خانه / بورس و سهام / افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس به 350 هزار بشکه در روز

افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس به 350 هزار بشکه در روز

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: پالایشگاه‌ها نهادهایی عمومی و سرمایه ملی است و وظیفه داریم علاوه بر حفظ جان نیروهای انسانی تاسیسات را به بهترین شکل حفظ و صیانت کنیم.

ایسنا )، هاشم نامور در هجدهمین نشست تخصصی ایمنی شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کشور در شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: هدف از رعایت الزامات ایمنی نخست حفظ نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان و همچنین راهبری صحیح تاسیسات است.

وی گفت: طبیعت صنایع ایجاد آلایندگی و مخاطرات ایمنی است و وظیفه و رسالت ما کنترل و پیش گیری از حوادث است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در جمع روسا و کارشناسان ایمنی شرکتهای زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور گفت: در پالایشگاه نفت بندرعباس به منظور کنترل آلاینده ها با پایشهای منظم و اصلاح فرآیندهای عملیاتی موفق به کاهش انتشار آلاینده ها به کمتر از حد استاندارد شده ایم.

نامورافزود: در سال گذشته با اجرای یک طرح موفق و مبتکرانه و بدون هیچگونه سرمایه گذاری و تنها با تغییر در فرآیند پالایش و اصلاح اشکالات طراحی، 30 هزار بشکه به ظرفیت پالایش این شرکت افزوده شد و ظرفیت پالایشی پالایشگاه نفت بندرعباس از 320 هزار بشکه به 350 هزار بشکه در روز رسید.

وی گفت: اجرای این طرح در کنار دستاوردهای عملیاتی موجب کاهش مصرف انرژی و حداکثر استفاده از انرژی موجود و همچنین کاهش انتشار آلاینده ها در هوا به میزان 85 هزار تن در سال شد.

مدیر عامل “شبندر” تاکید کرد: ایمنی جزء جدانشدنی از کار و یک فرهنگ است و اجرای آن مانع از کار نیست بلکه کیفیت را افزایش می دهد و همه افراد باید به این بلوغ فکری برسند که الزامات HSE را به صورت خودجوش رعایت کنند.

نامور با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از علل اصلی بروز حوادث خطای انسانی است افزود: پالایشگاه یک محیط حساس عملیاتی است و در این محیط حق اشتباه وجود ندارد زیرا اولین اشتباه آخرین اشتباه است.

وی گفت: باید از تجربه‌های موجود برای ایجاد محیطی امن استفاده شود و نباید اجازه داد کاری با هر درجه از اهمیت به شکلی ناایمن که نتیجه ای جز حادثه نخواهد داشت، صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، هجدهمین نشست تخصصی ایمنی شرکتهای زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در شرکت پالایش نفت بندرعباس با هدف توسعه و پیشرفت HSE ، انتقال تجربه و استفاده از نظرهای کارشناسی ، بررسی علل حوادث ایجاد شده و پیشگیری از حوادث مشابه برگزار شد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال 91 موفق به کسب رتبه دوم رعایت الزامات ایمنی در بین شرکتهای زیرمجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*