خانه / بورس و سهام / مدیرعامل رازک افزایش سرمایه جدید را نوید داد

مدیرعامل رازک افزایش سرمایه جدید را نوید داد

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت لابراتوارهای دارویی رازک تقسیم مبلغ دو هزار ریال به ازای هر سهم میان صاحبان سهام به تصویب رسید.

در این جلسه که بیش از 95/82 درصد از نمایندگان صاحبان سهام این شرکت حضور داشتند، سیدحسین سیدشفیعی، ریاست جلسه را بر عهده  داشت. ناظران این جلسه نیز دکتر فرهاد زرگری و فرشاد ملک‌وند فرد بود و سمت دبیری جلسه را دکتر احمد کرباسی مدیرعامل شرکت بر عهده داشت.

گزارش هیات مدیره از سوی مدیرعامل و گزارش حسابرسی از سوی  بازرس و حسابرس قانونی شرکت قرائت شد. صاحبان سهام شرکت ترازنامه و صورت‌های مالی شرکت را تصویب کردند.

در همین حال مدیرعامل شرکت از افزایش سرمایه جدید برای لابراتوارهای رازک خبر داد.

علاوه بر این اعضای حقوقی هیات مدیره برای مدت دو سال به شرح ذیل انتخاب گردیدند.

1- شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (سهامی عام)

2- شرکت داروپخش (سهامی عام)

3- شرکت داروسازی داملران رازک (سهامی عام)

4- شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش (سهامی خاص)

5- شرکت سرمایه‌گذاری اعتلای البرز (سهامی عام)

 اهم دستاوردهای شرکت در سال 1392

1- در سال 1392 خوشبختانه میزان فروش شرکت، دوبار تعدیل مثبت و رشد 62 درصدی را تجربه کرد.

2- در راستای افزایش بهره‌وری بچ سایز تعداد 12 محصول در بخش‌های جامدات و مایعات به میزان قابل توجهی افزایش یافت (در اکثر موارد افزایش صددرصدی بوده است) و بر این اساس ظرفیت‌سازی خوبی جهت افزایش میزان ساخت محصولات حاصل شد.

3- در ادامه رفع گلوگاه‌ها و تنگناهای خطوط تولید طی سال مورد گزارش علاوه بر افزایش انعطاف پذیری در برنامه‌ریزی و بارگذاری محصولات بر روی ماشین‌آلات تولیدی، پروژه‌های ارتقای ظرفیت‌های تولیدی (که از طریق خرید سایز پارت‌ها و ماشین‌آلات موردنیاز صورت گرفت)، بسیاری از فرآیندهای تولید (نظیر بسته‌بندی، قاشق‌گذاری، بروشورگذاری و …) مکانیزه شد که موضوع افزایش حجم تولید و کاهش خطاهای پرسنلی و نهایتا بهبود کیفیت محصولات را دنبال خواهد داشت.

4- پروژه‌های اصلاح و بهبود روش‌های ساخت، استمرار یافته بگونه‌ای که اقلامی نظیر استارچ LM و کلوئیدال سیلیکون دی اکساید از یکسری فرمولاسیون‌ها حذف و یا جایگزین شد به گونه‌ای که نتیجه کار افزایش کیفیت محصولات موردنظر را به دنبال داشت. در همین ارتباط می‌توان به تولید گرانول‌های آماده پرس (DC grade) جهت یکسری از محصولات شرکت که برای اولین بار توسط همکاران تولید و تحقیقات به مرحله اجرا درآمد و علاوه بر صرفه‌‌جویی در مصرف انرژی منجربه افزایش میزان ظرفیت تولید شده و یکی از گلوگاه‌های جدی در واحد جامدات مرتفع شد.

5- تعداد 21 قلم محصول جدید در بخش‌های انسانی، دامپزشکی و مکمل‌ها به مرحله تولید رسیده که تعداد قابل توجهی از آنها وارد بازار شده است.

