانیان مشکلاتی را فراهم آورد.
حسین غفوریان، اهل روستای پیرژن در اطراف مشهد است. از سال ۸۲ دانشجوی دانشگاه آزاد شد و به تهران آمد،  با ورود به شرکت هرمی کوئست خیلی زود پیشرفت کرد و توانست جایگاه خود را در کوئست ارتقا دهد. حاج حسین کوئست با ابتکار خود مرد اول کوئستی‌های ایران شد و بسیاری از سرشاخه‌های اصلی کوئست در ایران که قبل از  غفوریان فعالیت می کردند، ابتکار پول و پتوی او را اقدامی کثیف می خوانند. حاج حسین بزرگ‌ترین لیدر کوئست در ایران و حتی خاورمیانه بود و نامش برای کوئستی های مرد رویا و اعتبار بود.
وجود شرکت‌های هرمی در برخی کشورها نظیر کلمبیا پیامدهای امنیتی در پی داشت به طوری که در سال ۷۸ ۱۹ در این کشور سه میلیون نفر مغبون شدند و یک میلیارد دلار صدمه مستقیم به این کشور وارد شد و در نهایت آشوب‌های خیابانی پدید آمد و طی آن بانک‌ها و مراکز دولتی به آتش کشیده شده‌اند.

در آلبانی دو هزار نفر در پی آشوب‌های مردمی ناشی از اغتشاش فعالیت شرکت های هرمی کشته شدند و دولت و مجلس آن سقوط کرد. اتفاقاتی که در بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ میلادی در کشور آلبانی رخ داد ، رویدادی است که تجربه تلخ گسترش و رشد بی‎رویه و قارچ‌گونه طرح‌های بازاریابی هرمی را به نمایش می‌کشد.

بر اثر این اتفاق شورش‌هایی در نقاط مختلف آلبانی به وجود آمد و حدود دو هزار نفر در جریان درگیری و ناامنی‌های ناشی از فروپاشی طرح‌های هرمی کشته شدند. مجلس این کشور منحل و رییس‌جمهور آلبانی ناچار به استعفا شد.
حسین که برای خیلی‌ها یک اسطوره است ۳۱ ساله سن دارد و حالا باید ۱۹ سال از عمر خود را پشت میله‌های زندان بگذارند.
ابتکار «پول و پتو» حسین غفوریان؛ به این شرح است که  با یک پتو به تهران بیایید و پولدار شوید و بر همین اساس غفوریان از خوابگاه دانشگاه آزاد شروع به کار کرد و با چرب زبانی و پشتکاری که داشت خیلی زود افزاد زیادی را به خود و شرکت جذب می‌کند.
کوئست و درآمد هنگفتش که ناشی از کلاهبرداری از دانشجویان، جوانان بیکار و حتی افراد مسن بود باعث شد تا غفوریان قید تحصیل را بزند و با جذب تعداد بیشتری از افراد و به خصوص شهرستانی‌ها به عنوان یکی از مهره‌های معروف و مطرح کوئست در تهران شناخته شود.
حسین غفوریان آن قدر در کار خود پیشرفت کرد که تاپ لیدر کوئست معرفی شد و برای خود چنان جایگاهی را ساخته بود که تازه واردهای کوئست، ویژن خود را جایگاه حسین غفوریان عنوان می کردند. فعالیت او به حدی گسترش می یابد که  تعداد زیرشاخه‌هایش از شمارش خارج شده و توسط شرکت کوئست بازنشست می شود و هفته ای چندین میلیون تومان حقوق بازنشستگی دریافت می کرد.
حسین غفوریان با ابتکار پول و پتوی خود و با همکاری دیگر سرشاخه‌های شرکت کوئست ۷ هزار میلیارد تومان از ایران درآمد بدست آورد و این مبلغ را به صورت ارز از کشور خارج کند. فیلم‌های پرزنت حسین غفوریان در تمام آفیس‌های کوئست پخش می شد و نسخه موبایل آن نیز دست به دست می چرخید.
جمله معروف “هر کی موند و خواست رفت” متعلق به حسین غفوریان است. این جمله در تمام آفیس‌های کوئست نوشته شده و نقل می شد.
طبیعی بود که برای کوئستی‌های تازه وارد و به خصوص شهرستانی‌ها حسین غفوریان به یک الگو تدبل شود و روش‌های جذبی که از زبان حسین گفته می‌شد در تمامی جلسات مختلف کوئست از طریق فیلم نمایش داده می‌شد.
حسین غفوریان پیش از این در گفت‌وگویی با خبرنگار ما گفته بود: نمی‌دانم به چه جرمی دستگیر شده‌ام. سال ۸۳ به مدت ۱۰ ماه عضو شرکت کوئست بودم و بعد بنا به دلایلی کار را کنار گذاشتم. کوئست، کارش کلاهبرداری بود. به همین دلیل حدود دو سه ماهی طول کشید تا عضو شوم، سال ۸۳ دوستانم مرا به دفتری در خیابان میرداماد بردند و یکسری کاتالوگ به من نشان دادند و از من خواستند تا عضو شوم، اما دو سه ماهی طول کشید تا قبول کنم اما خریدی نکردم و فقط عضو شدم.
وقتی خبر دستگیری حاج حسین منتشر شد کوئستی‌‌ها باورشان نمی شد که بت بزرگ کوئست در ایران فرو ریخته و آن همه نمایش ساختگی و پورسانت‌‌های چندین میلیونی سرابی بیش نبود.
خط پایان کلاهبرداری کوئست در ایران با اعلام حکم تاپ لیدر و مبتکرش بر همه اعیان شد، ثروت بادآورده و نامشروع کوئست که یک شبه به دست امده بود، جوانی حاج حسین غفوریان را به باد داد و او بهترین سالهای زندگیش را باید پشت میله‌های زندان بگذراند.
دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای نقطه پایان تمام کوئستی‌ها است، در راهروهای این دادسرا مالباختگان کوئست پیگیری شکایت شان هستند، همه شاکی‌اند و حاج حسین را کلاهبردار می‌دانند.
حسین غفوریان مبتکر «پول و پتو» و ایجاد آفیس در شرکت هرمی کوئست است، در این ابتکار جوانان بیکار شهرستانی به بهانه استخدام به تهران دعوت می‌شدند و به‎ازای این دعوت به کار فرد باید چند میلیون تومان پول و پتو برای خوابیدن تهیه می‌کردند و منتظر می شدند تا انرژی کیهان و فعالیت کلاهبردارانه سایر اعضا به نتیجه برسد.
محصولات کیونت لیدر هرمی شرکت های هرمی شرکت گلدکوئیست پاتمن کیست بیوگرافی ویجی اسواران بیوگرافی حسین غفوریان اسامی سران گلدکوئست ایران Vijay Eswaran

