خانه / بورس و سهام / صنایع کوچک همچنان در رأس پربازده ترین سهم ها

صنایع کوچک همچنان در رأس پربازده ترین سهم ها

بعد از آن صنایع انتشار و چاپ و نیز زراعت به ترتیب بازدهی مثبت بیش از 10 و 8 درصدی را کسب کردند و در جایگاه های بعدی از نظر پربازده ترین صنایع قرار گرفتند. سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدهی مثبت 244.5 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد و بدین نحو به عنوان پربازده ترین سهام بورس طی هفته جاری مطرح شد.
معاملات تالار شیشه ای طی هفته جاری در حالی پایان پذیرفت که شاخص کل با بازدهی مثبت یک درصدی از 75 هزار و 868 واحد در ابتدای این هفته به رقم 76 هزار و 932 واحد طی آخرین روز معاملاتی هفته جاری رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، صنعت حمل و نقل انبارداری و ارتباطات بازدهی مثبت 43.94 درصدی را طی معاملات هفته جاری به دست آورد و بدین ترتیب عنوان پربازده ترین صنعت را از میان صنایع مختلف از آن خود کرد.

بعد از آن صنایع انتشار و چاپ و نیز زراعت به ترتیب بازدهی مثبت بیش از 10 و 8 درصدی را کسب کردند و در جایگاه های بعدی از نظر پربازده ترین صنایع قرار گرفتند.

این در حالی است که گروه محصولات چوبی با کسب بازدهی منفی 6.61 درصدی به عنوان کم بازده ترین صنعت از میان سایر صنایع شناخته شد. در پی آن صنعت ابزار پزشکی با بازدهی منفی بیش از چهار درصدی شرکت زیرمجموعه خود یعنی شرکت کنتورسازی ایران و نیز گروه مبلمان با بازدهی منفی بیش از سه درصدی به ترتیب رتبه های دوم و سوم کم بازده ترین صنایع را به خود اختصاص دادند.

براساس این گزارش سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدهی مثبت 244.5 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد و بدین نحو به عنوان پربازده ترین سهام بورس طی هفته جاری مطرح شد.

پس از آن سهام شرکت های ماشین سازی اراک و آینده سازان بهشت پارس به ترتیب بازدهی مثبت بیش از 29 و 26 درصدی را کسب کردند و مقام های دوم و سوم از نظر پربازده ترین سهام بورس را از آن خود کردند.

اما در مقابل شرکت پتروشیمی کازرون با تحقق بازدهی منفی 20.75 درصدی طی هفته جاری، سهامداران خود را از کسب بازدهی مثبت بی نصیب گذاشت و عنوان کم بازده ترین سهم را به خود اختصاص داد.

براساس اطلاعات موجود بالاترین رتبه نقدشوندگی به سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بانک صادرات ایران و نیز شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین اعطا شد و در مقابل آن شرکت های سیمان دشتستان، آهنگری تراکتور و معدنی دماوند در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر نقدشوندگی قرار گرفتند.

در مجموع بورس در حالی به معاملات این هفته خود خاتمه داد که بازدهی مثبت دستاورد 225 نماد بود و دو نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و مابقی نمادها یعنی 130 نماد بازدهی منفی را رقم زدند.

در پایان این گزارش می افزاید، 111 هزار و 136 کد معاملاتی با جابه جایی چهار میلیارد و 124 میلیون سهم طی 548 هزار و 875 دفعه معامله، حجم معاملاتی به ارزش 19 هزار و 960 میلیارد ریال را رقم زدند و در میان تمام شرکت های فعال معاملات هفته مذکور، سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با جابه جایی 353 میلیون و 795 سهم به عنوان پرگردش ترین سهم بازار و سهام شرکت سیمان دشتستان به عنوان کم گردش ترین سهم بازار برگزیده شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*