خانه / بورس و سهام / دادگاه “حکشتی” به نفع زامیاد رای داد / جزییات سودآوری ها در بازار صادراتی خودرو

دادگاه “حکشتی” به نفع زامیاد رای داد / جزییات سودآوری ها در بازار صادراتی خودرو

رییس بخش حسابداری شرکت زامیاد در رابطه با ادعای “حکشتی” از بابت جرائم و حق توقف کانتينر از شرکت زامیاد  عنوان کرد که قاضی در آخرین دادگاه به نفع “خزامیا” مبنی بر احقاق حقوق رای صادر نموده است.

آقای انصافی، رییس بخش حسابداری شرکت زامیاد، در گفتگو با خبرنگار اکو بورس، ابهامات بندهای حسابرس در گزارش بودجه 93 را شفاف سازی کرد.

وی در رابطه با یکسان بودن بهای مواد اولیه و قطعات در بودجه 93 با سال 92 با اشاره به این مطلب که افزایش نرخ مواد اولیه در سال 92 اتفاق افتاده است، عنوان کرد که “خزامیا” مواد اولیه خود را از شرکت های سازه گستر و مگا موتور تامین می نماید و طبق توافق با شرکت های مذکور قرار نیست که در سال 93 افزایش قیمتی در رابطه با مواد اولیه وجود داشته باشد.

انصافی در رابطه با فروش صادراتی 500 دستگاه محصول سبک به مبلغ 111 ميليارد ريال در سال 93 نیز عنوان نمود که واحد فروش صادراتی در شرکت فعال شده است و برنامه ریزی شرکت برای ورود به بازارهای خاورمیانه و آفریقا می باشد. وی همچنین افزود که در سال گذشته نیز “خزامیا” صادراتی به عراق و ترکمنستان داشته و حضور شرکت در سال گذشته در نمایشگاه ها نیز با استقبال مشتریان روبرو بوده است. انصافی ادامه داد که شرکت برای حضور در نمایشگاه های سال جاری نیز برنامه ریزی نموده و پیش بینی صادرات امسال خوش بینانه نبوده و برنامه ریزی شده است.

رییس بخش حسابداری شرکت زامیاد در رابطه با ابهامات مالیاتی شرکت نیز افزود که “خزامیا” از بابت مالیات اظهاری خود شرکت برای سال های 89 تا 92 ذخایر لازم را در نظر گرفته است. همچنین مالیات برخی از سال های مذکور پرداخت شده و برای مابقی نیز پیش پرداخت هایی صورت گرفته است.

وی در رابطه با افزایش 41 درصدی فروش شرکت و ابهام وجود بازار مناسب برای فروش نیز افزود که شرکت زامیاد در کل کشور مشتریان محصولات خود را دارد. به طوری که برای محصولات سنگین حتی مازاد تقاضا نیز وجود دارد. چرا که به دلیل وجود تحریم ها و محدودیت واردات مواد اولیه، محدودیت تولید برای محصولات سنگین وجود دارد. وی ادامه داد که بازار محصولات سنگین به طور انحصاری دست شرکت زامیاد می باشد و برای فروش سایر محصولات نیز شرکت پیش بینی های لازم را انجام داده است.

انصافی در رابطه با ادعای شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي ايران از بابت جرائم و حق توقف کانتينر به میزان مبالغ 460ر1 هزار يورو و 290 هزار دلار از شرکت زامیاد نیز عنوان کرد که آخرین دادگاه به نفع “خزامیا” مبنی بر احقاق حقوق رای صادر نموده است. بنابراین در حال حاضر این ادعا رد شده است.

وی همچنین در رابطه با افزایش سرمایه شرکت در سال جاری نیز عنوان کرد که “خزامیا” برنامه خاصی در این رابطه در نظر ندارد.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، عایدی هر سهم “خزامیا” در بودجه 93 با 97 درصد کاهش مبلغ 1 ریال برآورد شده است. گفتنی است این کاهش برآورد عمدتا ناشی از افزایش بهای تمام شده به دلیل افزايش حجم توليد از 33هزار دستگاه به 48هزار دستگاه و افزايش 20درصدي نرخ هزينه ها و همچنین افزایش هزینه های عمومی،اداری و تشکیلاتی به دلیل افزايش 20درصدي هزينه ها وهزينه هاي جنبي افزايش توليد محصولات می باشد.

 مجمع شرکت زامیاد سود سهام شرکت زامیاد سهامداران شرکت زامیاد تحلیل شرکت زامیاد پیش بینی شرکت زامیاد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*