خانه / بورس و سهام / شرکت “لبنیات کالبر” و تأثیر افزایش نرخ محصولات بر سود شرکت در گزارش 9 ماهه

شرکت “لبنیات کالبر” و تأثیر افزایش نرخ محصولات بر سود شرکت در گزارش 9 ماهه

ساتین : براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، شرکت “غالبر” ، درآمد هر سهم را برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 159 ریال برآورد کرده است. این در حالی است که براساس عملکرد واقعی 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال 92، با زیان 13 ریالی مواجه بوده است.

در همین راستا، باقری، مدیر مالی شرکت لبنیات کالبر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: در گزارش 9 ماهه از پتانسیل پوشش بودجه برآوردی برخوردار هستیم. در گزارش مذکور فروش پیش بینی در بودجه از نظر ریالی افزایش یافته اما از نظر مقدار تولید توانستیم میزان برآورد شده را محقق سازیم.

باقری تصریح کرد: با توجه به اینکه اتحادیه در نیمه اول سال، مجوز افزایش قیمت محصولات را صادر نمی کند. بنابراین سود ناشی از افزایش قیمت ها در شش ماهه ابتدایی سال لحاظ نمی شود. لازم به ذکر است “غالبر” به دلیل کسب مجوز افزایش قیمت ها از مرداد ماه سال جاری در گزارش 9 ماهه توانسته فروش برآوردی را از نظر ریالی افزایش دهد.

وی افزود: به نظر می رسد که وضعیت شرکت در آینده رو به رشد باشد. همچنین شرکت در حال حاضر به جز طرح توسعه “شرکت آرپی نصر خمین” که تا پایان امسال به ظرفیت حداکثری می رسد، طرح توسعه دیگری در دست اجرا ندارد و دراین راستا برنامه ای جهت افزایش سرمایه نیز نخواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*