6- خوشبختانه در اواخر سال 92 بخش تولید پروژه‌های استریل پودری تزریقی به بهره‌برداری صنعتی رسید و سه قلم از محصولات آن (انواع پنی‌سیلین) در حجم انبوه به بازار مصرف عرضه شد.

7- نظر به پیشنهادات واصله از طرف جامعه دامپزشکی کشور مبنی بر کاهش حجم ویال‌های تزریقی به شکل محلول (خصوصا برای محصولات گران‌قیمت) به گونه‌ای که دوز دارو با نوع مصرف در حیوان هدف انطباق داشته باشد تجهیزات موردنیاز ویال‌های 25 سی‌سی خریداری و با موفقیت راه‌اندازی شد.

8- ازدیگر اقدامات قابل توجه در سال مورد گزارش صرفه‌جویی قابل توجه ارزی در خرید قطعات یدکی ماشین‌آلات تولید می‌باشد که واحد مهندسی شرکت با تلاش زیاد و در حد توان نسبت به طراحی قطعات موردنظراهتمام ورزیده و بسیاری از این آیتم‌ها را از طریق ساخت داخل تامین نموده است و از نظر زمانی کمک شایانی به کاهش توقفات تولید صورت پذیرفته است. به عنوان مثال به چند مورد اشاره می‌شود.

1-8- اصلاح سیستم کنترل دستگاه فیلینگ ویال‌های تزریقی، انجام این مهم سبب گردیده تا از ورود ویال‌های کاملا پر نشده به چرخه بسته‌بندی جلوگیری شود.

2-8- ساخت مگازین دستگاه کارتونینگ IMA با صرف مدت زمان کوتاه و هزینه بسیار کم در مقایسه با قیمت خارجی.

3-8- ساخت Guide دستگاه پرس قرص Korsch

4-8- ساخت Illumination lamp دستگاه بلیسترینگ اولمن.

9- با توجه به افزایش خطوط تولید و افزایش قابل توجه مصرف برق به ویژه در فصول گرم سال که گاها منجر به توقف خطوط تولید می‌گردید لذا از آنجایی که بیشترین مصرف مربوط به تجهیزات سرمایشی (چیلرهای تراکمی) بود لذا یکدستگاه چیلر جذبی جهت کاهش بار مصرفی خریداری، نصب و راه‌اندازی گردید و ضمن رفع مشکل مذکور کاهش هزینه‌ها را در پی داشت.

10- در راستای توجه به مسائل زیست‌محیطی با انجام یکسری اقدامات اصلاحی در پروسه تصفیه فاضلاب منجر به خروجی آب با کیفیت بسیار مناسب می‌باشد که آب حاصله جهت آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

11 – از اقدامات قابل توجه دیگر محقق شدن افزایش سرمایه صددرصدی شرکت می‌باشد که این امر کمک شایانی به انجام امور شرکت به ویژه در ارتباط با بانک‌ها داشته است.

12- توسعه زیرساخت شبکه، ارتقای پهنای باند اینترنت و ارتقای نرم‌افزاری سرور از دیگر اقدامات انجام شد در طی سال مورد گزارش می‌باشد به علاوه نرم‌افزار مالی عملیات شرکت توسط شورای عالی انفورماتیک مورد تایید قرار گرفت.

13- از دیگر اقدامات انجام شده برگزاری ممیزی مراقبتی نوبت دوم سیستم مدیریت کیفیت، زیست‌محیطیی و ایمنی براساس استانداردهای ISO9001:2008، ISO 14001:2004، OHSAS 18001:2007و تمدید گواهینامه‌های مذکور بوده است.

مجمع شرکت لابراتوارهای دارویی رازک سود سهام شرکت لابراتوارهای دارویی رازک تحلیل شرکت لابراتوارهای دارویی رازک

مجمع شرکت لابراتوارهای دارویی رازک سود سهام شرکت لابراتوارهای دارویی رازک تحلیل شرکت لابراتوارهای دارویی رازک

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*