خانه / استخدام و بازار کار / گرانی حق‌الزحمه کاریابی‌ها به سال ۹۳ موکول شد + لیست قیمت

گرانی حق‌الزحمه کاریابی‌ها به سال ۹۳ موکول شد + لیست قیمت

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی‌های کشور با اشاره به اینکه پیشنهادات خود را برای افزایش حق الزحمه ارائه کردیم گفت: افزایش حق الزحمه به سال آینده موکول شد چرا که واگذاری امور به کاریابی‌ها در برنامه وزارت کار است.

 بابک هاشمی پور در گفت‌وگو با  تسنیم، درباره افزایش حق الزحمه کاریابی‌ها در اسفند ماه گفت: ما پیشنهادات خود را ارائه کردیم اما وزارت کار موافقت نکرد.

وی ادامه داد: معاونت اشتغال اعلام کرد که کاریابی‌ها تا یک ماه آینده هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشند و این افزایش قیمت را به سال 93 کنند، در ازای آن قول دادند، مقدرات صنفی و برخی امور اجرایی به کاریابی‌ها واگذار شود.

هاشمی پور تاکید کرد: در صورتی که کاریابی‌ها حق الزحمه را تا یک ماه آینده افزایش ندهند، بیمه بیکاری، تشکیل پرونده حق اختلاف، اجرای ماده 87 قانون کار،تشکیل پرونده مشاغل سخت و زیان آور به کاریابی‌ها واگذار خواهد شد.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کاریابی‌های کشور افزود: در حال حاضر اجرای ماده 87 قانون کار به عهده وزارت کار است و قرار بود اجرای  این کار به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شود، در صورتی که معاونت اشتغال با ارسال نامه‌‌ای مانع از اجرای این کار گردید و مقرر شد به دفاتر پیشخوان واگذار نشود.

وی تاکید کرد: مطابق هر سال هیئت ماده 7وزارتی در خصوص بررسی افزایش متناسب حق الزحمه ثبت نام، مشاوره شغلی و بکارگماری دفاتر کاریابی‌ برای سال 93،  پیشنهاد اعضای کانون برای تغییرات حق الزحمه ارائه شد اما با آن موافقت نشد.

هاشمی پور گفت:مشاوره شغلی عمومی به میزان 10 هزار تومان‌در راستای هدایت شغلی مطلوب ، ثبت نام کارجو به میزان 8 هزار تومان برای ثبت نام در دفتر کاریابی‌ها، مشاوره شغلی تخصصی به میزان 30هزار تومان به ازای هر نیم ساعت مشاوره به سفارش و درخواست از جمله پیشنهادات کانون بود که با فعلا با آن موافقت نشده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*