خانه / آخرین اخبار / درآمد ۱۳ میلیاردی آموزش و پرورش در نوروز ۹۵

درآمد ۱۳ میلیاردی آموزش و پرورش در نوروز ۹۵

معاون توسعه مدیریت وزارت آموزش‌وپرورش از درآمد ۱۳ میلیاردی این وزارتخانه از اجاره کلاس‌های درس به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: هیچ مبلغی برای اجاره کلاس‌های درس در قیمت‌های شبی ۲۵ و ۱۲ تومان نباید به صورت دستی پرداخت می‌شد که در این صورت تخلف است.
سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش در نشست خبری ستاد مرکز هماهنگی و خدمات سفر نوروز ۹۵ با تشریح اجاره ۱۰۵ هزار کلاس درس در ۱۱ هزار مدرسه اظهار داشت: این کلاس‌های مدارس در ۴ نوع سرویس از جمله کلاس‌های ویژه، کلاسهای الف، کلاس‌های نوع G و B تفکیک شده بودند و مسافران در آنها اقامت کردند.
وی با اشاره به اینکه در کلاس‌های ویژه و کلاس‌های الف، امکانات رفاهی از جمله تلویزیون و یخچال وجود داشت، افزود: کلاس‌های نوع G نیز در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گرفت که امکانات کمتری داشتند و مبلغ آن شبی ۱۲ هزار تومان بود.
معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش دارای ۲۰۰ مرکز رفاهی و میهمانسرا با ۲۴ هزار تخت است، گفت: اردوگاه‌ها و پردیس‌های این وزارتخانه نیز در ایام نوروز برای فرهنگیان مورد استفاده قرار گرفت.
بطحایی ادامه داد: در این مدت ۲۵ هزار نفر از همکارانمان در آموزش و پرورش به عنوان عوامل اجرایی به حدود ۱۳ میلیون «نفر روز» خدمت کردند که شامل ۵ میلیون نفر و یک میلیون خانوار بودند که در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافتند.
به گزارش تسنیم، وی یکی از خدمات اقامتی آموزش و پرورش به فرهنگیان برای اسکان در کلاس‌های درس را پوشش بیمه حوادث عنوان کرد و گفت: تمام پذیرش‌ها برای اسکان نیز از طریق پورت و سامانه مربوطه صورت می‌پذیرفت.
معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش درباره میزان درآمدهای این وزارتخانه در ایام نوروز توضیح داد: هزینه کلاس‌های ویژه هر شب ۲۵ هزار تومان و کلاس‌های G بالغ بر ۱۲ هزار تومان بود، تمام هزینه‌ها نیز به خزانه واریز می‌شود که در مجموع بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال میزان دریافتی و اجاره این کلاس‌های درس بوده است، کما اینکه افزایش تعرفه‌ای نداشتیم و همین مقدار اعتبار نیز خودمان برای هزینه‌های جاری می‌کنیم.
بطحایی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر اضافه پرداخت و دریافتی بیش از تعرفه برای اجاره این کلاس‌های درس از مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: قیمت کلاس‌ها برای هر شب مشخص بود و به هیچ عنوان افراد نباید به سرایدار و هر کس دیگر پول پرداخت می‌کردند زیرا تمام مبالغ از طریق پورت واریز و به خزانه ریخته می‌شود، بنابر این اگر چنین گزارشاتی وجود داشته باشد تخلف و به آنها رسیدگی خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*