خانه / بورس و سهام / قیمت سهام “غاذر” حبابی است

قیمت سهام “غاذر” حبابی است

یکی از مدیران مسئول شرکت کشت و صنعت پیاذر طی تماس تلفنی با سایت خبری بورس نیوز روند صعودی قیمت سهام “غاذر” را حبابی دانست و این حرکت مثبت را ناشی از اخبار و گمانه زنی های غلط منتشر شده در بازار و سایت های خبری مختلف و نیز حضور عده ای سفته باز در روند معاملات این سهم برشمرد.

رییس هیأت مدیره شرکت کشت و صنعت پیاذر به خبرنگار ما گفت: اگرچه نامه شفاف سازی در خصوص وضعیت سودآوری “غاذر” و روند قیمتی آن به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه و روی سامانه کدال نیز منتشر شده است. اما با این حال پس از سپری شدن سه روز روند نزولی قیمتی، بار دیگر طی روز جاری شاهد روند صعودی قیمت این سهم و تشکیل صف خریداران هستیم. از این رو لازم به نظر می رسد جهت جلوگیری از زیان سهامداران خرد، باردیگر به اطلاع برسانیم که هیچ تغییر خاصی در وضعیت سودآوری “غاذر” که موجب تعدیل مثبت سود برآوردی آن شود، رخ نداده است.

قلی پور در ادامه به افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه مورد نیاز اشاره کرد و ابراز داشت: قیمت خرید مواد مصرفی مورد نیاز در حالی طی سال جاری با افزایش قابل توجه همراه شد که نرخ فروش محصولات توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کنترل می شود و امکان افزایش قیمت فروش برای شرکت وجود ندارد.

وی به تلاش این شرکت جهت تحقق سود برآوردی تا پایان سال مالی جاری اشاره کرد و گفت: روند تولید محصولات به دلیل مشکلات موجود در زمینه تأمین مواد اولیه مورد نیاز آن چندان مناسب پیش نمی رود. چراکه تولید برخی محصولات همچون آب پنیر به دلیل عدم عرضه مواد مصرفی مورد نیاز آن توسط شرکت تولیدکننده، دچار وقفه می شود.

در پایان این گزارش می افزاید، روند صعودی قیمت سهام “غاذر” از تاریخ ششم آبان ماه جاری آغاز شده و از قیمت 4210 ریال به 5744 ریال در روز جاری رسیده، به گونه ای که بازدهی مثبت 36 درصدی را طی 16 روز معاملاتی عاید سهامداران خود کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*