خانه / بورس و سهام / معرفی محصولات جدید “خشرق” به بازار

معرفی محصولات جدید “خشرق” به بازار

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت الکتریک خودرو شرق برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 160 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 155 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال آینده به میزان 3 درصد نسبت به سال جاری افزایش داشته است.

در همین راستا، خسروی، مدیر حسابداری مدیریت شرکت الکتریک خودرو شرق در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به نظر می رسد وضعیت خودروسازان در سال 93 با چشم انداز مثبتی رو به رو شود.

خسروی تصریح کرد: با توجه به گزارش مالی شرکت سایپا که توانسته ضمن پوشش زیان سال 92 خود، سودی نیز طی سال 93 کسب کند و همچنین با توجه به اینکه قطعه سازان متأثر از عملکرد خودرو سازان هستند در نتیجه این گزارشات مالی مثبت، سیگنال مناسب و مثبتی برای بازار و قطعه سازان می باشد.

مدیر حسابداری مدیریت “خشرق” بیان کرد: عملکرد شرکت الکتریک خودرو شرق را از حیث فروش در سال 93 محتاطانه در نظر گرفتیم و چنانچه شرایط فروش “خشرق” مناسب باشد و سهم بازار ما حفظ شود قطعاً از محل فروش در سال آینده تعدیل مثبتی را خواهیم داشت. همچنین بحث بهای تمام شده مرتبط با نرخ ارز می باشد و چنانچه نرخ ارز در سال 93 به نرخ دولتی نزدیک شود، قطعاً بهای تمام شده “خشرق” نیز کاهش می یابد. علت کاهش بهای تمام شده در شرایط مذکور این است که “خشرق” تمامی ارز خود را از طریق صرافی تهیه می کند.

خسروی عنوان کرد: مواد اولیه “خشرق” از چندین شرکت خارجی تأمین می شود لذا در شرایط تحریم، مواد اولیه را از سایر منابع دیگر با هزینه بالاتری باید تأمین می کردیم و در نتیجه بهای تمام شده “خشرق” افزایش می یافت. اما با توجه رفع تحریم ها و گشایشی که به دلیل تأمین قطعات از خارج ایجاد شده است لذا شرایط پیشروی “خشرق” روشن می باشد و بهای تمام شده کاهش خواهد یافت به عنوان مثال هم اکنون شرکت واسونگ کره جنوبی برای ادامه همکاری با “خشرق” اظهار تمایل کرده است.

وی در خاتمه افزود: در ارتباط با بحث افزایش سرمایه، هم اکنون گزارش توجیهی افزایش سرمایه “خشرق” نوشته شده و شرکت الکتریک خودرو شرق منتظر مجوز افزایش سرمایه می باشد. در حال حاضر شرکت، پیشنهاد افزایش سرمایه به میزان 100 درصد دارد اما با توجه به اعمال نظر سهامدار عمده ممکن است افزایش سرمایه کمتری صورت گیرد افزایش سرمایه مذکور از محل آورده نقدی و مطالبات می باشد و احتمالاً مجمع فوق العاده قبل از مجمع عمومی جهت مجوز افزایش سرمایه برگزار خواهد شد. همچنین برنامه “خشرق” در سال 93 طرح های توسعه در قالب پروژه می باشد که شرکت الکتریک خودرو شرق قصد دارد با طرح توسعه مذکور، به ایجاد محصولات جدید در بازار بپردازد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*