خانه / بورس و سهام / نوسان جزو ذات بورس است / سرمایه‌گذاران، هیجانی خرید و فروش نکنند

نوسان جزو ذات بورس است / سرمایه‌گذاران، هیجانی خرید و فروش نکنند

به گزارش ساتین : رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سرمایه گذاران در روزهای کاهش شاخص باید مراقب باشند با هیجان نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نکنند و با دید بلند مدت به بازار سرمایه نگاه کنند و نوسانات را ملاک تصمیم گیری خود قرار ندهند.

علی صالح آبادی صبح امروز در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد در خصوص نوسانات این روزهای بازار سرمایه گفت: نوسان جزو ذات بورس است و نمی شود انتظار داشت شاخص همیشه روند صعودی داشته باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که از ابتدای امسال تا دیروز شاخص بورس 119 درصد رشد داشته است، افزود: سرمایه گذاران در روزهای کاهش شاخص باید مراقب باشند با هیجان نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نکنند و با دید بلند مدت به بازار سرمایه نگاه کنند و نوسانات را ملاک تصمیم گیری خود قرار ندهند.

وی در خصوص برنامه های سازمان بورس برای کنترل کاهش شاخص گفت: ابزارهای لاز م برای پوشش ریسک در بازار تدارک دیده شده است و حمایت های لازم از بازار صورت خواهد گرفت.

صالح آبادی با اشاره به این که بنگاههای حاضر در بورس اوراق بهادار از شرکتهای خوب و سودده هستند تصریح کرد: افزایش نرخ ارز در سال گذشته ارزش جایگزینی دارایی‌های شرکتها را بالا برد و باعث سودآوری سهام شرکتها در بورس شد. بعلاوه این که افت بازارهای مواری از جمله طلا، ارز، سکه و مسکن باعث هجوم سرمایه به بورس شدو همه فعالان اقتصادی می‌توانند در بازار سهام برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی‌ها نیز گفت: قیمت مواد اولیه پتروشیمی مدنظر نمایندگان و دولت است تا طوری تعیین شود که ضمن تشویق سرمایه گذاری ها، سودآروی ها نیز بیشتر شود.
وی در ادامه به سهامداران تازه وارد توصیه کرد: سبد بهینه سهام شامل سهام چندین شرکت است که به طور میانگین ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد و سرمایه‌گذاران جدید سبد بهینه ‌سهام را انتخاب یا از خدمات صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند.

 خبرگزاری تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*