خانه / بورس و سهام / “فاسمین” و افزایش سرمایه 70 درصدی / تولید محصول نیکل در سال 93

“فاسمین” و افزایش سرمایه 70 درصدی / تولید محصول نیکل در سال 93

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت کالسیمین برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 482 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 781 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال آینده به میزان 38 درصد نسبت به سال جاری کاهش داشته است.

در همین راستا یک مقام مسئول در شرکت کالسیمین در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت کالسیمین اثر افزایش 35 درصدی قیمت حامل های انرژی ناشی از فاز دوم هدفمندی را در بودجه بندی سال 93 خود لحاظ کرده است.

وی عنوان کرد: “فاسمین” نرخ فروش تسعیر ارز را در بودجه بندی سال 93 به ازای هر دلار 26500 ریال برآورد کرده است در حالی که در بازار به میزان 29000 الی 30000 ریال به فروش می رسانیم. بنابراین می توان گفت که بودجه سال آتی را تا حد زیادی محتاطانه در نظر گرفته ایم. البته علت پایین گرفتن نرخ تسعیر ارز در بودجه بندی سال 93 به این دلیل است که چنانچه افزایش قیمت حامل های انرژی بیشتر باشد و همچنین بهای تمام شده مواد معدنی افزایش یابد، بدین طریق بتوان اثر منفی این افزایش قیمت را به وسیله پایین گرفتن نرخ تسعیر ارز پوشش داد.

وی در خاتمه افزود: “فاسمین” جهت اجرای طرح های توسعه خود، قصد افزایش سرمایه حدوداً 70 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را دارد و در حال حاضر یک گروه فنی مهندسی در حال ارایه گزارش توجیهی بر روی طرح جدید شرکت کالسیمین که تبدیل خاک سولفوره به خاک اکسیده می باشد در حال فعالیت می باشند. همچنین با توجه به رفع تحریم ها، هدف گذاری “فاسمین” برای سال 93 صادرات 80 الی 90 درصد از محصولات تولیدی خود می باشد که تأثیر مثبتی بر سودآوری شرکت کالسیمین خواهد گذاشت. علاوه بر این “فاسمین” در حال تولید محصول جدید نیکل می باشد که تولید نیکل در مرحله آزمایشگاهی است اگرچه تولید این محصول جدید به مرحله تولید انبوه صنعتی نرسیده است اما چنانچه محصول نیکل به تولید انبوه نیز برسد بر روی سودآوری شرکت تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*