خانه / بورس و سهام / سرمایه گذار سخنران نمی خواهد، تدبیر می خواهد

سرمایه گذار سخنران نمی خواهد، تدبیر می خواهد

ساتین : شورای عالی بورس بالاترین رکن بازار اوراق بهادار است که تصویب سیاست های کلان آن بازار را بر عهده دارد که اعضای آن متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی – وزیر بازرگانی – رییس کل بانک مرکزی – رؤسای اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن ایران به همراه سایر اعضا هشت گانه می باشد که ریاست شورا به وزیر امور اقتصادی و دارایی محول شده است.

با توجه به وضعیت این روزهای بازار سرمایه و افت نسبتاً شدید شاخص کل و ریزش های ادامه دار بر آن شدیم تا ببینیم آیا شورای عالی بورس پیرو وظایف خود که اصلی ترین آن اتخاذ تدابیر لازم جهت ساماندهی و توسعه بازار اوراق بهادار و اعمال نظارت دقیق و عالیه بر اجرای این قانون است چه عملکردی داشته است.

به گزارش بورس نیوز به نظر می رسد اعضای این شورا در این شرایط پر ابهام تصمیمی برای ساماندهی به این اوضاع ندارند چه بسا شاید اصولاً اعتقادی به وجود شرایط سخت امروز نداشته باشند به طوریکه تاکنون این شورا جلسه ای برای ساماندهی این شرایط برگزار نکرده است.

براساس قانون بورس در ایران شورای عالی بورس وظیفه بسیار مهم و حساسی جهت تعیین سیاست ها و خط مشی بازار اوراق بهادار برعهده دارد.

بنابراین انتظار فعالان بازار سرمایه از شورایی با این شرح وظایف این است که با برگزاری جلسات منظم تدابیر لازم جهت نظارت کافی بر بورس بگیرند.

به عبارت دیگر انتظار این است که شورای عالی بورس با تدابیر ویژه به طور منظم و بدون تأخیر اقدام به برگزاری نشست های لازم جهت جلوگیری از ضرر و زیان بخش خصوصی و سایر سرمایه گذاران کنند و صرفاً به گفتن جملات امیدوار کننده بسنده نکنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*