خانه / آخرین اخبار / شرط‌ پرداخت و واریز سود سهام عدالت چیست؟

شرط‌ پرداخت و واریز سود سهام عدالت چیست؟

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: سود سهام عدالت فقط به مشمولانی که شماره شبای حساب بانکی داده باشند، تعلق می‌گیرد.

میرعلی اشرف پوری‌حسینی گفت: سود مشمولانی که شماره شبا نداده‌اند محفوظ است و پس از ورود شماره شبا به سامانه سهام عدالت، سود این سهام به حسابشان واریز می‌شود. پوری‌حسینی با اشاره به اینکه ۱۷میلیون از مشمولان سهام عدالت کد شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند، گفت:

به گزارش همشهری، ثبت نشدن کد شبا موجب تأخیر در واریز نخستین مرحله از سود سهام عدالت به‌حساب آنها می‌شود. رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: در شهریور‌ماه سود سهام عدالت را به‌حساب مشمولان واریز می‌کنیم و کسانی که شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند این سود را دریافت نخواهند کرد و در این زمینه جای گلایه‌ای باقی نخواهد ماند.

۳۰میلیون نفر
او با اعلام اینکه تا‌کنون حدود ۳۰میلیون نفر از مشمولان، شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند، یادآور شد: از این تعداد حدود ۲۷میلیون شماره شبا مورد تأیید قرار گرفته است و اگر امکان واریز سود این سهام را در شهریور‌ماه داشته باشیم تنها برای مشمولانی سود سهام واریز می‌شود که شماره شبای حساب خود را در این سامانه ثبت کرده باشند و شماره شبای آنها تأیید شده باشد.

سود بقیه محفوظ است
پوری‌حسینی در پاسخ به این پرسش که سود سهام عدالت افرادی که شماره شبای آنها در سامانه سهام عدالت ثبت نشده است به آنها تعلق خواهد گرفت یا نه، گفت: سود سهام عدالت این دسته از مشمولان محفوظ خواهد بود و هر زمان که مشمولان شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند این سود را دریافت خواهند کرد. او با بیان اینکه سود سهام عدالت هر فرد بسته به میزان اقساط تسویه‌شده است، گفت: هر فردی به‌اندازه سهام خود از این سود بهره‌مند خواهد شد و اگر مشمولی کد شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت نکرده باشد، سازمان خصوصی‌سازی منتظر می‌ماند تا این دسته از مشمولان نیز شماره شبای خود را وارد سامانه کنند و پس از آن سود را به‌حساب آنها واریز خواهد کرد.

واریز سود سهام عدالت کمتر از یک‌ماه دیگر
در بهمن‌ماه سال گذشته از سامانه سهام عدالت رونمایی شد و تا به امروز از میان ۴۹میلیون مشمول سهام عدالت، ۳۰میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه ارائه کرده‌اند. مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور‌ماه فرصت دارند تا به ورود شماره شبای خود در سامانه به نشانیwww.samanese.ir اقدام کرده و سود خود را دریافت کنند. همچنین افرادی که در این ظرف زمانی شماره شبای خود را به سامانه ارائه ندهند در سری اول شامل دریافت سود نخواهند شد،

ولی سود سهام این افراد به‌صورت امانت نزد سازمان خصوصی‌سازی باقی خواهد ماند. البته چند هفته‌ای بود که در روند تأیید شماره‌حساب‌ها وقفه افتاده بود ولی از هفته پیش با ازسرگیری روند بررسی صحت شماره حساب مشمولان سهام عدالت، به‌زودی شماره شبای مشمولانی که شماره حساب آنها هنوز به تأیید نرسیده، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورت تأیید نشدن شماره شبا، سازمان خصوصی‌سازی این موضوع را از طریق پیامک به مشمولان اطلاع خواهد داد تا این افراد در نخستین فرصت شماره شبای صحیح خود را دریافت و دوباره ارائه کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*