غفوریان نه تنها لیدر شرکت هرمی کوئست بود که در مقام یک نظریه‌پرداز روند فعالیت و اساس کار کوئست در ایران را متحول کرد و با ابتکار عجیب خود برای شهروندان تهرانی و بسیاری از ایرانیان مشکلاتی را فراهم آورد.
با اجرای تز پول و پتو قیمت اجاره بها در مناطق غربی تهران بالا رفت و سرآفیس‌های کوئست برای درآمد بیشتر و جذب تعداد بیشتری از جوانان اقدام به اجاره واحدهای تجاری و مسکونی با چندین برابر قیمت واقعی شدند.
حاج حسین جرمش سنگین بود و برخی کارشناسان قضایی با توجه به حجم اقدامات و سنگینی پرونده معتقد بودند جرمی حاج حسین به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور است و مجازات آن هم اعدام است. اما هفته گذشته حکم تاپ لیدر کوئست اعلام شد.
علی تقوی مدیرکل مبارزه با شرکت‌های هرمی وزارت اطلاعات اعلام کرده است: حسین غفوریان از سرشاخه‌های اصلی شرکت کوئست در کشور دستگیر و در دستگاه قضایی به ۱۹ سال حبس و استرداد ۳میلیون و ۷۴۵ هزار دلار که از طریق نامشروع تحصیل کرده بود، محکوم شد.
پایان تلخ قصه کوئست برای حاج حسین می تواند عبرتی برای سایرین باشد.

۲ دیدگاه

  1. خوب چرا جلوی این کلاه برداراو نمی گیرن تا بیشتر از این جوانانو سمت این کار بکشن خیلی نامردن خدا وکیلی یه عده افراد دهاتی بدبختو تو این کار میارن که به نون شبشونم محتاجن خدا شرشون کم کنه. واقعا ما ایرانیا چقدر بدبختیم که با این همه هشدار بازم تو دام این افراد میفتیم

    (0)(0)
  2. اگه واقعاغیر قانونیه پس چرا من توش بودم ولی هیچی نشد چرا پلیس اقدامی نمیکنه

    (0)(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*